Skocz do zawartości

Co najdalej odebraliście?


Janusz Sulisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

23 Wrz 2006 napisałem że odbieram 36.0 E (sesat 1) do 8.0 W, miałem zmienić miejsce mocowania anteny... no niestety brak czasu, tylko zmodernizowałem troszkę uchwyt do anteny i udało się ją pojechać dalej w obie strony to znaczy 53.0E i 18.0 W...no i ściana :(

 

Czekam na lipcowy urlop... ogródek już przygotowany, tylko wkopać maszt i zobaczymy co potrafi moja antena :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko FilmBox i Nonstop Kino są kodowane, w systemie Viaccess2.5

Lepszym źródłem informacji niż Wikipedia są strony z wykazem częstotliwości, np. http://flysat.com/amos.php

Wpis na Wikipedii przed chwilą zaktualizowałem ;)

 

Robi się mały off-topic, więc proponuję zakończyć rozmowę w tym temacie (i ewentualnie przenieść się do innego) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena 90 Żywiec:

-PAS 12 45,0'W

-EURASIASAT 1 42,0'E

-EXSPRESS AM 1 40,0'E

-HELLAS SAT 2 39,0'E

-EUTELSAT SEASAT 1 36,0'E

-EUROBIRD 3 33,0'E

-EUROBIRD 1 28,5'E

-ASTRA 2A/2B 28,2'E

 

-ASTRA 3A 23,5'E

-EUTELSAT W6 21,6'E

-ASTRA 19,2'E

-EUTELSAT W2 16,0'E

-HOT BIRD 13,0'E

-EUTELSAT W1 10.0'E

-EUTELSAT W3A 7,0'E

-SIRIUS 2/3 5,0'E

-ASTRA 1C 2,0'E

-THOR 2/3-INTELSAT 10-02 1,0'W

-AMOS 1/3 4,0'W

-ATLANTIC BIRD 3 5,0'W

-TELECOM 2D/ATLANTIC BIRD 2 8,0'W

-EXSPRESS 3A 11,0'W

-ATLANTIC BIRD 1 12,5'W

-TELESTAR 12 15,0'W

-INTELSAT 901 18,0'W

-NSS 7 22,0'W

 

-HISPASAT 1C/1D 30,0'W

<<<<>>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało sie odebrac na Antenie 90

-EURASIASAT 1 42,0'E

-EXSPRESS AM 1 40,0'E

-HELLAS SAT 2 39,0'E

-EUTELSAT SEASAT 1 36,0'E

-EUROBIRD 3 33,0'E

-EUROBIRD 1 28,5'E

-ASTRA 2A/2B 28,2'E

-ASTRA 3A 23,5'E

-EUTELSAT W6 21,6'E

-ASTRA 19,2'E

-EUTELSAT W2 16,0'E

-HOT BIRD 13,0'E

-EUTELSAT W1 10.0'E

-EUTELSAT W3A 7,0'E

-SIRIUS 2/3 5,0'E

-ASTRA 1C 2,0'E

-AMOS 1/3 4,0'W

-ATLANTIC BIRD 3 5,0'W

-TELECOM 2D/ATLANTIC BIRD 2 8,0'W

-EXSPRESS 3A 11,0'W

-ATLANTIC BIRD 1 12,5'W

-TELESTAR 12 15,0'W

-INTELSAT 901 18,0'W

-HISPASAT 1C/1D 30,0'W

Jastrzębie Zdrój (woj.Ślaskie) :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hispasata złapałem po 1,5 dnia poszukiwania.

Ale szukałem dwa dni, pozycje 43°W, a 45°W w 10 min złapałem :wink: .

A teraz to wystarczy że przytrzymam w ręce antenke, 2 min i mam sygnał :mrgreen:

 

Ale na pozycji 45° to liczą się dosłownie milimetry.

Pierwszy raz jest najgorszy, później to już szybko się łapię wybranego satelite.

 

Szukam Yamala 90°E, ale chyba mi komin sąsiada zasłania :cry:

 

P.S. Yamal jest daleko na horyzoncie? czy wysoko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie złapałem Yamala 90E bo niestety mieszkam na parterze a na przeciwko mam blok ale mój teść który mieszka na drugim piętrze łapie na antenie Corab 90 co jest dla mnie nie do pomyślenia (dla niedowiarków mogę podesłać zdjęcia z telewizora bo sam jak nie zobaczyłem to nie uwierzyłem, co do teścia jest teraz na emeryturze i jedyne co robi to walczy z cała orbitą, czego efekty widać) i Yamal 90E oraz Express AM2 80E i sygnał na jednym jak i drugim wynosi coś około 55. Odbiera to na dwóch tunerach Datcom Illusion M5 oraz na Golden Interstar Xpeed 870 CRCI (ten drugi ma lepszą czułość głowicy). Odbiera dodatkowo 60E; 62E; 66E; 70,5E chociaż nie wszystkie transpordery. Ja natomiast odbieram też na Corabie 90 satelity od 31,5W do 75E włącznie a Nilesatem 7W (sygnał około 45 na GI Xpeed 870 CRCI). Nie odbieram tylko 60E; 62E; 66E, 70,5E. Zamówiłem już sobie Mabo 115 do mojej obrotnicy może uda się jeszcze coś chwycić.

 

Chivay 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie, nie istnieje takie miejsce. Wszystko to prze tego Kopernika, wymyślił, ze Ziemia to okrągła jest :P

Są dwa powody:

1. Ziemia jest okrągła, czyli zawsze któryś satelita schowa się po drugiej stronie. Jedynie z biegunów, gdzie nie spojrzysz to jest południe (lub północ) ale co z tego skoro i tak wszystkie satelity chowają się za horyzontem :P Na biegunie kąt elewacji wynosi 0°, a na równiku 90°.

2. Wiązki satelitów. Nawet "widząc" satelitę możesz nic nie odebrać, ponieważ wiązki sygnału mogą być skierowane zupełnie gdzie indziej, żadna wielkość anteny nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cybertom zależy jaką anteną dysponujesz. Jeśli to będzie około 90 cm. to możesz "dojechać" do Thora (1 West). Potrzebna będzie korekta ustawienia konwertera, musi znajdować się wyżej w stosunku do konwertera "centralnego" oraz oczywiście zmienić "skew". Zajrzyj do FAQ, zdaje się tam RafiX opisywał zezowanie na Amosa przy kierunku głównym Hot Bird.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Panowie? Małe wyzwanie?

 

Amazonas na 61.0°W puścił sygnał w wiązce Europejskiej

 

Częstotliwość: 12.653

Polaryzacja: V (pionowa)

SR: 27000

FEC: 7/8

 

Kto namierzy :?:8)

 

Zabawa tylko dla mieszkających na zachodzie (możliwie blisko przy granicy) - teoretycznie satelita może być tam widziany, ale szanse na odbiór nikłe. W każdym razie obecność sygnału potwierdzona we Francji 8) Jest to prawdopodobnie serwis z przekazem danych.

 

W Krakowie poza zasięgiem :(

 

Mapka ;)

 

amazonas%20europa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał antene gdzieś wysoko na dachu, byc może udałoby mi się coś złapać. U mnie (Słubice) satelita "wisi" na 0,6 st. Przy czystym horyzoncie, powinno coś pójść, jednak niestety przydrożnych drzew nie powycinam :?

 

PS. Z tego co pamiętam to na tej pozycji już od dawna były uruchomione dwa tp w wiązce Europejskiej (Dane i Przekazy) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...