Skocz do zawartości

Polsat Box - Pre-paid


wojtekk99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, markar napisał(a):

Działają tylko kanały z transponderów Polsat Boxu w ramach tej oferty np. Polsat, Polsat News, Polsat Sport HD, 13 Ulica HD, TVP2 HD. Nie działają kanały nadawane z transponderów nie będących we władaniu Polsat Boxu: TVP1 HD, TVP Historia czy TVNy.  Czy znajdzie się na forum użytkownik, który ma starą pakietyzację z Relax Mix i może potwierdzić, że kanały z transponderów innych niż PB mu działają?

Nie ma żadnego sensu to co napisałeś, bo to jaki kanał jest na jakim transponderze nie jest zależne od tego w jakim jest pakiecie. Raczej przyczyny bym szukał w mocy sygnału na tych transponderach albo czy dekoder ma aktualną listę kanałów oraz czy parametry transponderów są aktualne. Poza tym na niektórych transponderach są też kanały fta które muszą działać niezależnie od pakietu jaki posiadasz.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży w dekoderze czy w sile sygnału dekodera. Kanały FTA działają z transponderów innych niż transpondery Polsat Boxu. Z jakiś powodów działają programy kodowane, które są nadawane z transponderów Polsat Boxu a reszta -czyli programy kodowane nadawane z transponderów nie należących do PB- nie. Z jednej strony można to wiązać z pakietem Familijnym, którego przecież nie ma już w PB - jest Familijny HD a programy z pakietu Familijnego - wtedy- to były wersje SD, których praktycznie już nie ma na satelicie, z drugiej strony dla tego pakietu mogę być nadawane  stare tiery dla starej tablicy SID. Kanały nadawane z transponderów PB mogą mieć ten sam SID -dlatego są odkodowane - a inne już nie. Siłą rzeczy komunikat na dekoderze dla kanałów TVP1 HD czy TVP HISTORIA - DOSTĘP DO PORGRAMU ZOSTAŁ ZABLOKOWANY.  Jest zatem sens w tym co napisałem ponieważ zgłosił się do mnie użytkownik, który ma identyczny problem. Nie ma dostępnej aktualizacji softu na satelicie - na obu tunerach jest wersja 210. Będę zatem drożył temat w PB, może uda się dotrzeć do odpowiedniego technika, który potwierdzi moje tezy. 

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś pod uwagę że teraz jest promocja na wybrane kanały i działają one bez opłat na każdym sprzęcie operatora który umożliwia odbiór tych kanałów? Może się okazać że w ogóle nie masz nadanych uprawnień na pakiet o którym piszesz i tak to widzę. W tym wątku (link poniżej) masz listę kanałów które działają promocyjnie:

 i nie twórz jakiś dziwnych teorii że pakiety kanałów są zależne od transponderów albo odwrotnie, bo to bzdura jest. :)

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty zamilcz i zastanów się co piszesz - co z tego że 15 lat? Mam moduł CI sprzed kilkunastu lat jakby Cię to interesowało, a niie wymyślam jakiś teorii o transponderach, a skoro jestes taki doświadczony to tym bardziej wstyd i nawet się nie przyznawaj. Jeśli się na tym nie znasz to zainwestuj w lepszy sprzęt a nie jakieś złomy.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@opensourceJeśli obalasz teorie to pewnie się na tym znasz. Co wg Ciebie może tłumaczyć takie a nie inne zachowanie dekodera/ów? W ICOK jest pakiet Familijny -nie mylić z Familijnym HD oraz Relax Mix. Pisałem o tym wcześniej.

@Pawel Nie korzystam z listy operatora ponieważ nawet jej tam nie ma. Dekoder ma starą wersję oprogramowania -210 i a zdefiniowane transpondery bazowe -czyli służące do skanowania  nie są zaktualizowane. Pozostaje jedynie ręczne dopisywanie transponderów -te co są w dużej mierze są nieaktualne - i skanowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2023 o 23:21, markar napisał(a):

Zakupiłem wcześniej nigdy nie używany -można rzec nowy choć swoje lata ma -dekoder Samsung DSB-H370G wraz z usługą Pakiet Familijny oraz Relax Mix. Zestaw został zarejestrowany w Polsat Box. Konsultant oraz technik nadali odpowiednie uprawnienia ale jest dostępna tylko część oferty. Działają tylko kanały z transponderów Polsat Boxu w ramach tej oferty np. Polsat, Polsat News, Polsat Sport HD, 13 Ulica HD, TVP2 HD. Nie działają kanały nadawane z transponderów nie będących we władaniu Polsat Boxu: TVP1 HD, TVP Historia czy TVNy.  Czy znajdzie się na forum użytkownik, który ma starą pakietyzację z Relax Mix i może potwierdzić, że kanały z transponderów innych niż PB mu działają?

Jeżeli dobrze pamiętam to jest wina karty. Nie przepuszcza wszystkich uprawnień. Wymiana na nową pewnie rozwiązała by problem, tylko to jest droga pod stromą górę z Polsatem 😛.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@markar sprawdziłem na nieaktywnym, od dawna nieużywanym H370G i np. kanał TVN Turbo działa mimo że żaden pakiet nie jest zadeklarowany natomiast w systemie jest widoczna pakietyzacja Familijny HD, Sport HD czyli nowsza od twojej ale to nie powinno mieć znaczenia zwłaszcza w przypadku kanałów które działają teraz w promocji a u Ciebie nie chcą działać. Zleć całkowite wyczyszczenie karty z uprawnień i ponowne nadanie, bo może na karcie są jakieś śmieci z tym że to muszą Cię przełączyć na inną linię wsparcia gdzie to mogą wykonać, bo pierwsza linia nie ma takiej możliwości.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale czy kiedyś w sklepach były dostępne zestawy Cyfrowego Polsatu (przed zmianą nazwy) zawierające dekoder do telewizji internetowej oraz przedpłacony dostęp na 12 miesiący?

 

Czy podobne opcja lub inne z dekoderem do internetu na własność (bez comiesięcznych opłat za użytkowanie oraz bez potrzeby zwrotu w przyszłości) są dziś dostępne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem dekoder DSB-H370G z kartą z pakietem Darmowy HD (CAID 1861).

 

Na tyle na ile widzę - wszystko działa (poza tym, że tracę sygnał na niektórych programach, ale to może być wina wyschniętych elektrolitów). Programy TVP odbierają, otwarte okno też świeci (w tym np. Ale Kino HD+, które na pewno nie jest nadawane z transpondera Polsatu).

 

Z tego co pamiętam, to:

  • Trzeba było aktualizować dekoder. Nie pamiętam dlaczego, z fabryki schodziły z wersją softu nr 210, ja mam 261.
  • Karty z CAID 1803 też trzeba aktualizować, do wersji G06. Ja musiałem wymieniać, bo aktualizacja nie szła z satelity, ale o ile kojarzę w tej chwili globale z aktualizacją cały czas lecą z satelity z transponderów Polsatu.  Podejrzewam, że karty z CAID 1861 też trzeba aktualizować, bo coś się tam kiedyś podbiło. Bez aktualizacji dekoder niby widział, że są uprawnienia do kanału, ale była ciemność.

Ja bym potrzymał ten dekoder na Polsacie HD z dobę i zobaczył, czy to pomoże. Może jeszcze nie całą aktualizację karta złapała.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomkep masz na myśli brak sygnału w momencie przełączania z kanału na kanał ? Ten typ chyba tak ma. Mam 3 szt. tych sprzętów i każdy z tym ma problem. Pomaga ponowne przełączenie kanału w górę lub w dół i powrót na wybrany kanał. Mój szwagier też ma dwa takie dekodery i również ma problem z zasięgiem w trakcie przełączania kanałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Posiadam moduł Cam w wersji prepaid. Moduł zakupiony swego czasu w sklepie hollex. Jednak nie mam go zarejestrowanego na swoim koncie w Polsatbox. Był aktywowany jako moduł anonimowy. Do tej pory działał. Ale dziś dzwoniąc na infolinię okazało się że system nie rozpoznaje numeru karty. Czy można jeszcze jakoś aktywować ten moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można tego samego modułu aktywować dwa razy. Jeżeli już był wcześniej aktywowany to jest zarejestrowany w ich systemie. Piszesz że do tej pory działał, to należy zadać pytanie im co się takiego stało że nagle ich system nie rozpoznaje karty. Możliwe też że chcą Ci zaproponować umowę z nowym sprzętem i wymyślają takie bajki. Jeżeli na infolinii nie wiedzą to spróbuj ponownie, może trafisz na bardziej kompetentnego konsultanta, a jeżeli nie to próbuj w punkcie obsługi klienta. 

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...