Skocz do zawartości

Zdjęcie

Korona Królów - serial historyczny TVP

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#21 jaszek

jaszek

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Od: 11 sie 2017
  • LokalizacjaOstróda (okolice)

Napisano 02 styczeń 2018 - 14:44

Co Wy z tym porównaniem do Wspaniałego stulecia? Jak chcecie takie produkcje, to zapłaćcie abonament albo nie jęczcie, jak TVP wprowadzi przerywanie programów reklamami.

I nie wiem, skąd wytykanie przeskoku akcji. Przecież to po prostu pokazanie w ogromnym skrócie końcówki panowania Łokietka, telenowela dotyczyć będzie Kazimierza Wielkiego! Musieli jakoś to zrobić, żeby było wiadomo o co chodzi

W sumie ten pierwszy odcinek ja traktuję jako coś w rodzaju pilotażowego odcinka.

#22 Bloo411

Bloo411

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5071 postów
  • Od: 02 sty 2008
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 styczeń 2018 - 15:10

Jednym słowem TVP to nie BBC i nie umie kręcić seriali na takim poziomie jak Brytyjczycy. Kolejną kwestią jest brak odpowiedniego budżetu i scenarzystów. 

#23 lukis90el

lukis90el

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 568 postów
  • Od: 29 sty 2009
  • LokalizacjaElbing Stadt

Napisano 02 styczeń 2018 - 16:34

Właściwie TVP to nie ARD/ZDF (które się wyspecjalizowało w produkcji seriali obyczajowych i kryminalnych, co doprowadzili do przynajmniej niezłego poziomu) czy jakikolwiek nadawca publiczny ze Skandynawii (tutaj raczej tylko kryminały, ale bardziej znane niż niemieckiego nadawcy publicznego). Porównywanie do BBC nie ma sensu - brytyjski nadawca jest jedynym w Europie nadawca publicznym wspomagającym się działalnością komercyjną, a do tego dochodzi bardzo szeroki zasięg używania języka angielskiego jako pierwszego języka.

Co Wy z tym porównaniem do Wspaniałego stulecia? Jak chcecie takie produkcje, to zapłaćcie abonament albo nie jęczcie, jak TVP wprowadzi przerywanie programów reklamami.

I nie wiem, skąd wytykanie przeskoku akcji. Przecież to po prostu pokazanie w ogromnym skrócie końcówki panowania Łokietka, telenowela dotyczyć będzie Kazimierza Wielkiego! Musieli jakoś to zrobić, żeby było wiadomo o co chodzi

Zarówno Korona Królów jak i Wspaniałe Stulecie zaliczają się do telenowel historycznych, więc porównanie akurat tych dwóch seriali jest w jakiś sposób uzasadnione. Zresztą ładna mi końcówka panowania Władysława Łokietka, skoro akcja 1. odcinka dzieje się zaledwie 5 lat po jego koronacji :wink: .

nc+ (2013-?) - turboBOX+; Extra+ (umowa do kwietnia 2019)

Orange (2015/2016-?) - Samsung ICU100 (dysk własny Toshiba 1 TB); LOVE (IPTV: Optymalny) + Polsat

tivusat (2018-?) + FTA HotBird 13E + Astra 19.2E - VU+ Uno 4K, VTi 13.0.9
EX: CP (2000-2004), C+ (2002-2011), n (2006-2013)

#24 Bloo411

Bloo411

Ekspert

• Użytkownicy
  • 5071 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:29

No i kolejna recenzja, która raczej do pozytywnych nie należy.

https://www.spidersw...rolow-recenzja/

#25 wislok

wislok

Ekspert

• Użytkownicy
  • 9864 postów
  • Od: 19 sie 2011

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:37

Śmieszy mnie zarzut,że telenowela jest telenowelą. Od początku były zapowiedzi,że to ma być właśnie telenowela, nie mówiono ,że to będzie mega produkcja historyczna,a właśnie coś na kształt "Wspaniałego stulecia" . Od dawna mówiono także,że to produkcja niskobudżetowa. 

wislok-  osoba niepełnosprawna , a więc w Polsce GORSZY SORT 

#26 jaszek

jaszek

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 977 postów

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:41

Bo Spidersweb's to znani i wybitni krytycy filmowi :) Jakby Polacy płacili abonament, to mogliby oczekiwać czegoś lepszego, teraz jest jak jest. Płaci kilkanaście procent obywateli, przy czym większość stanowią Ci, którzy zaczęli to robić 30 lat temu i wcześniej, a jeszcze nie osiągnęli wieku, który uprawnia ich do zwolnienia. Mnie osobiście to poraża, te jęczenie, jak jest źle i w ogóle.

Prawidłowość jest jedna - jak pojawia się informacja o uregulowaniu finansowania mediów publicznych czytam posty typu "i tak nie oglądam", "niech się wypchają". "nie mam telewizora", nie oglądam kanałów TVP", "wykasowałem TVP z listy", "złodzieje"... Z kolei w sytuacjach jak ta (nowy serial) czytam zawsze, że "kicz", "tandeta", wstyd". No jakimś cudem każdy nagle ma telewizor i ogląda.

Wg mnie Polacy po prostu nie zasługują na nic więcej, jak tylko właśnie kicz i tandetę. Dla Niemca skąpienie tych kilkunastu euro miesięcznie na media publiczne to byłby po prostu wstyd. 

Sorry, ale jak ktoś nie płaci obowiązkowego wciąż abonamentu, to tracici wszelkie prawo do narzekania. 

Użytkownik jaszek edytował ten post 02 styczeń 2018 - 18:40

#27 mad85

mad85

Przyjaciel forum SAT Kurier

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4884 postów
  • Od: 14 sie 2006
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:42

Jednym słowem TVP to nie BBC i nie umie kręcić seriali na takim poziomie jak Brytyjczycy. Kolejną kwestią jest brak odpowiedniego budżetu i scenarzystów. 

Jakby abonament płaciło 80% a nie jak obecnie 10% to byłoby budżet i wiele innych rzeczy. Mając ograniczone środki to nawet z dobrego scenariuszu powstaje coś przeciętnego.

Wie ktoś ile ma mieć odcinków ten serial ?

Użytkownik mad85 edytował ten post 02 styczeń 2018 - 18:45

Orange  IPTV Maksymalny z HBO + C+ Prestige + Multiroom

#28 Frontowiec

Frontowiec

Ekspert

• Użytkownicy
  • 6945 postów
  • Od: 20 maj 2011
  • LokalizacjaZS Szczecin / ZKA Kamień Pomorski

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:48

Około 70-80 odcinków ma mieć ''Korona Królów'' - serial ma być emitowany aż do maja-czerwca br.

#29 bober1

bober1

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2055 postów
  • Od: 25 gru 2012

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:51

Jakby abonament płaciło 80% a nie jak obecnie 10% to byłoby budżet i wiele innych rzeczy. Mając ograniczone środki to nawet z dobrego scenariuszu powstaje coś przeciętnego.

Wie ktoś ile ma mieć odcinków ten serial ?

Mad ale ile lat można tłumaczyć wszystko co dzieje się w TVP tym, że mało osób płaci abonament? Ja słyszę takie wymówki od przynajmniej 10. Niech w końcu politycy robią coś z tym w formie prawnej, a nie płaczą, że ludzie nie płacą abonamentu. Jakoś w innych krajach sobie z tym poradzili tylko nie w Polsce. Przegapiłem 2 pierwsze odcinki a chetnie bym to zobaczył.

#30 richi26

richi26

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 547 postów
  • Od: 14 sie 2006
  • LokalizacjaSZCZECIN

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:55

Bliżej grze aktorów, scenariuszowi czy scenografii do filmu Smoleńsk!!!

#31 najman12

najman12

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 152 postów
  • Od: 19 kwi 2013

Napisano 02 styczeń 2018 - 19:06

Mnie się serial podoba. Będę oglądał.
NCPLUS_ostateczny.jpg22222.jpgnowa33333.jpglogo_nc_Go222.jpg<p>

#32 wislok

wislok

Ekspert

• Użytkownicy
  • 9864 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 01:50

Kurski podaje,że dzisiejszy odcinek obejrzało 3 mln widzów. 

#33 bart18

bart18

Forum to mój dom

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2999 postów
  • Od: 30 maj 2013

Napisano 03 styczeń 2018 - 01:51

Oczywiście pomiar Netii, obowiązkowo trzeba dodać. ;)

#34 wislok

wislok

Ekspert

• Użytkownicy
  • 9864 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 02:06

Nikt nawiasem mówiąc nie przekonał mnie wiarygodnie,że pomiary Netii muszą zawyżać oglądalność TVP, dlaczego akurat właśnie jej, a nie Polsatu czy TVN? Przecież mają abonenci tej kablówki i do tych kanałów dostęp. 

#35 Bloo411

Bloo411

Ekspert

• Użytkownicy
  • 5071 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 03 styczeń 2018 - 02:52

https://www.msn.com/...ocid=spartanntp

Serial, którego akcja toczy się w średniowiecznej Rzeczypospolitej, miał przybliżyć publiczności narodową historię. Niestety, już na początku wyszło inaczej. "Korona Królów" rozpoczyna się sceną, w której odprawiana jest modlitwa "Zdrowaś Maryjo", która, jak zauważył jeden z internautów, powstała 200 lat później niż wydarzenia z serialu.

Zaraz powstanie pełno memów z tym serialikiem.

#36 Patjyk

Patjyk

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2925 postów
  • Od: 08 sie 2016
  • LokalizacjaLubelszczyzna

Napisano 03 styczeń 2018 - 13:19

Kurski podaje,że dzisiejszy odcinek obejrzało 3 mln widzów. 

Według Nielsena trzeci odcinek obejrzało 2.49 mln widzów

#37 najman12

najman12

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 14:03

Oni są mało wiarygodni. Netia ma więcej nadajników badawczych niż Nielsen. Dobrze, że Nielsen zapowiedział rozdanie kolejnych kilka tysięcy dekoderów mierzących oglądalność bo wstyd jaką oni to metodą robią przy jakiej skali.

A co do samego serialu ja wiem, że jest moda na hejtowanie wszystkiego co robi TVP, ale serio ten serial jest w miarę okej. Jedyny błąd to fakt, że widać mały budżet tej produkcji i tyle. Porównywanie czegokolwiek robionego w PL do amerykańskich hitów jest nieporozumieniem. Na tle tureckiego serialu też póki co wypada to średnio, ale sam pomysł zrobienia takiej produkcji okej. Mam nadzieję, że serial się jeszcze rozkręci. 

Użytkownik najman12 edytował ten post 03 styczeń 2018 - 14:09

#38 jaszek

jaszek

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 977 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 14:24

Niewielkie budżety są raczej normalne dla telenoweli. Wystarczy spojrzeć na produkcje z krajów Ameryki Łacińskiej. Że niby Klan kosztuje więcej? :)

#39 mrozio11

mrozio11

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1073 postów
  • Od: 14 gru 2007

Napisano 03 styczeń 2018 - 15:37

Gra aktorska lepsza niż w Trudnych Sprawach  :lol2:

#40 najman12

najman12

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 16:09

Niewielkie budżety są raczej normalne dla telenoweli. Wystarczy spojrzeć na produkcje z krajów Ameryki Łacińskiej. Że niby Klan kosztuje więcej? :)

Klan ma swoje gwiazdy i na pewno kosztuje więcej niż KK