Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się zdaję, że PN został odkodowany for ever, bo taki kabel jak UPC nie bawi się w odkodowywanie "na chwilę"*. B)

https://satkurier.pl/news/184304/polsat-news-niekodowany-takze-w-upc-polska.html

 

*nie dotyczy okienek. 

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, G2000 napisał:

Ostatnio była mowa że Polsat chce jakichś dużych podwyżek za swoje kanały od kablówek. A tu się okazuje że ogląda je "garstka" ludzi. Pewnie podobnie jest z resztą kanałów Polsatu. Oglądalność robi platforma CP.

Testy trwają dopiero kilka dni ,jeżeli się utrzymają dłużej to dopiero można mówić o wynikach. Z drugiej strony bez reklamy słabo to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wuzel Chodziło mi o wyniki z kablówek. Widać to na wykresie w artykule w Press. PN regularnie ma nieco ponad 8 tys. widzów z kablówek. To jakaś 1/6-1/7 widzów z platform satelitarnych. Przypuszczam że podobnie rozkładają się "widzowie" w przypadku Polsat Cafe, Play czy innych tematycznych kanałów Polsatu. Gdyby Polsat zażądał za nie podwyżki to kablówki mogą całkiem olać te kanały bo tylko garstka abonentów będzie za nimi tęsknić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie stacje informacyjne powinny być z założenia FTA. Z drugiej strony mało kto raczej bawi się w oglądanie samych kanałów niekodowanych, bo jest ich garstka - w tym większość albo muzyczne albo "o niczym". Przeważnie gdy ktoś już ma dostęp do tv sat to ma też pakiet jakiegoś operatora, a kanały informacyjne są zwykle w najniższych pakietach. Dlatego odkodowanie nie podniesie raczej zbytnio oglądalności. Co innego za granicą.

Idealnym rozwiązaniem było by gdyby zarówno TVP Info, Polsat News i TVN24 były w DVB-T. Każdy mógłby wtedy zobaczyć wszystkie "punkty widzenia"  i samodzielnie zdecydować, który jest mu bliższy :)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu może ktoś korzystał z samego FTA, teraz to nie ma najmniejszego sensu. Ile my tak mamy polskich, niekodowanych kanałów wartych uwagi? Jeśli komuś nie wystarcza sama NTC to bierze pakiet z kablówki albo którąś platformę satelitarną.

Samo odkodowanie Polsatu News na HB niewiele by zmieniło raczej w kwestii oglądalności. Co innego właśnie NTC. Tutaj jak widać Polsat upatruje swojej szansy i bardzo dobrze dla nas, im więcej kanałów dostępnych naziemnie tym lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wizjaplus napisał:

Gdyby tak odkodować PN na satelicie Hot Bird, to konkurencyjne stacje tez pomyślały by nad odkodowaniem swoich stacji, a jest ich poza PN jeszcze trzy.

Ja bym najpierw myślał o tym żeby ta stacja była dostępna we wszystkich platformach od najtańszego pakietu, FTA na 13E raczej nie realne.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 07:29, G2000 napisał:

@wuzel Chodziło mi o wyniki z kablówek. Widać to na wykresie w artykule w Press. PN regularnie ma nieco ponad 8 tys. widzów z kablówek. To jakaś 1/6-1/7 widzów z platform satelitarnych. Przypuszczam że podobnie rozkładają się "widzowie" w przypadku Polsat Cafe, Play czy innych tematycznych kanałów Polsatu. Gdyby Polsat zażądał za nie podwyżki to kablówki mogą całkiem olać te kanały bo tylko garstka abonentów będzie za nimi tęsknić.

 

Tu muszę przyznać ,że Cię nie zrozumiałem mój błąd.

@wizjaplus poczytaj temat TVN24 tam jest wyjaśnione dlaczego TVN nie odkoduje swojej stacji.

Odnośnie Polsat News ,stacja informuje na pasku o odkodowanej emisji naziemnej.Natomiast na głównym Polsacie nadawany jest spot Polsat News ale nie wiem czy jest info o odkodowanej emisji. Nie obejrzałem całego:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2019 o 18:16, SatExpert napisał:

Coś mi się zdaję, że PN został odkodowany for ever, bo taki kabel jak UPC nie bawi się w odkodowywanie "na chwilę"*. B)

https://satkurier.pl/news/184304/polsat-news-niekodowany-takze-w-upc-polska.html

 

*nie dotyczy okienek. 

Właśnie, że się bawi i mamy tu do czynienia z typowym "otwartym oknem". :-P Spójrz w wykaz programów na stronie UPC, to zauważysz przy Polsat News dopisek "Promocja". A jak dodatkowo najedziesz na ten kanał myszką, to w opisie dostrzeżesz kursywą info: "Program promocyjnie udostępniony w pakiecie Start do 26.01.2020". :-P

b514b6c105b0f0c8bd97c8ff33975985_orig.jp

Artykuł na stronie SatKuriera niestety wprowadza czytelników w błąd, sugerując poniższym wpisem dołączenie programu na stałe do pakietu Start:

Cytat

Po dołączeniu do pakietu Start kanału Polsat News HD, obejmuje on łącznie 35 kanałów, w tym 24 w jakości HD.

Zgłosiłem błąd za pomocą komentarza. Widzę, że już dopisali co trzeba. :wink:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Od nie dawna mam dostęp w NTC do Polsat News, bo mieszkam w centrum Wrocławia i jestem w zasięgu mux4. Wcześniej oglądałem tylko kanał na iPli.

I powiem tak, jeśli odkodowanie kanału miało posłużyć promocji mux4, to wydaje mi sie to działanie wybitnie nie trafione. Jestem zaskoczony jak słabą jakość obrazu można nadawać... Jeśli cały mux4 tak wygląda, to jestem w szoku, że ktoś może za to płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ssszaman napisał:

Od nie dawna mam dostęp w NTC do Polsat News, bo mieszkam w centrum Wrocławia i jestem w zasięgu mux4. Wcześniej oglądałem tylko kanał na iPli.

I powiem tak, jeśli odkodowanie kanału miało posłużyć promocji mux4, to wydaje mi sie to działanie wybitnie nie trafione. Jestem zaskoczony jak słabą jakość obrazu można nadawać... Jeśli cały mux4 tak wygląda, to jestem w szoku, że ktoś może za to płacić.

Na ilu calach oglądasz ten kanał ?

Akurat w tym przypadku im mniejszy ekran tym lepszy obraz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.10.2019 o 14:29, kozaa napisał:

Przy 1-1,2mbit na video i 640x576 dużo nie osiągniesz.

Musieli tam napchać kanałów aby chciał ktoś za to płacić, to napchali :D

U mnie pokazuje jako 625x576 i fatalnie to wygląda na niedużym 43 calowym telewizorze. Dlatego nie oglądam bo mnie odrzuca jakość tego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
10 godzin temu, Frontowiec napisał:

Joanna Racewicz dostała swój autorski program, dlatego Dowbor będzie prowadzić poranek. Zresztą Ibisz kiedyś też prowadził poranek w Polsat News, ale tylko i wyłącznie w weekendy.

Czyli jednak Dowbor wejdzie za kogoś. Dziwna sytuacja ,bo Ibisz ma chyba dożywotni kontrakt z Polsatem :) a jakoś sobie radzi a Dowbor musi dorabiać w informacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...