Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
4 godziny temu, Emil.1603 napisał:

Szkoda, że dopiero teraz. Większej konkurencji, ani zagrożenia dla TVP INFO nie stanowią.

Przez  kilka miesięcy testów mogą podnieść statystyki oglądalności, tylko musiało by to zostać dobrze nagłośnione.

No właśnie ,było jakieś info w "Wydarzeniach"  o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wislok napisał:

Głównie to TV hybrydowa,a oglądalności w internecie Nielsen nie bada. 


Wcale nie. W 4 aglomeracjach powstał dodatkowy "multipleks" z samym PN w rozdzielczości HD (nawiasem mówiąc, takie multipleksy z jednym kanałem to trochę marnowanie pasma, ale i tak dużo lepsze to niż nic).

Z tego co zrozumiałem z komunikatu Polsatu, również w dotychczas płatnym MUX4 puszczono odkodowany PN. 

OK, raczej to nie jest cały kraj, ale duże skupiska ludności powinny być w stanie odbierać ów kanał na zwykłym telewizorze czy dekoderze z klasycznym DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pasku Polsat News jest info o odkodowaniu sygnału w DVB-T. Niestey w blokach  nie zwsze będzie dostępny ponieważ anteny zbiorcze strojone kanałowi nie wpuszczają sygnału. Mój blok jest jedyny na osiedlu z sygnałem MUX IV w instalacji zbiorczej, więc każde mieszkanie otrzymało dostęp do Polsat News.

 

Pod jakim numerem LCN wyszukuje się Polsat News HD z testowych nadajników ?

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, maks27 napisał:

Na pasku Polsat News jest info o odkodowaniu sygnału w DVB-T. Niestey w blokach  nie zwsze będzie dostępny ponieważ anteny zbiorcze strojone kanałowi nie wpuszczają sygnału. Mój blok jest jedyny na osiedlu z sygnałem MUX IV w instalacji zbiorczej, więc każde mieszkanie otrzymało dostęp do Polsat News.

Jezu, nie sądziłem że do tej pory taki syf jeszcze funkcjonuje...

U mnie w bloku był taki system za czasów tv analogowej. Bardzo długo nie rozumiałem, dlaczego niektóre kanały nie dawały się wyszukać. Z tego co wiem przez kilka lat od powstania nie działał TVN i TV4, później działało 6 kanałów naziemnych - wszystkie oprócz Pulsu.

Po przejściu TV analogowej na cyfrową wyłączono ten system w diabły. Na klatce schodowej powiesili kartkę z informacją że w związku z wyłączeniem analogu antena zbiorcza przestaje działać. Wprawdzie zaproponowano pakiety kablówkowe, więc to była taka kryptoreklama dwóch operatorów którzy działają u nas (administracja załatwiła u obydwu specjalny pakiet, który był o ile wiem, analogową kablówką z zawartością mniej więcej taką jaka była oferta DVB-T w tamtym czasie - tylko że płatny kilkanaście zł za miesiąc :D). Ale nigdy nie było też przeszkód ze strony  administracji żeby wieszać własne anteny na balkonach i od tego czasu odbieram telewizję z NTC z własnej anteny.

Resztki instalacji anteny zbiorczej zdemontowano w zeszłoroczne wakacje przy okazji termomodernizacji bloku.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...