Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam już od roku problem z wyszukiwaniem wszystkich kanałów z oferty NC+. Przeważnie znajduje mi kanały z całego świata, ale to nie problem. Wiele kanałów się powtarza, jedne działają, drugie nie, np pobrałem listę kanałów HIVION z innego forum i nie mam wszystkich kanałów, a np. TV4 w ogóle nie chodzi. :/ Czy jest sposób na poprawne pobranie kanałów wszystkich w ofercie NC+? Czy trzeba zmieniać jakieś parametry wyszukiwania i dodawać po małych grupkach? Jeśli tak to jakie parametry wpisywać?

Edytowane przez Barti
Pierwszy post na forum, a napisany niechlujnie. Wyjątkowo poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani i właściciele modelu HF8900- czy na przestrzeni lat zauważyliście, że wasz odbiornik nie zawsze chce działać albo z danym konwerterem albo przełącznikiem albo kabel za dobry- za słaby? U mnie właśnie zawsze tak było i jest. A że mam 2 sztuki odbiornika to na tej podstawie takie wnioski stawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Chciałem trochę odgrzać temat z przed ponad roku dotyczący problemów z odbiorem z TP 11158. Wtedy machnąłem na to ręką bo w sumie problem miałem na moich wszystkich Fergusonach (1 x 8800 i 3 x 8900) tylko z TV4 (pikseloza, szarpanie). Od 01 grudnia po zmianach dotyczących Polsatu stwierdziłem że dalej tak być nie może...

Po zaglądnięciu na forum okazało się że możliwe jest po wymianie kondensatorów na płycie głównej, że zaczną prawidłowo odbierać kanały Polsatu.

Najpierw zacząłem od przestrojenia częstotliwości TP z 11158 na wspomniany w postach wyżej 11163. Pomogło i to tylko na jedną dobę w jednym odbiorniku. Pozostałe ani drgnęły. Zakupiłem kondensatory 2200uF oraz na wszelki wypadek jeszcze właściwe pojemności dla CR111, CR1, CR107.

w 3 na 4 wystarczyło zmienić jedynie CR106 na 2200uF, w ostatnim niestety jeszcze wymiana CR1, CR107 i wtedy ruszył. Wszystkie na częstotliwości TP11158.

Koszt łączny ok wszystkich wymienionych kondensatorów ok 6 zł i chwila strachu :)

 

Pozdrawiam Forumowiczów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Jaki jest maksymalny parametr SR jaki odbiera HF8900 dla kanałów nadawanych w standardzie DVB-S2 ?

 

Niestety Polska instrukcja jest inna niż Niemiecka i w zasadzie milczy na ten temat a wydaje się że 30000 to górna granica nie do przekroczenia.

Z kolei instrukcja po niemiecku mówi tak:

 

Demodulation QPSK, 8PSK

Symbol Rate 1 ~ 45Msps / SCPC, MCPC

 

Dla porównania  instrukcja i opis techniczny Arivy TT jest w tym zakresie bardzo precyzyjny:

 

2.0 - 45,0 Ms/s  DVB-S    QPSK

2.0 - 45,0 Ms/s  DVB-S2  QPSK

2.0 - 37,0 Ms/s  DVB-S2  8PSK

 

 

 

Może Redakcja SatKuriera coś na ten temat wie albo testowała kiedyś odbiór na tym sprzęcie i podzieli się swoją wiedzą.

Edytowane przez Krispl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

elo,

właśnie odmówiło posłuszeństwa dekodowanie karty kameleon w moim fergusonie, mam pytanie:

czy moduł cam nc+ ci+ działa poprawie w 8900?

muszę coś powymieniać a chciałbym najmniejszym kosztem i w miarę perspektywicznie.

 

pozdrawiam

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wuzel, jest o tym w pierwszym poście o module cam ci+ nc+, przepraszam.

 

ale szukam dalej, a ktoś próbował fedc blocker do tego tunerka?

to wydaje się najtańszym rozwiązaniem, które by mnie zadowalało na kilka kolejnych miesięcy.

 

pozdrawiam

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było odpowiedzi to postanowiłem samemu sprawdzić. zakupiłem blocker i niestety nie działa. Mam czarny ekran z "Brak Audio i Wideo"  i co chwilę pojawiającym się ekranem z informacją o Mediaguard.

118PLN, ech szkoda.

 

tu raczej soft nie ma znaczenia?

 

pozdrawiam

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Od lat posiadam modele Hd8900 czy Ariva TT. Co jakiś czas wymieniam kondensatory. Działają bardzo dobrze bez pośrednictwa gniazd RTV SAT.

Opiszę problem. Tuner HD8900 działa idealnie na antenie bezpośrednio podłączonej do anteny satelitarnej. Żadnych przycięć czy zaników sygnału. Użytkownik tunera zmienia miejsca zamieszkania na blok gdzie jest poprowadzona instalacja przez dewelopera. Do mieszkania wchodzą kable wystawione przez dewelopera z zsumowanym sygnałem SAT DVB-T z multiswitcha. Zakończone są gniazdami RTV-SAT. DVB-T działa bezproblemowo. Natomiast nie idzie oglądać z HF8900, cięcie i klatkowanie sygnału. Na jednych częstotliwościach mniej na innych więcej. Nie pomaga ani zastosowanie wzmacniacza sygnału czy tłumika. A sygnał na większości tp na poziomie 99%.  Nie sprawdzałem jeszcze na innych tunerach. Pytanie czy mogę tu jeszcze coś zrobić czy raczej HF8900 nie będzie współpracował z multiswitchem. Sprawdzałem na wszystkich 3 gniazdach w mieszkaniu i to samo. Sam kiedyś u siebie zrezygnowałem z gniazda RTV SAT bo wycinało mi 10719 na HF8900. Jakiś pomysł?

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...