Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Test:

1 min. nagrania, karta TT 1.3 tryb Hardware:

 

TV Puls - 544 x 576;12.5 MB

TVN - 720 x 576;38.7 MB

Polsat Sport - 720 x 576;44.8 MB (obraz był nadawany 16/9)

Jakiś włoski badziew :D - 352 x 576;10.2 MB

 

Jak widać trudno określi nawet przybliżoną wielkość pliku wyjściowego. Wiele zależy od tego co dzieje się na ekranie. Minuta TVN24 z obrazem ze studia zajmie mniej miejsca niż minuta transmisji czegoś co sie bardziej rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziwi jedna rzecz.Dlaczego Telstar dodając tylko USB to tego tunera zmienił nazwę modelu na HF8900HD przecież to złącze mogli dac do poprzednika HF8800HD a wprowadzając nowy tuner do HDTV mogli momyślec o Linuxie na pokładzie tego odbiornika wbudowanym twardzielem i złączu Ethernet na tylnym panelu.Może kiedyś się doczekamy takiego odbiornika pod nazwą Ferguson. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeanalizujesz rozdzielczości i wielkości pliku to sam mozesz odpowiedzieć na pytanie.

 

Ale jak by Ci się nie chciało to rozdzielczość nie bezpośrednio wpływa na bitrate, ale do obliczenia wielkości pliku potrzebujesz jedyni bitrate niestety w 99% kanałow jest on zmienny a sredni też nie zawsze jest miarodajny bo jak nagrasz partie golfa to moze sie okazac ze caly czas jest minimalny a jak mecz pilki noznej to prawie ciagle maksymalny....

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps. GTV - próbowałeś może też kanały HD?

Niestety ale TechnoTrend 1.3 nie obsługuje HD, nawet w trybie software. Co ciekawe w trybie soft nagrany film jest dłuższy. Minuta w trybie soft serialu z TVN jest dłuższa o ok. 6 MB. Prawdopodobnie ta różnica będzie zależna od użytego kodeka.

 

Tak na marginesie nie chce ktoś kupić takiej karty? :D Bez problemu działa nawet na Celeronie 433 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zorganizować sieć dystrybucji, serwis i reklamę na drugim końcu świata to nie jest bułka z masłem. Co sie Chińczyk będzie tym martwił. Wystawi sprzęt za drzwi fabryki i niech inni sie tym martwią :D

Kiedyś czytałem że każdy może zamówić sobie sprzęt w Chinach z własną nazwą, logo. Jest tylko jeden wymóg, musi być tego co najmniej kontener :D

 

Edit PawelU1981

Usunięte zbędne cytowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. jak wygląda nagrywanie na ten zewnętrzny dysk. mam nagrywarkę dvd i tam nie mam możliwości nagrywania innego programu niż ten który aktualnie oglądam :cry: a słyszałem że w tunerach z wewnętrznym twardzielem istnieje możliwość nagrywania nawet kilku różnych kanałów jednocześnie a oglądania jeszcze innego :lol: a jak jest tu :?: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Nie wiem jak wygląda sprawa w HF8900USB, bo go nie testowałem. Z tego co pamiętam to w DF9000PVR była możliwość oglądania kanału przy nagrywaniu programu z innego kanału, ale pod warunkiem, że oba kanały były nadawane na tej samej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy pojawi się w Hollex'ie, bo jak widzę to jeszcze nie ma. Z tego co pamiętam ma być w drugim tyg listopada a jakby tak zobaczyć to jest drugi tydzień.

 

Myślałem, że będzie jedno USB a są dwa, z tyłu i z przodu. Zaskoczenie pozytywne i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znawców tematu.W specyfikacji technicznej tunera JEPSSEN PRV-S2HD, prawdop.odpowiednika naszego Fergusona HF 8900 HD USB jest informacja, że potrafi on skalować roździelczość standardowych kanałów satelitarnych nadawanych np.w standardzie PAL do rozdz.1920x1080.Czy potrafi to także Ferguson HF 8900 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Na stronie producenta jest tylko taki opis:

 

Odbiór kanałów nadawanych w High Definition

Cyfrowe wyjście audio/video HDMI z ochroną zawartości (HDCP)

Dwa złącza USB do podłączenia zewnętrznego dysku lub pamięci flash

Nagrywanie na zewnętrznej pamięci w pełnej rozdzielczości obrazu – również HD

Analogowe wyjście video component

Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 H.264/AVC

Pamięć do 5000 kanałów

Zaprogramowane fabrycznie kanały z satelitów Astra i Hotbird

Oddzielne listy kanałów ulubionych, telewizyjnych i radiowych

Programowanie odbiornika przy pomocy portu USB i RS-232

Złącza:

 

HDMI z HDCP

Component (Y, Pb, Pr)

2x SCART

RCA (Cinch) video

2x RCA (Cinch) analogowe audio

S/PDIF - cyfrowe optyczne wyjście audio

RS232 – do programowania odbiornika z PC

2x USB (na panelu przednim i tylnym)

 

Więc nie sądzę, aby Ferdek potrafił przełączać PAL do full HD :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tym razem chyba przyjdzie jeden karton (ile w nim jest Ferdków to nie wiem - powyżej 10 na 100%), później na bieżąco ściągamy, jak brakuje (o ile nie brakuje na magazynach Fergusona, tak jak brakuje teraz FX 7600 :( )

 

Ale na 100% to nie powiem, bo nie zajmuję się magazynem (może 2 kartony jednak, albo 3 nawet - nie wiem :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...