Skocz do zawartości

Jaki odbiornik?


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam DM8000 ostatecznie DM7000, 7025. Jak na razie do DM7000 jest najwięcej softów i jest najbardziej popularny.

 

Nie wiem czy DM8000 już jest w sprzedaży, ale wiem, że jest bardzo drogi, około 750 euro, i ma właściwie wszystko, czyli odbiornik na parę lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a ja polecam DM 7000-s.

wystarczy

plus do niego zewnetrzny flash po usb i hdd do środka ( wystarczy nawet 40 GB)

wcześniej byłem szczęśliwym posiadaczem DM 5620. Między tymi modelami jest wielka różnica. W DM 7000 jest 100% lepszy obraz i 200% lepszy dzwięk.

Poza tym wszystkie Dreamboxy potrafią to samo 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani jest AB IPBox 400S z dyskiem bagatelka 400GB - ktos próbował?

 

Panie Januszu.. nie czas pytac, tylko brac go na warsztat i w najnowszym numerze nam zaprezentowac :) (o przepraszam w ostatnim numerze jest krotki test :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Daruj sobie rel.3 "Poprawili wyświetlacz. W Rel.2 np nagrywanie było sygnalizowane na czerwono. Teraz wszystko w jednym kolorze.

A jak nie chcesz stale grzebać bez wyraźnych rezultatów to sobie daruj ten tuner. Na dzisiaj tylko Dreambox-y maja porządne wsparcie . Lepiej kup DM800 lub DM8000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Własnie niedawno kupiłen 500s jestem z niego narazie zadowolony ale ma zbyt ciche wyjście audio i tv trzeba zbyt mocno podgłaszac co przeszkadza przy przełączeniu na tv naziemną jest bardzo głosno ,wedug mnie wizja jest też gorsza niż na Humaxe 5400. Nagrywam na kompie przez program mFaraj,Polecił bym kupić moze DM7025 bo własnie oglądam się za tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tgs 330 (itgate) jest o prawie 2 stówki droższy, ale zastanawiam się czy było by warto brać taki tuner.

 

 

A ten linbox 5558 porównując do globo 7010/7100 , to jest duża różnica? Szybciej chodzi menu i to wszystko?

 

A czy ta mniej ostra jakość na linboxie 5558 będzie zauważalna na 15 letnim telewizorze sony na chinche?

I czy ta jakość na linboxie 5558 jest podobna jak na linboxie 7817 , gorsza czy lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do kupna DM 800HD.Mam kilka pytań odnośnie tego tunera, a nie znalazłem odpowiedzi na dla kilku nurtujących mnie aspektów :

 

1 Czy na DM działa EPG dla cyfry na 7 dni - głównie chodzi mi o nagrywanie na dysk z c+ film :c+ sport,tvn-turbo, aby to wmiarę sprawnie i bezawaryjnie działało (niestety ale pracuję często po 12 godz. dziennie i chciałbym aby to co miało się nagrać - bez problemu się nagrało)

2 Czy DM 800hd poprzez usb da radę uruchomić divx

3 By zamontować dysk twardy trzeba zerwać plomby - czy od razu do sklepu przyjść ze swoim twardym.

4 Jeżeli Dm nie spełniał by tych wymogów co byście polecili w tym temacie do 2000zł

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

1 Czy na DM działa EPG dla cyfry na 7 dni - głównie chodzi mi o nagrywanie na dysk z c+ film :c+ sport,tvn-turbo, aby to wmiarę sprawnie i bezawaryjnie działało (niestety ale pracuję często po 12 godz. dziennie i chciałbym aby to co miało się nagrać - bez problemu się nagrało)

2 Czy DM 800hd poprzez usb da radę uruchomić divx

3 By zamontować dysk twardy trzeba zerwać plomby - czy od razu do sklepu przyjść ze swoim twardym.

4 Jeżeli Dm nie spełniał by tych wymogów co byście polecili w tym temacie do 2000zł

 

1. Tak działa. Trzeba jedynie sprawdzić czy w zmodyfikowanej Enigmie nie jest wyłączona opcja MHW (MediaHighway). Dodatkową miła cechą jest też EPG Freesat. Co do nagrywanie działa to bezproblemowo. Obsługa EPG, nagrywania itd to wzór dla innych producentów który nadal wciskają totalne gnioty.

 

2.Teoretycznie można ale odradzam. Procek użyty w DM800 ma blokadę wsparcia hardware'owego dla MPEG4 w formacie innym niż DVB-S2. Tuner słabo się wyrabia. Nie polecam. Lepiej kupić tani odtwarzacz WD TV. To zadecydowało że nie ma "parcia" na to aby tuner sat miałby być playerem multimedialnym. Odtwarzałem VOB z DVD - nie jest najlepiej. Aufio - niestety nie potrafi odtwarzać gapless w formatach co to ferują np. OGG co skreśla całkowicie Dreamboxa jako odtwarzacza audio. Chcesz mieć playera to kup WD TV - moja szczera rada.

 

3. Chyba że jakiś [beep] sprzedawca naklei plomby. Kupuj w porządnych firmach (jest taka jedna w Lublinie) - nie ma plomb. Unikaj tzw. okazji cenowych.

 

4. Nie ma nic dorównującego. Nie skuś się na IPBoxa bo to gniot jakich mało.

Inni producenci myślą że wystarczy hasło linux i będzie super. Niestety jedynie Dream Multimedia zapewnia wsparcie dla niezależnych programistów. Najbardziej nie zrozumiałym jest forsowanie swoich mało funkcjonalnych GUI zamiast Enigmy. O stabilności nie wspomnę w przypadku DM w zasadzie zapominasz o upgradzie firmware;u ( w IPBoxie to ciągłe upgrade'owanie i ciągłe klnięcie że znowu coś nie działa)

Jeśli jesteś w stanie ciut dopłacić to możesz sobie dokupić DM600 i mieć namiastkę Twin tunera. Piloty można przypisać indywidualnie do każdego z tunerów (konfigurowanie pilot z jego klawiatury i tylko jedna linijka w skrypcie startowym przed odpaleniem enigmy - dotyczy e1 i e2 - nie dotyczy pilotów od DM500 - tych małych). Czyli niema problemu ze jeden pilot steruje dwoma urządzeniami (a inni producenci śpią...). Możesz rozważyć kupno DM500+ HD.

 

Tak więc jeśli już inny to może DM 500+ HD. A jak chcesz mieć i multimedialny player i porządny tuner to kup DM800 i WD TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...