Skocz do zawartości

Co lepsze? Serwisy VOD, czy kanały Premium?


PIOOLE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mam być szczery, to bardziej odpowiada mi Amazon, niż Netflix. Produkują filmy, które mają własną dystrubucję w kinach (w polsce ten film dystrybutował UIP), a właściciele serwisu nie są oburzeni tym, że ich film jest pominięty w nominacjach do prestiżowych nagród, a właściciele Netflixa "strzelają focha" na Hollywood. Z oferty programowej Amazona najbardziej mi odpowiada "The Grand Tour", oraz wybrane filmy i seriale.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Manchester by the Sea" nie zniknął z Amazon Prime, tam go po prostu nigdy nie było.

 

Solderowy123: Amazon niech najpierw wprowadzi polskie tłumaczenie to wtedy będziemy mogli porównywać ten serwis z innymi.

Co focha na Hollywood to wymóg by film musiał być pokazany jest w dzisiejszych czasach prehistoryczną regułą. Za 10-15 lat będziemy się z tego śmiali. Na razie wielkie studia walczą o swoje pieniądze więc starają się utrzymać obecny stan rzeczy ale w przyszłości to się będzie zmieniało bo streamingowe oglądanie filmów jest bardzo popularne wśród młodego pokolenia. Myśmy się wychowali na kinie, telewizji ale młodzi na komórkach. Świat się zmienia, zmieniają się nawyski więc i może modele dystrybucyjne się zmienią. A co za tym idzie kryteria przy nagrodach.

 

No i podaj mi te filmy, które mają własną dytrybucję. Ile ich było ?

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasheed: a przeczytałeś link, który dałem? ;).

Edit:

Zresztą, w wersji UK, którą abonuje nadal go mam, tylko pokazuje ograniczenie dla mojego aktualnego IP (Polska)...

Screen_Shot_2017_11_17_at_12_21_17.png
 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Solderowy123 To przypomnij mi w jakim rzekomo serwisie VOD ten film był do obejrzenia? Nie było, bo był w Amazonie ;).

To, że jest teraz w HBO to jest taki sam "drugi wybór", jak filmy z Disneya, które znikaja po 3 mies. od premiery w HBO GO i pokazują się w Netflixie.

Przypominam, że Ale Kino też pokazywało "House of Cards" z Netflixa dopóki ten oficjalnie nie wszedł na nasz rynek (i oczywiście wtedy dla niektórych barwnych postaci z forum to wtedy był jeszcze dobry serial :D).

 

@Rasheed Nie ma czegoś takiego jak polski Amazon, tak więc niestety od kilku postów piszesz bzdury. Amazon.pl przekierowuje na Amazon.de, a Prime można wykupić gdziekolwiek.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Rasheed Nie ma czegoś takiego jak polski Amazon, tak więc niestety od kilku postów piszesz bzdury. Amazon.pl przekierowuje na Amazon.de, a Prime można wykupić gdziekolwiek.

 

To Ty piszesz bzdury. Ja nigdzie nie użyłem zwrotu "polski Amazon" tylko, że w Polsce ten film nie był dostępny w Amazon Prime. Inne kraje mnie nie interesują bo dyskutujemy o sytuacji w naszym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś ""Manchester by the Sea" nie zniknął z Amazon Prime, tam go po prostu nigdy nie było".

Ja pokazałem, że nadal jest ;). Trudno dyskutować o "naszym kraju" skoro w nim Amazona oficjalnie nie ma i jeszcze jakiś czas nie będzie...

Jeśli jesteś pewien, że w maju 2017, kiedy film został dodany do oferty Amazona nie był dostępny dla PL to spoko.

Ja oglądałem go będąc za granicą, więc trudno mi się do tego odnieść.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że Ale Kino też pokazywało "House of Cards" z Netflixa dopóki ten oficjalnie nie wszedł na nasz rynek (i oczywiście wtedy dla niektórych barwnych postaci z forum to wtedy był jeszcze dobry serial :D).

 

 

 

To była inna sytuacja, bo wtedy Ale Kino zakupiło prawa od Netflixa gdy ten nie planował jeszcze wejścia do Polski. Czyli Netflix sprzedał prawa komuś a po wygaśnięciu licencji nie sprzedawał kolejnym podmiotom tylko umieścił film u siebie. Z "Manchesterem ..." jest tak, że Amazon nie miał w ogóle praw na terenie Polski, sprzedał je od razu o ile nimi dysponował (film był koprodukcją kilku firm więc nie wiadomo kto zajmował się dystrybucją)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Manchester by the Sea" to "Amazon Original Movie" tak samo jak "House of Cards" to "Netflix Original".

 

edit: Film nie tyle jest bezpośrednio produkcją Amazon, co kupiło go Amazon Studios, a do kin w USA dystrubował Roadside. Prawa na inne kraje oczywiście mogli przejąć inni dystrybutorzy.

Tak jest w przypadku niektórych seriali z Netflixa, np. kiepściutkie "Mist" leciało w USA na kanale Spike, ale na całą resztę świata to jest "Netflix Original".

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wywołany google:

 

"Amazon is closing a $10 million deal for domestic rights to Manchester By The Sea, the Kenneth Lonergan-directed drama that premiered Saturday to the best reviews of the 2016 Sundance Film Festival so far. This after an all night auction for a movie that Amazon acquired with plans for a traditional theatrical release with an awards season campaign. Sony, Universal, Fox and Lionsgate were into this and topped out in high seven figures in a WME Global brokered deal. (...)Foreign rights to the film are still available" (info z 2016r.)

 

Chronologia: 1. Film został wyprodukowany przez firmę X, 2. Gotowy film został pokazany na festiwalu Sundance, 3. Film został zakupiony na aukcji przez Amazon na rynku krajowym

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obecnie HBO a chętnie zobaczyłbym "Manchestera:, w końcu znalazłem VOD a tu cena ... 45 zł. Ten serwis to jakiś żart ? :)) Do tego tylko lektor, brak napisów.

 

https://pl.chili.com/material/manchester-by-the-sea-2016/2281fb57-73ad-4c34-991f-3f5e068a8674

Tyle kosztuje SD, HD 80 z tym że to jest zakup filmu w wersji cyfrowej a nie wypożyczenie na 48h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon

 

Skończ na siłę próbować udowadniać wyższość dzisiejszych seriali HBO nad konkurencją. Tak było piętnaście, dziesięć, pięć, może trzy lata temu.  2017 w wydaniu HBO to co poza Wielkimi Kłamstewkami (serialu, który jakoś zbliża się do Olive Kitteridge)? Westworld, GoT, może Pozostawieni(3)... Netflix ma obecnie przynajmniej siedem takich serii (na pewno żadne Marvelowe), więc liczby się jakoś nie zgadzają.

Dalej kuriozalne? Zasubskrybuj darmowy miesiąc i dopiero z jakimś poglądem wróć do tematu.

Edytowane przez Daenerys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tylu opiniach spróbuję dokonać podsumowania wskazac plusy i minusy: VOD chili tv, vodonet i cineman bo tam oglądam filmy ktore mnie interesują plusy: filmy 4-6 miesięcy po premierze kinowej dostęp do hitów kinowych praktycznie od wszystkich dystrybutorów i wytwórni filmowych minusy drogie ceny film w jakości sd za 9.90 do 14.90 film dostępny 48-72 godziny pozyczajac średnio 10 filmów trzeba wydac okolo 100-120 złotych a jeżeli chodzi o plusy kanałów premium to za okolo 100 zl mamy 2 kanały premium nieograniczona liczba filmow w jakości hd film mozna oglądać kiedy sie chce i ile razy sie chce minusy filmy okolo rok po premierze kinowej brak filmów z warner bros i pewnie kino świat mozliwosc straty kolejnych wytwórni/dystrybutorow na rzecz serwisów vod wiazanie sie 2 letnią umową

Edytowane przez PIOOLE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...