Skocz do zawartości

Co lepsze? Serwisy VOD, czy kanały Premium?


PIOOLE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam do Was takie pytanie i prośbę o opinie. Jeżeli chodzi o nowości z roku 2016 wzwyż co jest lepsze korzystanie z serwisów VOD typu chili tv, vod onet, cineman itp. gdzie pożyczamy film na 2-3 dni, czy wykupienie abonamentu kanałów C+ i HBo. Chodzi mi zwłaszcza o dostępność wszystkich dystrybutorów i wytwórni filmowych tak aby obejrzeć większość ciekawych filmów no i cenę gdzie w VOD jeden film to wydatek 10-15 zł a abonament C+ i HBO to wydatek około 100 zł. Proszę  o opinie. Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co to znaczy "lepsze" ? Pod jakim względem ? Zależy też jaki masz budżet, jakie oczekiwania. Jeśli Ci się spieszy to w VOD masz premiery wcześniej. Jeśli zależy Ci na jakości to np. taki VOD nc+ nie jest w HD więc jeśli zależy Ci na jakości obrazu to lepiej poczekać na emisję w C+. Kwestia dostępności. Nie wiem czy wszystkie VODy maja aplikacje na smart tv, jeśli Cie zależy na oglądaniu na tv to musisz to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Dla mnie kanały premium typu HBO, Canal+, Cinemax .

Zastanów sie jednak nad Netflix i Showmax a w cenie 80 zł byś się zmieścił. :P  Nawet mniej jeśli UHD cię nie interesuje.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie wygrywa opcja Canal+ oraz HBO z HBO GO. Co prawda już nie jest to gwarancja pełnej dostępności do nowości filmowych, ale nadal to najlepsza opcja. Nie zapominajmy, że do produkcji własnych tych kanałów nie zyskasz dostępu w żadnym VOD. HBO to nadal najlepsze seriale, a w C+ mam jeszcze sport. Jakoś ani Netflix, ani Showmax mnie nie przekonują. Biorąc pod uwagę, że HBO razem z GO można mieć za ok. 20 zł, to w/w serwisy powinny kosztować max. 10. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kanały premium typu HBO, Canal+, Cinemax .

Zastanów sie jednak nad Netflix i Showmax a w cenie 80 zł byś się zmieścił. :P  Nawet mniej jeśli UHD cię nie interesuje.

Netflix nie posiada praw do pierwszej emisji filmów, więc to nie jest dobry przykład. Showmax ma tylko MGM i Kino Świat.

 

HBO pokazuje filmy już po 8-9 miesiącach od ŚWIATOWEJ premiery kinowej, to najszybciej jak się da w TV premium. W C+ jest to ok 12 miesięcy.

Musisz sobie policzyć ile by kosztowało Cię miesięcznie wypożyczanie pojedyńczego filmu.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkon

Netflix czy Amazon w miesiąc mają w ofercie tyle eksluzywnej, wyprodukowanej przez siebie treści (seriale, filmy, dokumenty) ile HBO robi w parę lat, a C+ to pewnie nie zrobił w całej swojej historii.

Przykładowo Grand Tour ma budżet 160 mln funtów. Wybacz, ale to kanały premium w PL powinny kosztować 5 zł ;).

 

@Pawop

Netflix jako pierwszy w Polsce pokazał między innymi takie filmy jak "Big short" czy "Moonlight", a także masę produkcji "Netflix Original".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jeśli uważasz, że "Moonlight", "The Meyerowitz Stories", "Big short", "Swiss Army Man", "Okja", "Our souls at night" itd. to nie są filmy godne kanałów premium to trudno - są gusta i guściki, większość ludzi ocenia je jednak znacznie wyżej niż większość "hitów" oferowanych np. przez C+ w grudniu ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth

Premium to nie jest kanał, a content. Dla mnie ekskluzywne, wysokobudżetowe filmy z czołowymi hollywodzkimi aktorami produkowane przez Amazona czy Netflixa to jest premium. "Machester by the Sea" z tego co pamiętam to nawet dostało ostatnio Oskara. Jakaś produkcja naszych kanałow premium dostąpiła tego zaszczytu? ;).

"Grand Tour", "Stranger Things", "House of Cards", "Man in the High Castle" itd to też jest prawdziwy kontent premium, a nie "Belfer", w którym premium jest głównie brak przerw na reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Właśnie oglądam "Stranger Things" potem przed spaniem " The Expanse" sezon 2 odcinek 11.

Netflix to Premium usługa.

HBO i Canal+ to Premium TV.

Tyle w tym temacie.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jeśli uważasz, że "Moonlight", "The Meyerowitz Stories", "Big short", "Swiss Army Man", "Okja", "Our souls at night" itd. to nie są filmy godne kanałów premium to trudno - są gusta i guściki, większość ludzi ocenia je jednak znacznie wyżej niż większość "hitów" oferowanych np. przez C+ w grudniu ;).

Ja nie mówię, że to są złe filmy, ale @PIOOLE nie tego szuka. Jemu chodzi o filmy kinowe, jak najszybciej po premierze, a tu Netflix nie ma się czym pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jeśli uważasz, że "Moonlight", "The Meyerowitz Stories", "Big short", "Swiss Army Man", "Okja", "Our souls at night" itd. to nie są filmy godne kanałów premium to trudno - są gusta i guściki, większość ludzi ocenia je jednak znacznie wyżej niż większość "hitów" oferowanych np. przez C+ w grudniu ;).

Wolę C+ nie ma co się oszukiwać oferta filmowa w Netflixe jest słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym Netflix oferuje mniej najnowszych kinowych produkcji, ale procentowo dobrych, wartościowych filmów pojawia się porównywalnie. W liczbie produkcji własnych dawno przegonili kogokolwiek, a patrząc na trend za dwa/trzy lata do seriali ich autorstwa trafi największa liczba nagród. Starszych, genialnych produkcji w świetnej oprawie jest tam tyle, że największy kinoman z tego forum widział pewnie nie więcej, niż 1/10 tego. Dziesiątki doskonałych dokumentów, nieznanych polskiej widowni. HBO GO? Zacofany technicznie serwis, który ma się wrażenie dzieli od Netflixa lat przynajmniej dziesięć. Seriale takie jak Narcos, Stranger Things, Black Mirror, Making a Murderer, House of Cards, Orange is the New Black w niczym nie ustępują dzisiejszym produkcjom HBO, a według rankingów często wygrywają z nimi. Każdy abonuje co chce, ale pitolenie, że Netflix to tylko dodatek, to majaki pijanego, których nie potwierdza żadna statystyka.

 

​Ps. Netflix podpisał ostatnio umowę z koreańskim dystrybutorem NEW, na mocy której w ofercie platformy w niedalekiej przyszłości swoje światowe premiery będą mieć trzy duże koreańskie produkcje: Steel Rain, Psychokinesis i The Chase.

 

​Netflix > ... > HBO > C+ > reszta

Edytowane przez Daenerys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest serwis z nowymi filmami, tylko kontentem premium. Premium zaś już dawno przestało kojarzone być z filmami rok po premierze. Bo czy "rok po tym jak inni wiedzieli" można jakkolwiek utożsamiać z "nowością", tudzież "premierą"? Treści filmowych jest tam co niemiara, tylko zapóźnionych, czyli "starszych" od "również starych" prezentowanych na "premium".

Edytowane przez Daenerys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...