Skocz do zawartości

Prof 7301 - problem z instalacją


simplex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po instalacji (od nowa) systemu na nowym SSD, system nie wykrywa mi karty prof 7301. Menadżer urządzeń pokazuje tylko kontroler multimediów wideo. Automatyczne instalowanie sterowników przez Windows Update kończy się niepowodzeniem. W systemie na starym dysku HDD karta jest widoczna i działa bez problemu (była instalowana lata temu). W necie ze świeczką szukać sterowników do tej karty. Mam ich starą wersję na płycie ale też nie da się ich zainstalować. Co można jeszcze zrobić aby zainstalować tą kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowników nie ma w Windows Update, więc same się nie zainstalują.

Ostatnią wersję mam 2.1.0.1 (x64, nie mam x86), wrzuciłem tu do pobrania:

https://forum.satkurier.pl/download/prof/7301.zip

Jest dla Windows 7 i dla Windows 8 (która powinna być OK także dla 10, ale tego nie testowałem).

Ale uwaga: jako że sterowniki są stare, to może być problem z ich instalacją, jeśli ktoś ma BIOS UEFI i uruchomiony Secure Boot, czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już za dobrze, ale było coś na rzeczy z Prof7301, że na niektórych programach nie chciał puszczać danych.

Jeśli SmartDVB dalej nie będzie szedł - spróbuj dodać ten wpis do rejestru (kliknij dwa razy i daj "Tak"), a po tym zrestartuj PC.

https://forum.satkurier.pl/download/prof/BDA.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyło skanowanie w Smart DVB, ale potem żaden program nie chce się włączyć. Jest ciemno i głucho. Będę walczył dalej. Spróbuję dodać ten wpis do rejestru, jak nic nie pomoże. Na razie podoba mi się Prog DVB. Ten aktualny nawet śmiga i się nie crash'uje, póki co. Wcześniej używałem Smart DVB do satelity tylko, a Prog DVB głównie do naziemnej. Może Smart nie będzie mi potrzebny w ogóle, jeśli Prog DVB udźwignie dwie karty DVB-T i DVB-S i będzie stabilny?

Czy tu jest jakaś łapka podziękowań dla administratora? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...