Skocz do zawartości

Octagon SX88


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od końca października w sprzedaży jest Octagon SX88 (znaczy akurat się wyczerpał, ale zaraz znowu będzie ;) ) - to ten sam HW co U2C Denys H.265.

 

Szerszy opis będzie w SAT Kurierze 11-12/2017 (o ile coś się nie pozmienia, ale tekst jest już napisany ;) ).

 

Jeśli ktoś nie siedzi w temacie, to najważniejsze kwestie:

- satelitarny odbiornik linuksowy (ale nie E2) z oscam

- 1 czytnik

- miniaturowe rozmiary

- umiarkowanie przystępna cena (jak na linux i możliwości - wręcz super cena)

- spore możliwości dla DX, w tym obsługa transmisji wielostrumieniowych (Multistream, MIS), np. kanały włoskie z 12,5°W, PLS Physical Layer Scrambling, np. kanały francuskie z 5°W (tylko E-AC3 nie działa, zostało to jednak zgłoszone), T2-MI (dosyły dla nadajników naziemnych DVB-T2 w niektórych krajach), np. ukraińskie kanały z 4,8°E - to wszystko bez wbijania parametrów (ale z tego co wiem - nie jest to automatyka, dane są wbite na siłę w soft, więc jeśli kiedyś coś się pozmienia... dotyczy to też U2C)
- sprzętowy blindscan
- odbiór transmisji o niskim SR (od ok. 850 ksymb/s)
- obsługa kodeka HEVC (rozdzielczość wideo SD i HD)
- przygotowany do współpracy z konwerterami na pasmo Ku, C i Ka, fabryczna lista satelitów bardzo rozbudowana
- wsparcie DiSEqC 1.0 i 1.1 (także razem - kaskady do 64 portów), DiSEqC 1.2 i USALS dla układów obrotowych, Unicable/SCR
 
Od wprowadzenia współpracujemy z dystrybutorem (HeVeX), żeby dopieścić soft. Od wydania 1.04.24 jest spolszczenie (aktualnie zgłoszonych jest kilka rzeczy do poprawki), od 1.04.27 wgrywanie list E2, a od 1.04.29 - fast scan dla nc+ i tak naprawdę to o tym chciałem ;)
 
Jak ktoś wie (albo nie - to się dowie) jestem mocny w kwestii analizy strumieni DVB itp. Już 5 lat temu opracowałem dokumentację dla Fast Scan po angielsku dla polskich operatorów, czasami pomagam niektórym producentom (np. AX Technology pomagałem przy niemieckim Kabel Deutschland). Octagon znalazł się w tym kręgu i wyjątkowo się postarali z implementacją - prezentuję jak działa Fast Scan nc+ wykonany na bazie mojej dokumentacji i z moją pomocą. Ściąga kompletną listę z uwzględnieniem kolejności i numeracji LCN w... 15 sekund :)
 
To szybciej niż jakikolwiek inny mi znany odbiornik, a nawet szybciej niż większość TV z oficjalnym wsparciem pobierania list i... same dekodery nc+ :)
 
Patrzcie i podziwiajcie :)
 
 
Lista jest kompletna, obejmuje także kanały z Astry i po ustawieniu DiSEqC - działają. I tak to powinno być zrobione :) Wstępnie w sofcie 1.04.29 dodany jest też Cyfrowy Polsat, ale ten na razie wymaga poprawek. Ale jak się uda, to też będzie mniej-więcej taki czas  :) Wszystko zagrało jak trzeba - dobry parser po stronie Octagona, dobra implementacja, a ja bezbłędnie i precyzyjnie to rozpisałem jak ma co działać :)
 
PS: Oczywiście zupełnie osobną kwestią jest na co komu lista operatora, ale od tego jest możliwość ładowania list E2 oraz też proszę pamiętać, że nie każdy jest mocny w tych tematach i woli mieć gotowca szybko. Tu - błyskawicznie :) Jeszcze działanie Fast Scan będzie kontrolowane i poprawiane, jeśli zajdzie taka potrzeba ;)
 
PS2: Myślę, że jest realne, aby Fast Scan mieścił się w 10s, ale to już musiałby być perfekcyjnie napisany wielowątkowy parser z dobrze przydzielonymi zadaniami, poezja programowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - możliwości ingerencji są mniejsze, to architektura csky-linux, są pewne elementy wspólne jak właśnie możliwość dogrania listy E2 (odbiornik tą listę przetwarza pod siebie, nie jest to czytanie 1:1 i raczej nie będzie), ale ogólnie to inny świat. Nie jest wykluczone, że ktoś porwie się na E2 dla tego sprzętu, bo jakieś narzędzia do kompilacji są w sieci https://c-sky.github.io

Widzę w tym jakąś zaletę, bo ich własne rozwiązania w sofcie są w wielu kwestiach bardzo wygodne i nie są kalką E2, ale zależy co kto lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita

W tym tunerze jest KODI ,czy repo z U2C Denys H.265  będzie działać w Octagon SX88 ? Do tego tunera można się dostać po FTP ,login to "root" ale z hasłem to są już różne opisy . Możesz doprecyzować jakie jest hasło do FTP ?

Może wiesz czy SW U2C Denys H.265 i Octagon SX88 ,mają te same ID numery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam U2C, więc nie wiem co tam jest ;) Octagon ma przy instalacji dodatków KODI z repozytorium 5 repozytoriów już wrzuconych, poza oficjalnym Kodi pozostałe 4 wydają mi się śliskie od strony legalnej, więc nie eksploruję ;)

Dostęp po FTP jest login root, hasło sky1122, bez hasła nie wchodzi. Możliwe że początkowo było bez hasła, ale to zmienili, dlatego jest zamieszanie w opisach w sieci.

Nie mam informacji dot. wymienności softów - nie planuję robić prób (głównie bo raczej nie ma sensu, odbiorniki wzajemnie dostają to samo w kolejnych wersjach ;) ). W Informacjach systemowych Octagona są dwie wartości - ChipID i UID, ale wydają się być unikalne per egzemplarz, więc zapewne po tym nie dojdziemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita

Sprawdź proszę, jak znajdziesz wolną chwilę, czy Octagon ma też ten sam problem, tzn. czy nie usuwa kanałów, na których podczas skanowania nie było sygnału. :crazy:

Najbardziej odczuwalne jest to na pozycji 42 E przy użyciu mniejszych anten. Czasem bywa tak, że kanały z minimalnym sygnałem zapiszą się poprawnie, są odbierane, a na drugi dzień, gdy mamy gorszą pogodę i na tp. nie ma sygnału, tuner wykasuje kanały, jako że nie było na tym tp. sygnału. Może to nie jest bardzo uciążliwe, ale pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. :wink:

 

Trochę słabo też, że nie mamy krótkiej informacji po zakończonym skanowaniu. To znaczy, ile łącznie znalazł kanałów TV oraz ile Radio oraz ile w tym nowych kanałów.

 

Tuner oczywiście doda nowe kanały na samym końcu listy, ale to troszkę uciążliwe, bo musimy pamiętać, jaki kanał był ostatni na liście danego sat lub za każdym razem zobaczyć, co tam ostatniego siedzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone - potwierdzam, że przy auto skanowaniu satelity usuwane są z listy kanały z transponderów na których podczas skanowania nie wykryto sygnału - tak podejrzewałem - powielony temat z U2C :/ Spróbuję to zgłosić + propozycję, aby dodać jakieś podsumowanie po zakończonym wyszukiwaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good morning,

I perhaps didn't understand everything (google translate)
but I don't have problem of retiring frequency when there is not signal (by making a  Blindscan)
I have just made try on Nilesat; after the blindscan all frequencies without signal stayed.

 

I być może nie wszystko rozumiem (google translate)
ale nie mam problemu z częstotliwością emeryturę, gdy nie ma sygnału (dokonując blindscan)
Właśnie się przymierzyć Nilesat; po blindscan wszystkie częstotliwości bez sygnału pozostał.

 

150936NilesatBlindscan.jpg

 

829788002.jpg

 

stephan94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

if I understand
I erases all programs but I keep the frequencies, and after I do a search AUTO and I don't do BlindScan.
do I understand?
When I do a search on a satellite, I usually delete all transponders (except those below SR 1500) and after I make a BlindScan.

 

Jeśli rozumiem
I kasuje wszystkie programy, ale zachować częstotliwości, a po tym, jak zrobić autowyszuki i nie robię blindscan.
mam rozumieć?
Kiedy zrobić wyszukiwania na satelicie, zwykle usunąć wszystkie transpondery (z wyjątkiem tych, poniżej SR 1500) i po dokonaniu blindscan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, I won't remove the cable while the SX88 works, this is the best way to destroy the tuner.

 

stephan94 :wink:

 

Yes, that's a wise concern ;) You can also move dish away for a while, if You have an external positioner ;)

 

Here's a video example:

 

 

The channels were already auto-scanned (Hot Bird 13°E) and I had 1350 TV channels. After another auto-scan but with no signal for some frequencies - result was 1117. Finally on channel list there were 1118 channels instead of original count (funny - I don't know from where that one additional channel came from ;) ). It's probably like @zuchnet said that in auto-scan mode channel list is cleared. TP Frequencies are not touched and also this is not happening in BlindScan mode.

 

I can understand reason for that - it can help to keep channel list clean for standard user cases. Probably that's not a bug and it was done deliberately. But when dealing with weak signals and using auto-scan this will result that eg. on bad weather some channels will be deleted even if they should be not deleted because this is just temporary issue with signal.

 

But of course that is fully dependent on user cases - if You are usually deleting all frequencies beside low SR ones, that issue won't bother You at all ;)

 

I see nice solution for that which could be implemented and I already saw that on different receivers: add an additional option (to window with scan options that is on screen just before scan is starting) to choose if channel list should be cleared or not and then everybody will be happy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neue Firmware OCTAGON SX88 H.265 HEVC HD V10431 – 14.11.2017
 

-> Firmware Version V10431 - 14/11/2017


- SX88 H.265 HEVC HD



Ins Hauptverzeichnis (USB Stick) entpacken.

- Aktualisierungen & Verbesserungen :

--> Vor dem Update ALLE Plugin's beenden !


- E2 Settings Database Support verbessert:
- Gleiche Sender vom anderen Provider (Anbieter)
- Radio Gruppen E2 db verbessert.
- StartWizard (Installationssstart) verbessert.
- Media Player verbessert.
- Stalker Aufnahme Funktion eingebaut
- Stalker Vod Funktion verbessert
- Update CA
- Sprachen czech & polnisch update
- DVB Untertitel Aufnahme Funktion eingebaut
- NC+ und Cyfra FastScan Funktion eingebaut
- Voll BACKUP & Wiederherstellung Funktion erweitert:
- Menü - Installation - Backup & Wiederherstellung: OK Taste
- Speichere auf USB: OK Taste
- Wählen Sie mit ROTER und Starten sie mit GRÜNER Taste aus folgenden optionen:
- DVB Channel list, System settings, Stalker, IPTV, WebTv
- Lade vom USB: OK Taste
- Wähle Datei und wähle optionen wie bsp.:
- DVB Channel list, System settings, Stalker, IPTV, WebTv


--> Default PIN: 0000
--> Master PIN: 0088
--> WebIF (Web Interface): IP adresse wie Bsp. 192.168... im Browser Eingeben
--> FTP Zugang: Login: Root, Passwort nicht notwendig ! PW: sky1122


14/11/2017


http://www.octagon-germany.eu/downloads/digital-receiver/hdtv-receiver/sx88dw/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita

Jest z "EU"

 

 

 

octagon_sx88_v1.04.29_20171104_EU NEW SW - 04 11 2017



SW Update: Menu - Settings - SW Firmware Update: USB - Red Button : OK  


English:
--------
- added stalker live recording
- fixed some stalker vod can not play problem
- updated new powervu patch
- update czech & polish OSD Lang.
- added record dvb subtitle function
- added NC+ and Cyfra fast scan

- added full backup & recovery function:
- Menu - Installation - Backup & Recovery: OK Button
- Database export to USB: OK Button
- Select RED and Start GREEN Button following options like:
- DVB Channel list, System settings, Stalker, IPTV, BISS, THCAM, OSCAM, WebTv
- Database import from USB: OK Button
- Select file and choice options like:
- DVB Channel list, System settings, Stalker, IPTV, BISS, THCAM, OSCAM, WebTv

- TURKvod Plugin support with Kodi addon:
- Install Turkvod file: plugin.video.turkvod-2.0.8.zip like:
- Menu - Network - Kodi: OK Button
- Install from zip file - OK Button
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neue Firmware OCTAGON SX88 H.265 HEVC HD V10432 – 19.11.2017

 

 

--> Firmware Version V10432 - 19/11/2017


- SX88 H.265 HEVC HD



Ins Hauptverzeichnis (USB Stick) entpacken.

- Aktualisierungen & Verbesserungen :

--> Vor dem Update ALLE Plugin's beenden !


- Cyfrowy Polsat HD fast scan verbessert
- Stalker Vod Trick Mode (Seek) verbessert
- E2 Settings Database Support verbessert:
- Gleiche Sender vom anderen Provider (Anbieter)
- Radio Gruppen E2 db verbessert
- StartWizard (Installationssstart) verbessert
- Media Player verbessert
- Stalker Aufnahme Funktion eingebaut
- Stalker Vod Funktion verbessert
- Update CA
- Sprachen czech & polnisch update
- DVB Untertitel Aufnahme Funktion eingebaut
- NC+ und Cyfra FastScan Funktion eingebaut
- Voll BACKUP & Wiederherstellung Funktion erweitert:
- Menü - Installation - Backup & Wiederherstellung: OK Taste
- Speichere auf USB: OK Taste
- Wählen Sie mit ROTER und Starten sie mit GRÜNER Taste aus folgenden optionen:
- DVB Channel list, System settings, Stalker, IPTV, WebTv
- Lade vom USB: OK Taste
- Wähle Datei und wähle optionen wie bsp.:
- DVB Channel list, System settings, Stalker, IPTV, WebTv



--> Default PIN: 0000
--> Master PIN: 0088
--> WebIF (Web Interface): IP adresse wie Bsp. 192.168... im Browser Eingeben
--> FTP Zugang: Login: Root, Passwort nicht notwendig ! PW: sky1122


19/11/2017

 

http://www.octagon-germany.eu/downloads/digital-receiver/hdtv-receiver/sx88dw/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yesterday evening, I made a blindscan comparison on 7 ° East between the SX88 and the SX6 (openbox)
unfortunately with a difference of 8 minutes, it influences a lot for the feeds)
What you can already see: the Sx88 ( without research MIS in BS) is much faster than the SX6 3'10 "against 8'01" it's huge,
obviously on the 3 ° East where there is a lot of frequency with SR in 1600 the SX88 would find less transponders ...
For feeds, I think the SX88 is currently leader;
marked in red are the transponders that were found only with the receiver.

 

Wczoraj wieczorem dokonałem porównania blindscan na 7 ° E między SX88 i SX6 (openbox)
niestety z różnicą 8 minut, ma to duży wpływ na kanały)
Co już można zobaczyć: Sx88 (bez badań MIS w BS) jest znacznie szybszy niż SX6 3'10 "przy 8'01" jest ogromny,
oczywiście na 3 ° E, gdzie jest dużo częstotliwości z SR w 1600, SX88 znajdzie mniej transponderów ...
Jeśli chodzi o kanały, uważam, że SX88 jest obecnie liderem;
oznaczone na czerwono są transponderami, które znaleziono tylko z odbiornikiem.

 

23818588atile.jpg

 

73896184a1.jpg

 

73896184a1.jpg[/url]

 

65078688tvert.jpg

Edytowane przez stephan94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skuteczność blindscana w SX88 jest o wiele lepsza niż w SX6.

 

Openbox SX6 to już historia ten model nic nam już nie móże zaoferować ciekawego.

 

W SX88 mogli by sprawdzić czy odbiornik jest w stanie wyszukać SR od 1200 do 45000 w trybie blindscan.

Mi jest się jedynie ciężko przestawić na fakt ze SX88 od razu skanuje kanały (przyzwyczaiłem się że zawsze jest tabela z listą transponderow które aktualnie znalazł) to oczywiście nie jest wadą tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octagon_sx88_v1.04.32_20171119_EU NEW SW - 19 11 2017

 

 

SW Update: Menü- Einstellungen - Software Update: USB - Rote Taste : OK
SW Update: Menu - Settings - SW Firmware Update: USB - Red Button : OK  


English:
--------
- fixed Cyfrowy Polsat HD fast scan problem
- fixed some stalker server tv archive can not seek problem
- E2 Settings Database support improved:
- improved e2 db to support same channel with different provider
- improved e2 db to support radio group
- Start Wizard assistant improved
- fixed some media file video freezing problem


German:
-------
- Cyfrowy Polsat HD fast scan verbessert
- Stalker Vod Trick Mode (Seek) verbessert
- E2 Settings Database Support verbessert:
- Gleiche Sender vom anderen Provider (Anbieter)
- Radio Gruppen E2 db verbessert
- StartWizard (Installationssstart) verbessert
- Media Player verbessert





Menü - Einstellungen: PIN 6363 --> CAS Setting (unten - bottom)
Menu - Settings: PIN 6363 --> CAS Setting (Bottom)


FTP aktivieren: Menü - Einstellungen - Sonstige Einstellungen: FTP Server EIN (ON)
FTP enable: Menu - Settings - Misc settings : FTP Server ON
FTP login: root , PW: sky1122
Webif (Web Interface) browser: IP 192.168...
Fast key Editor: TV Mode - Press 0000 Pin. (Biss, Power Vu)
Telnet (Puty): Login: root, Password: sky1122
[beep] config import USB: use [beep].iks file



19/11/2017
------------------------------------------------------

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thanks @stephan94 for Your great and comprehensive report :D

 

Fast Scan dla Cyfrowego Polsatu z softu 1.04.32 zrobiony na bazie mojej dokumentacji - uwaga - 4 sekundy i lista jak w dekoderach ;) Na razie bez sensu, ale mają być podobno inne wersje tego odbiornika, więc może się przydać w przyszłości :)

 

To jest fast scan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...