Skocz do zawartości

stare Discovery


mikele
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pamiętacie złote czasy tego kanału w latach 90. ? Jeszcze na 19.2 E 11.082 H. Programy takie jak History's Turning Points, Tajemniczy Swiat A. C. Clarka czy moje ulubione spod znaku kryminalistyki i med. sadowej, wchodzące w skład wieczoru zbrodni - Forensic Detectives, Medical Detectives, Z akt FBI ...

 

Obecnie, za każdym razem gdy włączam ten kanal to albo budują choppera albo leci brainiac. jak dla mnie zenada, discovery polska kojarzy mi sie teraz z pocieszną ramówką, zoptymalizowaną pod kątem kinder-gimnazjalnego targetu. Podobnie jak kanały należące do viacomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz jak to są gusta i guściki. Dla mnie na przykład Planete to kicz (ostatnio oglądałem go jakiś rok temu). Każdy ma inny gust. Dla mnie NGC jest super, a ktoś może za chwilę napisać to samo, co ja o Planete. Tak to już jest. Każdy kanał ma swoich zwolenników i przeciwników.

 

A co do Discovery, to fakt poszli na totalną komerchę. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pozostaje jeszcze Discovery Asia w streamingu przez sieć (po angielsku z napisami) mają zdecydowanie poważniejszą ramówkę, wczoraj np. załapałem się na wieczór zbrodni ;)

 

Poza tym, Zone Reality UK z Eurobirda (FTA) zapowiada się coraz ciekawiej - okazuje się że to nie tylko Cops 24/7, ale zaczęli emitować nawet Medical Detectives, sztandarowy program naszego Discovery z lat 90. i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dawniej na Discovery można było pooglądać dobry dokument, teraz próżno w ogóle szukać filmów dokumentalnych! Same seriale, w stylu pseudonaukowego Brainiac, Jak to jest zrobione (swoją drogą całkiem niezły), Brudna robota, Pogromcy mitów, Monster Garage itd... Raz na rok puszczą jakiś film. Dlatego ostatnio przerzuciłem się na Planete, na którym są dużo ciekawsze serie dokumentalne i filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

ja pamiętam jak discovery było nadawane w d2mac chyba z satelity thor lub intelsat miałem chyba dwie fonie angielska i chyba szwedzka nadawali fajne programy najlepsze były o kosmosie

teraz to już nie widzę takich fajnych programów dokumentalnych w discovery :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W latach 90tych, Discovery Channel był tak dobrym kanałem, że w momencie kiedy straciłem dostęp, który wcześniej umożliwiała mi platforma MultiChoice, zacząłem w dalszym ciągu, ale już tylko słuchać fonii polskiej, która była dostępna obok fonii angielskiej.

Był taki moment, że byłem tak zafascynowany tym kanałem, że nawet kilka audycji nagrałem na taśmy magnetofonowe.

Najlepszymi programami były programy o kosmosie, zagadki kryminalne i troszkę później "Vademecum Twardziela".

 

Discovery Channel dzielił czas z The Learning Channel (później z Discovery Home And Leisure)- 10:00-17:00 i od 17:00 zaczął nadawać swoją ramówkę.

Pewnego dnia, przez cały dzień i wieczór, kanały: Discovery H&L i Discovery Channel nadawały w formie niekodowanej - był to dla mnie raj - tyle co zapamiętałem - była to jakaś poważna awaria kodowania, ponieważ co kilkanaście minut próbowano zakodować kanał, ale już po kilku sekundach przerywano szyfr.

 

Kanał Discovery Home And Leisure zaczynał swoją ramówkę od programu "Bob Ross - The Joy Of Painting". Bardzo lubiłem popatrzeć jak św. pamięci Bob tworzył swoje piękne arcydzieła na płótnie.

 

Z kanałami paczki Sky, w tym również Discovery było tak, że w momencie startu, kanały przez 2 minuty nadawały w FTA (nie wszystkie, ale np. Challenge, Discovery H&L, Disney Channel), po czym zostały zakodowane. Tak właśnie było na kanale Discovery Home And Leisure, gdzie przez dwie minuty (10:00-10:02) delektowałem się programem "Bob Ross - The Joy Of Painting". :)

 

Poniżej prezentuję screenshot Discovery Channel z 1993 roku:

c3513a8606b105c1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

będąc młodym dzieciakiem w mojej kablówce zanim zaczęło nadawać DISCOVERY leciał wcześniej DISCOVERY HOME & LEISURE.

Zawsze wydawało mi się, że jest to niesamowicie ciekawy kanał telewizyjny, siedziałem i oglądałem do momentu aż nie nie został obraz zakodowany lub nie rozpoczął nadawanie Discovery Channel.

 

Fajne logo w ogóle. Mowa o tym starym.

 

Zawsze oglądałem bo tylko to leciało :) malarza Boba Rossa, który zawsze coś ciekawego namalował.

 

Poniżej kilka filmików z dawnego DH&L

 

http://www.tv-ark.org.uk/flvsystem_lite ... 9&type=mp4

 

http://www.youtube.com/watch?v=lfpkBuPGDxg

 

http://www.youtube.com/watch?v=zXqBvGpnzsI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...