Skocz do zawartości

Konwerter typu monoblock, czy układ "zeza"?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku "zeza" (dwa konwertery i przełącznik DiSEqC) masz możliwość dołożenia konwerterów na inne satelity. Wystarczy dodać konwerter - uchwyt mocujący. Wymienić przełącznik DiSEqC z 2/1 na 4/1 i po sprawie.

Tak samo w przypadku zepsucia się jednego konwertera wymieniasz tylko ten, co się zepsuł.

Trudniej ustawić "zeza" na osobnych konwerterach.

Przy konwerterze Monoblock już jest problem z dodatkowymi konwerterami na inne satelity. Nie powiem, że się nie da, ale trzeba kombinować. Ponadto, w przypadku awarii wymieniasz cały konwerter Monoblock.

Edytowane przez Barti
Pisze się i mówi "konwerter", a nie "konwenter". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam taki konwerter http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/monoblock/1392-konwerter-monoblock-twin-6-opticum-lmtp-04h i chcę wykonać nową instalacje. W chwili obecnej mam już zamontowaną obrotnice z pojedynczym konwerterem. Teraz chcę założyć podwójny konwerter na dwie satelity i mam zamiar go podłączyć do dekodera i do telewizora Philips PUS557502..

Obrotnicy nie będę demontował, ponieważ chcę, aby dekoder działał na obrotnicy a telewizor odbierał sygnał z Hot Birda i Astry.

Czy wszystko będzie prawidłowo działało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zapytam Cię jeszcze raz, bo widzę, że umknęło Ci pytanie już zadane wcześniej. 

Co będzie odbierał konwerter, kiedy obrócisz swoją antenę na 28,2E lub 4W? Pomijam przy tym kwestię konfiguracji DiseqC dla przełączania konwertera i obsługi obrotnicy.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o:

Mam taki konwerter http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/monoblock/1392-konwerter-monoblock-twin-6-opticum-lmtp-04h i chcę wykonać nową instalacje. W chwili obecnej mam już zamontowaną obrotnice z pojedynczym konwerterem. Teraz chcę założyć podwójny konwerter na dwie satelity i mam zamiar go podłączyć do dekodera i do telewizora Philips PUS557502..

Obrotnicy nie będę demontował, ponieważ chcę, aby dekoder działał na obrotnicy a telewizor odbierał sygnał z Hot Birda i Astry.

Czy wszystko będzie prawidłowo działało ?

I to bez oddzielnego zestawu antenowego nie zadziała.

 

 

 

Jeśli jednak nie potrzebujesz na stałe ASTRY i HOT BIRDA, co przeczy Twojemu pierwszemu pytaniu:

Wiem, że w tym momencie odbiorę tylko obecną pozycję, a nie że będę miał Astrę i Hot Birda...Czyli teraz będzie możliwy taki układ podłączenia konwertera ?

Tak, zadziała.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj wczesnym rankiem z pomocą znajomego wykonaliśmy podmiany konwertera na monoblock, aby moć odbierać kanały z Astry i HotBird. 20 minut i wszystko działa bez zastrzeżeń - zależało mi głównie na kanałach niemieckich i dostępu do większej ilości kanałów 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...