Skocz do zawartości

Brak odbioru kilku kanałów FTA


Abza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój problem wygląda następująco:

Jakiś czas temu podłączyłem kabel z kablówki (nie opłaconej) do TV i po wyszukaniu kanałów miałem ich ok. 40. Po kilku dniach technicy przyszli podłączyć mi internet, który leci tym samym kablem (uprzedzam zbędne odpowiedzi typu "spróbuj podłączyć bez rozgałęźnika) i kanałów zostało tylko 28. Próbowałem je wyszukać również przez dekoder, ale liczba kanałów to wciąż 28. Nie jestem pewien, jakich kanałów brakuje, ale na pewno Discovery i Eurosport, a w HD mam tylko TVP1 i TVP2.
Posiadam również gniazdko do anteny zbiorczej, ale tam wyszukuje jedynie 7 kanałów.
Stąd moje zapytanie: dlaczego tak się mogło stać i czy mogę coś z tym zrobić? Czy to technicy przełączyli coś w skrzynce na klatce?
Powinienem pójść raczej w stronę zakupu własnej anteny, pozostać na obecnym kablu, czy może próbować coś z anteną zbiorczą?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne komentowanie działań Moderacji na forum (art. III pkt 6 Regulaminu forum).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem konkretnej informacji, czy są one w końcu darmowe, czy nie. W każdym razie miałem je przez te kilka dni aż podłączyli internet.
Równie zastanawiające jest to, że wg. posiadanych przeze mnie informacji powinienem odbierać więcej kanałów w jakości HD, a mam tylko 2.
Wszystkie kanały, które mam, są z DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, że w ogóle coś Ci TV odbiera. Ilość odbieranych kanałów "gratis" w przypadku korzystania z samego internetu jest zależna od podejścia danego operatora do tematu. Zależy, jak mają ułożony plan kanałowy i jak dobrane są filtry do pakietyzacji. Coraz więcej sieci redukuje TV analogową do minimum, a programy cyfrowe prawie wszystkie są kodowane, więc i filtry stają się coraz mniej potrzebne. Często niekodowane są programy pokrywające się z tymi dostępnymi w ramach DVB-T.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...