Skocz do zawartości
  • 0

Czy dekodery z Enigmą2 naprawdę nie przyjmują wielu kart?


yyyeeeepppp
 Udostępnij

Pytanie

Słuchajcie, chciała bym rozwiać swoje wątpliwości. Ostatnio namawiali mnie na zakup dekodera z rodziny VU lub Dream z Enigmą2.

Przez chwilę nawet zaczęłam się zastanawiać ale lekko powstrzymały mnie ceny.

Dzisiaj, dzieki forum dowiaduję się że np. karta z oferty NC+ na kartę może nie działać w wielu takich dekoderach.

Czy to jest prawda?

 

O dekodery VU+ i Dream pytałam w sklepach wielu ludzi. Nikt a nikt nigdy nie wspomniał o tym że karty mogą nie działać.

Wręcz przeciwnie - wszyscy tj. 100% sprzedawców zawsze mówiło: działają wszystkie karty wszystkich operatorów bo to linux...

 

Jaka jest "prawdziwa" prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Rady od początkującego użytkownika, który coś wcześniej na ten temat czytał:

 

Chodzi poniekąd o to, że nc+ na kartę ma w ofercie moduł CI+ bez trybu legacy (w odróżnieniu od np. Cyfrowego Polsatu) - nie jest on obsługiwany przez czytniki CI bez plusa.

 

Prawda jest taka - dekoder linuxowy do odbioru CI+ potrzebuje oprogramowania typu OSCam. Niektóre sklepy (np. hollex.pl) wgrywają takie oprogramowanie do dekodera przed wysyłką, niektóre nie. Jeżeli nie masz wgranego OSCama, musisz go doinstalować z repozytorium programów twojego dekodera.

OSCam jest naprawdę potężnym narzędziem, jeżeli się je umie obsługiwać. Do oficjalnej obsługi modułu można znaleźć solucje dla poszczególnych dekoderów - są dostępne w Internecie (dla Vu+ takie solucje udostępnia także satkurier.pl w swoich artykułach o testach Vu + Uno 4K i Solo 4K - linki tutaj i tutaj). Zasadniczą sprawą jest także odpowiedni obraz (w przypadku Vu+ najbardziej dopracowanym obrazem jest VTi, ale OpenATV też jest niczego sobie - system fabryczny jest zbyt skomplikowany do obsługi modułów).

Obsługa bezmodułowa karty też jest możliwa, ale jest to:

1) wyższa szkoła jazdy

2) temat niejednoznaczny pod względem prawnym

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i takich odpowiedzi oczekiwałam. Nie rozumiem tylko tej nielegalności. Dekodery na kartę (nbox, mediabox) to lichy sprzęt. Rozumiem że nie mogę po prostu dokupić czegoś znacznie lepszego

z dyskiem by to używać? Z tego co już doczytałam to ta Enigma2 jest "śliska" nei wielu forach bo na niej nielegalnie kopiują karty i nielegalnie oglądają za friko lepsze pakiety ale mnie to

w ogóle nie interesuje. Chciała bym mieć po prostu lepszy dekoder. Nbox unimożliwia mi odbiór z satelity 28,5E gdzie mam sporo dobrych stacji Brytyjskich typu ZoneHorror, men4men i podobnych.

Dopiero po przeróbce na Enigmę mozna było ustawić w diseq-C inne satelity jak na stałe zaprogramowane przez "N" Astrę i Hotbirda.

Na dodatek lista kanałów programowanych przez operatorów to nie lista! Sami wiecie jak jest.

Chciała bym mieć jeden dekoder do wszystkiego czyli dysk w środku, dwie głowice i pełna lista kanałów ręcznie edytowana!!!! oraz lista satelitów!

Tylko o takie wygody mi chodzi. Mam w prawdzie Fergusona Arrivę A200 no ale ten ma kłopoty z inicjacją dysku zewnetrznego. Bardzo często nie budzi dysku z timera a dysk ten musi non stop burczeć i pracować z zasilaczem.

Posiadanie kilku dekoderów pod jednym telewizorem jest bardzo niewygodne. Z oferty legalnie płaconej (NC+ na kartę) nie chcę rezygnować.

Dobrym rozwiązaniem niby jest ten Pace500GB co go teraz dają za 180zł no ale ten też ma ograniczenia DiseQ i lista kanałów.

Czy jest na rynku moduł CI+ z ofertą na kartę?

Edytowane przez yyyeeeepppp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko ze z poprzednich postow wynika ze ma abonament z bzzb.A ta karta nie ruszy w innym sprzęcie.Chcac używać nc+ na karte musi kupic moduł.Dekodery poniżej tysiąca nie wspierają ci+ natywnego używanego w nc+Mozna poszukać ncam w conax i w trybie legacy.Wtedy koszt dekodera spada.Ale dalej musi pamiętać ze dwie głowice nie będą działać.Moduł dekoduje tylko 1kanal

Edytowane przez kaspian0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tutaj sprostuję, bo AX/Mutant* HD51 (dekoder za ok. 800 PLN) wspiera CI+ natywne - jedynie trzeba odblokować CI+ za pomocą specjalnego oprogramowania (przypuszczam, że także OSCam). Podobnie jest z Vu+ Uno 4K czy Octagonem SF4008 (które kosztują ok. 1000 PLN).

 

* bliźniaczy sprzęt, tak przy okazji (różniący się logiem na obudowie)

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

oscam stosujesz, jak masz samą kartę od operatora, wówczas możesz np. co innego nagrywać, a co innego oglądać. Instalacje możesz rozbudować np. do 4 czy też 8 operacji jednocześnie. Warunek jest jeden - musi to być sama karta, ponieważ moduły cam, są jednostrumieniowe, co powoduje, iż w danej chwili możesz albo oglądać albo nagrywać. Od kilku miesięcy na to też już jest lekarstwo, bo nowe tunery vu+, mogą nagrać materiał zaszyfrowany, a gdy tuner będzie w trybie off, wówczas zdekoduje takie nagranie. To tak na szybko. Tuner z E2, dadzą Ci więcej, niż pozostałe odbiorniki. Musisz jednak poczytać, bo różne Firmy, softy, mają różne rozwiązania. Ważne, by dostosować odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Besciakos - oscam też się stosuje do odblokowania CI+ (np. na forum VTi też mają problemy z modułami CI+ Sky). Istotniejsza jest jednak wtyczka commoninterfaceassignment (też trzeba sprawdzić, czy sklep zainstalowal ją przed wysyłką).

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli szczerze mówiąc trzeba zacisnąć zęby przy BZZB ew. Pace i nadal używać dwóch dekoderów. Ale parodia z tym wszystkim.

Co operatorzy chcą ugrać stosując te chore parowanie kart z dekoderami?

Czy to aż tak źle że ktoś chce używać ich abonamentu na swoim sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oficjalnie - ochrona treści w ramach praw autorskich. Nieważne, że przy okazji chronią te treści przed legalnie opłacającymi treści...

 

Czy używać dwóch dekoderów w tym wypadku - to zależy od stopnia zaawansowania użytkownika. Jeżeli jest użytkownikiem zaawansowanym - zrobi wszystko za pomocą specjalnego oprogramowania (np. OSCam) i nie będzie potrzebował dwóch dekoderów. Jeżeli podstawowym - dwa dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...