Skocz do zawartości

DVB-T w Lesznie


Shadowriver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Z Leszczyńskiego nadajnika uruchomiono właśnie trzy następne kanały oznaczone jako Test1, Test2 i Test 3. Na Test1 leci zapętlona plansza kanału Lesznotv.pl na pozostałych dwóch panuje ciemność. Dla przypomnienia to wszystko jest na kanale 55 i ostatnio wzrosła moc nadajnika tak, że TVPuls i Lesznotv można oglądać bez przeszkód z promieniu 40 km a i sama jakość techniczna wzrosła. Zwłaszcza kanału Lesznotv gdzie puszczają dużo żużla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś spółka LesznoTV uruchomiła testowe nadawanie kanału Polsat2 w DVB-T w MPEG2. Kanał jest jednym z pięciu testów( na czterech pozostałych na razie ciemno i głucho). Kanał Lesznotv.pl( czasami z nazwą Ostrowtv.pl) i Puls są nadal nadawane w MPEG2 w dobrej jakości.W tej chwili emisja wymaga jeszcze dopracowania( co chwilę pikselizacja). Nie ma też jeszcze dźwięku. Kto wie czy czasem i Polsat News nie uruchomią.

Zresztą odzew na moje posty w tym temacie tradycyjnie będzie "gigantyczny" :lol2::P

No ale macie te fotki:

81418b731bbc3c3emed.jpg

222add61089b4155med.jpg

11cd792e10b30c9bmed.jpg

0877c2681e727a01med.jpg

d3d74f312a664852med.jpg

e1b09f3f8c05f0e5med.jpg

af0645be20aea6famed.jpg

062ce83e0f7a6d76med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam zapotrzebowanie na więcej ZAP-ów z kanału Ostrów.tv z wyborów Miss Nastolatek - uważam że powinniśmy doglębniej przeanalizować "jakość materiału" :jupi: Szczególnie mile widziane są zdjęcia zbliżone do 6 i 7 - dobrze widać jakość :D Na 6 to nawet 2D... znaczy sie HD widzę 8)

 

Tak na rozluźnienie atmosfery żarcik ;)

 

Żeby nie było całkiem OT: Zaciekawiła mnie obecność Polsatu 2. Ot tak kanałów włączać sobie nie można - zapewne nadawca multipleksu uzyskał zgodę od Polsatu. Dość dobrze sobie radzi - działa neutralnie, ale potrafił się dogadać z kim trzeba i choć Polsat 2 zaserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w przyszłości złapać cały program. Tym razem się zagapiłem bo było na co :D

Tak przy okazji. Moc nadajnika z Leszna wzrosła dziś z 30-40% na moim odbiorniku do 95% więc zapewne i zasięg znacznie się zwiększył.

Tak powtórnie przy okazji. Zakupiony na pchlim targu Skymaster DT 400 za 15 zeta, zaprogramowany pilotem uniwersalnym wywołał u mojego dziadka szok. Podłączyłem, ustawiłem mu antenę i zapewniłem dostęp do Polsatu, TVN, TV4, Pulsu, Polsatu2, Leszna. Tak po prostu ze zwykłej siatkowej anteny za 10 złotych i bez potrzeby płacenia żadnej platformie. MPEG2 do podstawy w trzech multipleksach i MPEG4 do pozostałych to nie jest całkowicie beznadziejny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powtórnie przy okazji. Zakupiony na pchlim targu Skymaster DT 400 za 15 zeta, zaprogramowany pilotem uniwersalnym wywołał u mojego dziadka szok. Podłączyłem, ustawiłem mu antenę i zapewniłem dostęp do Polsatu, TVN, TV4, Pulsu, Polsatu2, Leszna. Tak po prostu ze zwykłej siatkowej anteny za 10 złotych i bez potrzeby płacenia żadnej platformie. MPEG2 do podstawy w trzech multipleksach i MPEG4 do pozostałych to nie jest całkowicie beznadziejny pomysł.

 

jestem w szoku, pierwszy nawrocony :brawo: Ja od dawna to powtarzalem ale sprawy poszly juz za daleko zeby taki bezbolesny i tani sposob na cyfryzacje zastosowac. Bedzie drozej ale moze bedzie szansa za to na wiecej programow w MPEG4 chyba ze nadawcy przeforsuja swoj pomysl napchania multipleksu 3 programami HDTV i wtedy nie bedzie duzo programow za to kazda babcia na wsi bedzie miala tuner HDTV nawet jak bedzie podlaczac go do Rubina czy Neptuna :shock: Co do Leszna to natychmiast powinni to przelaczyc na MPEG4 dziwie sie ze UKE na to nie reaguje i daje nabierac ludzi w balona, ktorzy nakupia odbiorniki, ktore trzeba bedzie wyrzucic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać by ci pokazać ale bylem za naziemną cyfrówką a'la Francja. Podstawa w MPEG2 i reszta w MPEG4. Samo MPEG2 to jest błąd bo szybkiego i konsekwentnego wyłączania nadajników jak w Wielkiej Brytanii nie przewiduję. Będzie opór twardy jak beton. Więc albo od razu trzy multipleksy w AVC z 20 interesującymi kanałami. Albo 2 w MPEG2 z ośmioma dobrej jakości kanałami łącznie + 1 AVC z 8 następnymi i zapowiedź następnych tylko w AVC. Wszystko oczywiście bez kodowania i bez HD bo to w początkach naziemnej nie przejdzie. Start tylko w MPEG2 i z duża mocą nadawania spowoduje, że zostanie tak jak w Śremie. By zasięg był dobry pojemność spadnie do 22Mbps i zmieszczą 3 kanały w bardzo dobrej jakości. Albo tak jak Czesi. Z 5 kanałami w MPEG 2 z dziadowskim bitrate na poziomie ledwo dobijającym do 3Mbps i tylko stereo 192kbps. Tak się narzeka u nas i w Czechach na platformy, że cisną jak sardynki a tu proszę, ledwo wystartowali w DVB-T w przestarzałym systemie i już pakują ile się da. Mocno zróżnicowanej oferty zdolnej do masowego odciągnięcia ludzi od platform z abonamentem i tak nie ma.

Wracajac do naszego podwórka. Weszła jakiś czas temu decyzja " będzie tylko MPEG4". Więc o.k. Jak będzie to, to róbmy wszystko w tym temacie. Rynek szybko odpowie na zapotrzebowanie i ceny szybko spadną. Tymczasem jest czerwiec 2008. W powietrzu nadal mamy MPEG2 i MPEG4 i likwidacji tego pierwszego w Śremie nie będzie co najmniej do lipca ( ładnie panów techników z POT poprosiłem o to. A co. Się pochwalipiętuję :P ) POT i TVP chcą MPEG4 ale i chcą wszystko dla siebie. Byłoby to strasznym błędem. Monopol w tv jest niedopuszczalny bo obrzydliwy. Pachnie lenistwem, zdzierstwem i cenzurą.

Dać w końcu publice sygnał: "zostawić tylko AVC". Wydać ustawę o obowiązku umieszczania w telewizorach powyżej 28 tunerów MPEG4 i karach dla sklepów za sprzedaż odbiorników bez tego tunera od 2009 roku.

Wydać info, że można spokojnie sprzedawać i produkować tunery MpEG4 zarówno HD jak i wyłącznie SD. Ruszyć [beep]ska po prostu.

No i coś na temat oferty z cyfry naziemnej. Nawet MPEG4 w naziemnej nie da nam ogromnej oferty dostępnej z satelity i kabla. Nie ma co się łudzić. Kanały HD jeśli będą to tylko kilka a i tak pewnie tylko z nadajników niskiej mocy z większa przepływnością na terenach dużych miast. Pozostali znów będą poszkodowani bo bogaty i chętny na HD klient siedzi wg. szpeców telewizyjnych przede wszystkim w mieście. HD tak więc dużo nie będzie a i stwierdzę, że na początku powinno go nie być wcale.

Te 40-50 podstawowych i najpopularniejszych kanałów dostępnych za darmo ( widać po Disneyu w Hiszpanii, że da się za darmo) w dobrym SD, bez śnieżenia i pozostałych analogowych paprochów zmusi kabel i platformy do ruszenia swoich [beep]sk. Nie da się wtedy budować bazy abonentów dlatego, że ma się "wszystkie kanały z naziemnej". Lepsza oferta za mniej.

 

P.S. Wow. Wyszedł tekst niemal jak na bloga normalnie. Szkoda tylko, że zapewne Administracja na 100% znajdzie mu przytulne mieszkanko w koszu. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Teoretycznie: Dało by rade złapać to w Poznaniu? (choćby z minimalnym sygnałem). Dodam że POT i TVP ze Śremu łapie idealnie (teraz kiedy Śrem ma wymiane anten troche słabiej ale z wzmacniaczem nadal 100%). Na chwile obecna Leszna nie łapie, ale stan moich anten naziemnych, jest delikatnie mówiąc fatalnie, a jeśli teoretycznie by się dało to może jakąś ładną Jage po testuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmm przypadkiem trafiłem na fotki z mojej rodzimej telewizji Ostrów TV, nie wiedziałem że można ją złapać na DVB-T super, jak by ktoś chciał szerszy materiał, jak i Mr.Orbita chciał z wyborów nastolatek to polecam http://www.ostrowtv.pl tam wszystko jest online :) A tak z ciekawości czy w Ostrowie można oglądać kanały z tego nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Obecnie można oglądać

 

Leszno Tv

Polsat

Polsat 2 (jakość fatalna, chyba puszczone z kompa przez tani tuner telewizyjny video 320x240, audio 128 kbit)

 

Na tą chwilę są takie kanały, ale cały czas coś robią, bo jeszcze wczoraj był Puls łącznie z tamtymi.

 

Ze Śremu

 

TVN, Polsat, TV 4 w MPEG 2

 

TVP 1, TVP 2, TVP Info Poznań, TVP Sport i TVP HD w MPEG 4 AVC

 

Dodatkowo paczka TVP jest też z lubuskiego na kanale 45 z tym, że lokalny jest z Gorzowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za informacje.

Jutro ma do mnie dotrzeć tuner DVB-T na USB MSI DigiVOX II(v3.0), to sprawdzę czy u mnie też odbierze te wszystkie kanały.

Pozdrawiam

 

Edit:

Tuner dotarł, przy ustawieniu anteny na Śrem odbieram pełną paczkę POT i TVP. Sygnał perfekcyjny(100% sygnał, 90-100% jakości) na antenie szerokopasmowej.

Wiecie może jak rozwiązać problem z DVBViewer gdy wyskakuje komunikat o niezarejestrowanym B2C2 MPEG2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Musi być specjalny tuner do odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T MPEG4 - to taki, który obsługuje standard wprowadzany w Polsce. TVP Sport jest aktualnie nadawana nie z Leszna, ale ze Śremu w emisji testowej, ale w Lesznie odbiera bez najmniejszych problemów. Od września prawdopodobnie zostanie zaprzestana emisja tego kanału ze Śremu w DVB-T. Wtedy też oficjalnie startuje pierwszy nie testowy multipleks. :smile:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...