Skocz do zawartości
  • 0

Antena satelitarna zbiorcza – instalacja + ewentualnie Astra


Traws
 Udostępnij

Pytanie

Witam mam aktualnie nc+ z jednej anteny na dwa dekodery ale będę rezygnował z tego ponieważ zamontowali antene zbiorczą, tzn dwie tzn jedna na hotbirda i druga ta naziemna. Doprowadzone mam dwa kable do puszki RTV/2xSat i teraz pytania albo parę pytań jak to podłączyć zanim zakupie kable bo stare chce zostawić. Puszka mi trochę przeszkadza bo jest w kijowym miejscu itd. i chciałbym poprowadzić instalacje od razu do tych kabli na dwa telewizory tylko nie wiem czy są one już zsumowane (te dwie anteny na jednym kablu i drugi sygnał też z dwóch anten na drugim kablu) a gniazdko dali tylko po to żeby wyglądało sensownie do wpięcia na dwa telewizory. Jeśli jest zsumowane to elegancko dało by rade tylko przedłużyć kable zwykłą "beczką" jeśli dobrze myślę? Czy sensowniejsza opcja jest że to dopiero na puszce się sumuje i te dwa kable to jeden z naziemnej a drugi z hotbirda. I muszę walić kabel do gniazdka bezpośrednio. Wszystko bezpośrednio do TV ma iść jak co. 

Ostatnie pytanie już mniej ważne jak już będę miał podłączone do tej zbiorczej to pomyślałem że skoro mam antenę koło okna to bym przestawił o te 5 stopni i bym ustawił na astre tylko jak to podłączyć żeby wszystko hulało. Tu już wystarczy w sumie do jednego telewizora z tą zbiorczą. 
Wiem że [beep]nie napisane ale proszę wybaczyć :) Nie mam żadnego zbędnego kabla żeby to posprawdzać dopiero muszę zakupić to chciałbym wiedzieć ile i jak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
da się to podpiąć bezpośrednio pod tv z tym rozdzielonym już dvb-t? np. nastepnym splitterem tylko odwracając końcówki i zamiast rozdzielać to złączyć w jedno?

Odbiorniki nie mają wspólnych głowic satelitarno-naziemnych. Aby tv odebrał satelitę, musi mieć wbudowany tuner satelitarny i oddzielne gniazdo (F). W celu przesłania zsumowanego sygnału TERR+SAT jednym kablem, można użyć np. specjalnej zwrotnicy, ale przy odbiornikach sygnał ten należy ponownie rozdzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 mam dwa kable do puszki RTV/2xSat

Do tego typu gniazd doprowadza się dwa kable i  w jednym masz zsumowany sygnał RTV/SAT, a w drugim tylko SAT. Sygnał naziemnej możesz podzielić podłączając rozgałęźnik do gniazda TV. Sygnał ze swojej anteny na Astrę podłączasz oddzielnym kablem bezpośrednio do odbiornika satelitarnego. Chyba że masz możliwość, to do gniazda SAT2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dobra czyli na razie podłącze to normalnie do wyjsc sat

sb1q1v.jpg

i do dekoderów bo na razie i tak mam jeszcze z miesiac dekodery z nc i będzie trybić? :o

 

potem zeby ta naziemną rozdzielić to muszę w gniezdzie wpiąć się do wyjścia rtv, rozdzielić zwykłym splitterem (mam jakiegoś dziada 5-900MHz) i wtedy to do dwóch TV? 

Edytowane przez Traws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak. Każdy dekoder nc+ do gniazda SAT1 i SAT2. Ale mała uwaga - na jednym z tych gniazd SAT nie ma sygnału tv naziemnej. Jednym z kabli do gniazda doprowadzony jest zsumowany sygnał RTV/SAT, ale przy pomocy filtrów w gnieździe jest rozdzielany na wyjścia SAT i RTV. Tak że w gniazdach SAT masz tylko satelitarną, a w gnieździe RTV tv naziemną (i może radio).

 

 zeby ta naziemną rozdzielić to muszę w gniezdzie wpiąć się do wyjścia rtv, rozdzielić zwykłym splitterem (mam jakiegoś dziada 5-900MHz) i wtedy to do dwóch TV? 

Tak. O ile mają wbudowany tuner DVB-T/MPEG-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzięki, niestety opcja ze "schematu nie zatrybiła :) wyskoczyło zwarcie lnb / zwarcie sat1/2 na głównym dekoderze (jakiś pomysł czemu? tak na przyszłość?). na szczęście starą instalacje jeszcze mam to na tym na razie będzie a naziemna podłączona z jednego wyjścia z gniazdka i rozdzielona i wszystko działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

wyskoczyło zwarcie lnb / zwarcie sat1/2 na głównym dekoderze (jakiś pomysł czemu?

Jeden dekoder podłączony do SAT1, a drugi do SAT2? Na obydwu zwarcie? Usterka w gnieździe, albo na którymś złączu F kabla łączącego gniazdo SAT z dekoderem. W pierwszej kolejności sprawdź dokładnie F-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fki są git, niestety główny dekoder tylko ma dwa wejscia sat a ten z multiroomu ma tylko bieda wersje i ma tylko jedno wejście. na głównym próbowałem do sat 2 i też nic, tzn wyskakiwało żebym sprawdził połączenie z anteną a na sat1 wyskakiwało zwarcie. na dekoderze badziewniejszym z multiroomu łapało normalnie :) i tak dzięki bardzo, to co chciałem to w sumie mam bo dvb-t podłączone i rozdzielone hula a instalacja z nki jest jeszcze żywa więc luz i dziękuje.

 

Chociaż pomęczę temat jak można co do tej astry. 

"Sygnał ze swojej anteny na Astrę podłączasz oddzielnym kablem bezpośrednio do odbiornika satelitarnego. Chyba że masz możliwość, to do gniazda SAT2."

 

da się to podpiąć bezpośrednio pod tv z tym rozdzielonym już dvb-t? np. nastepnym splitterem tylko odwracając końcówki i zamiast rozdzielać to złączyć w jedno? 

 

głupie pytania ale jakoś bardziej jestem obcykany w złączkach jack, hdmi, chinch itd. :D tutaj widzę że tak łatwo nie ma :) 

Edytowane przez Traws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli - po zakończeniu umowy - zwrócisz dekodery nc+, do odbioru niekodowanych programów z Astry musisz zakupić dekoder, np. co najmniej FTA. [...]

Edytowane przez Barti
Usunięto podany link w poście. Na niniejszym forum podajemy linki do produktów TV-SAT wyłącznie oferowanych przez sklep "Hollex".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...