Skocz do zawartości
  • 0

Jakość sygnału 50% z Hot Bird


forresty
 Udostępnij

Pytanie

Mam pytanie. Założyłem nową antenę i nowe kable. Po ustawieniu mam siłę sygnału 78%, a jakość 50%. Niestety, regulacja więcej nie daje. Nie wiem, czy są to parametry wystarczające do odbioru bezproblemowego, np. przy padającym śniegu, czy deszczu. Ktoś mógłby się podzielić doświadczeniem, bo nie wiem czego się spodziewać? Niestety, z gapiostwa nie sprawdziłem, jaka jakość była na poprzedniej czaszy, która była ciut większa. Teraz jest chyba 80cm - ten typowy polsatowski talerz w kolorze grafitu. Znalazłem na strychu, więc założyłem, ale nie spodziewałem się, ze będzie mniejsza od starej. Przez pomyłkę, strojąc antenę, złapałem chyba Astrę i tam siła była 80%, a jakość 60%.

Ktoś mógłby mi wyjaśnić, o co chodzi  z ta siłą i jakością? Co ważniejsze? Bo na naziemnej mam odwrotnie. Silę mam mniejszą, a jakość lepszą, a mimo to niektóre programy zacinają.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Pop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Skos konwertera ustawiłeś? Siłę sygnału na większości kanałów będziesz miał zbliżoną, ale istotniejszym parametrem jest jakość. A ta różni się w zależności od transpondera (częstotliwości). Na dekoderach Polsatu masz diagnostykę sygnału z pomiarem MER, który powinien być powyżej 12 dB. Taką diagnostykę możesz przeprowadzić dla każdej odbieranej częstotliwości.

Optymalną anteną dla tych wartości jest 80-ka. Oczywiście im większa, tym wyższy MER i większy margines odbioru przy dużym zachmurzeniu czy opadach.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niektórzy wypisują bzdury. Przy burzy i silnym deszczu nie pomoże wam nawet 2 metrowy talerz bo sygnał i tak się straci. Jasne lepiej mieć jak najwyższa jakość sygnału bo wtedy sygnał przy opadach atmosferycznych czy burzach traci się najpóźniej ale i tak się straci. Ja mam NC+ i antenę tylko 50 cm, do tego troszkę dach zasłania sygnał i mam siłę 90-100% a jakość od 25% do 45%. Te 45% to maks bo średnio na większości kanałów jest to między 25% a 37% a nie mam najmniejszych problemów z odbiorem kanałów. Ile to w Polsce mamy tych burz czy opadów śniegu? Ja 3-4 razy do roku na parę minut nie ma obrazu to chyba nie jest to jakaś tragedia a ja właśnie tyle razy w roku nie mam na chwilę obrazu. Śnieg nie pada od lat wcale, deszczu też mało i tylko przy burzach i naprawdę przy ulewach się na 20 minut straci sygnał  mówię o jakości wyjściowej przy bezchmurnym niebie między 25% a 35%. Jak jest od 0 do 20% to ten pasek jest na czerwono, od 20 do 60% na pomarańczowo a powyżej 60% na zielono. I ja to obserwuj e i nawet jak mam jakość 10%, tak tylko 10% a nawet i 7% a nawet i 5% to ciągle mam idealny odbiór kanałów. Tak że ten tego nie trzęście portkami bo jak macie 50% jakość sygnału to macie 2 razy więcej niż u mnie a nie mam żadnych problemów z żadnym kanałem. Tak jak mówię, jakość musi spaść poniżej 5% a nawet nie to, musi spaść do 3% i poniżej przy znikającej całkowicie sile sygnału żeby były problemy. Ja mam siłę 90% a jakość na 90% kanałów mniej więcej na poziomie 30% i nie mam najmniejszych problemów z odbiorem więc nie świrujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam się na antenach więc proszę o pomoc. Mieszkam w bloku. Do tej pory miałam dobry sygnał z anteny satelitarnej lecz sąsiad piętro wyżej zamiast zamontować antenę przy swoim oknie opuścił ją w dół i zasłania moją antenę. Obie są skierowane w tym samym kierunku a odległość między nimi jest ok. 2 m Czy może jedna antena satelitarna zakłócać drugą satelitę czy to wina mojej anteny? Miałam 100% na 100% a teraz 50% i drugi wskaźnik na 70%. Proszę kogoś o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...