Skocz do zawartości

Ultra HD (4K) platformy CANAL+ – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że nie ograniczą się tylko do okazjonalnych przekazów, ale już w tym roku zaproponują chociaż 1 kanał 4K z pełną ramówką. Mam też nadzieję, że nie zabiją na starcie potencjalnych klientów zbyt wysoką ceną. Myślę, ze akurat o adaptację nowości na polskim rynku nie muszą się martwić, inwestują u nas najwięksi nadawcy, jak Discovery, FOX czy BBC i jakoś się nie zawiedli. Polska jest rynkiem który wciąż chłonie nowości Pay TV jak gąbka.

Mam jeszcze może głupie pytanie, ale czy dobrze myślę, że wymiana konwertera na Unicable jest konieczna nie tylko do korzystania z funkcji multirecordingu ale również do samego odbioru 4K?

Edytowane przez jupiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanału oby nie było i raczej nie będzie. Bo co w nim nadawać? Dwa programy w koło? Tak jak Sky, tak i pewnie oni nie zrobią. Choć kto wie, może udowodnią ludziom, że jednak się da. Wielcy nadawcy... Hmm, póki co to ci nadawcy nawet o 4K nie myślą, wrzucili po jednym dosłownie programie w 4K i na tym poprzestali. Tak, konwerter będziesz musiał wymienić. Pewnie zrobi to operator.

Większość treści 4K będzie, podejrzewam, wrzucana na dysk, co pozwoli na oszczędności jak i lepszą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie potrafią zapewnić sportu w porządnym FULL HD a maja lecieć 4K? Słabo to widzę. No i kwestia ceny za ile będzie owy cudny dekoder i kanał(y)

Edit: tak czytam o tym dekoderze i wychodzi na to ze 4K „ready” oznacza ni mniej ni więcej ze to będzie upscalowany obraz... to raz, a dwa sygnał będzie z neta? Przecież to mocno opóźni transmisje i np.ogladanie meczów które lecą o jednej godzinie mocno minie się z celem.

Edytowane przez mervel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, że niektórym się nie mieści w głowie, że taki kanał w 4K mógłby nadawać normalnie z satelity, z HotBirda, ale jak wchodziło HD, też o nim tak mówiono, że po co, że się nie da, że to zajmuje tyle co 4 normalne kanały i się nie opłaca i w ogóle...

W między czasie sytuacja się trochę zmieniła, prawie wszyscy poprzechodzili na DVB-S2 z większą kompresją danych i teraz transpondery są praktycznie dwa razy bardziej pojemne, niż gdy startowało HD, uruchomienie kanału 4K w najbardziej efektywnej kompresji HEVC nie jest więc aż takim problemem, poza wysokimi kosztami (koszt pojemności, zaopatrzenia w sprzęt odbiorców oraz koszty marketingu no i czas, bo koszty maleją wraz z rosnącą liczbą odbiorców, ale to trwa, bo dla odbiorców to też duże koszty). Jest to naturalna droga rozwoju telewizji. Może kanałów 4K nie będzie aż tyle co HD, ale biorąc pod uwagę, że na HB jest już transponder nadający 3 regularne kanały, NC+ ma pusty transponder, więc potencjalnie 3 kolejne mogły by powstać, więc gdyby mieli co nadawać i mieli podpisane umowy z nadawcami, to w ciągu paru miesięcy mogli by zaoferować nawet 6-7 takich kanałów. Oczywiście VOD i umieszczanie w nim treści 4K to też dobry pomysł, ale myślę że nie zamiast transmisji z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie potrafią zapewnić sportu w porządnym FULL HD a maja lecieć 4K? Słabo to widzę. No i kwestia ceny za ile będzie owy cudny dekoder i kanał(y)

Edit: tak czytam o tym dekoderze i wychodzi na to ze 4K „ready” oznacza ni mniej ni więcej ze to będzie upscalowany obraz... to raz, a dwa sygnał będzie z neta? Przecież to mocno opóźni transmisje i np.ogladanie meczów które lecą o jednej godzinie mocno minie się z celem.

 

Ale z neta będziesz miał filmy a nie mecze..nie wiem dlaczego sugerujesz się jakimś 4K ready...to ich włsny termin.Większość filmów i tak jest remastered to 4K więc nie przejmuj sie.Bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak było HD Ready z 720p to czy to również było skalowane czy to było już HD? To drugie oczywiście. Tylko że HD Ready szybciutko zostało wyparte przez Full HD.

 

Nie ma czegoś takiego jak 4K Ready w przypadku rozdzielczości. Jest po prostu UHDTV o rozdzielczości 3840×2160. Nic więcej, nic mniej.

 

Nie doszukujcie się jakichś czarnych scenariuszy. Myślicie, że technicy nc+ są tak głupi i nie widzieliby jak nadawać coś w tym 4K UHD? Raczej nie po to wchodzą z tym dopiero teraz w porównaniu do innych operatorów.

 

Co do Internetu, to oferta OTT ma dopiero być zaprezentowana, więc nie wiadomo co się w niej znajdzie. Przy obecnej, czyli nc+ GO TV, materiały w 4K się znajdą, a tam nie ma żadnego sportu na żywo. Tylko "suche" rzeczy, jak filmy, seriale, programy i nagrane już transmisje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, że niektórym się nie mieści w głowie, że taki kanał w 4K mógłby nadawać normalnie z satelity, z HotBirda, ale jak wchodziło HD, też o nim tak mówiono, że po co, że się nie da, że to zajmuje tyle co 4 normalne kanały i się nie opłaca i w ogóle...

 

Ale właśnie do tej pory nie mamy emisji w 1080p. Skoro nie potrafili w Full HD pewnie z powodów techniczno-finansowych (pojemność tp) to jak sobie poradzą w 4K ? Inna sprawa to bitrate, upchną tyle kanałow w 4K ze będa narzekania na jakośc. Najważniejsze będzie jednak 4K w rogu ekranu.

 

Rozumiem, że marketing to marketing ale wytłumaczcie mi jak to jest, że do tej pory z jakichś powodów nie nadają w 1080p a teraz okazuje sie, że będą mogli nadawać w 4K. Chyba, że od razu zakładają, że nie będą to powszechne emisje ale takie od święta, jak w przypadku 3D.

Przeciętny Kowalski nawet tego nie zauważy, czy do będzie w 4K czy 16K. Jeśli nie będzie dodatkowo płatne, to włączy, będzie oglądał i nie będzie go to ani grzało ani ziębiło...

 

Nic w tym dziwnego, żeby zauważyć róznice między Full HD a 4K należy siedzieć bardzo blisko telewizora. Kto ma takie warunki w mieszkaniu by oglądać TV w odległości np. 1-2 metrów (dla TV 50")?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie ograniczą się tylko do okazjonalnych przekazów, ale już w tym roku zaproponują chociaż 1 kanał 4K z pełną ramówką. Mam też nadzieję, że nie zabiją na starcie potencjalnych klientów zbyt wysoką ceną. Myślę, ze akurat o adaptację nowości na polskim rynku nie muszą się martwić, inwestują u nas najwięksi nadawcy, jak Discovery, FOX czy BBC i jakoś się nie zawiedli. Polska jest rynkiem który wciąż chłonie nowości Pay TV jak gąbka.

Mam jeszcze może głupie pytanie, ale czy dobrze myślę, że wymiana konwertera na Unicable jest konieczna nie tylko do korzystania z funkcji multirecordingu ale również do samego odbioru 4K?

Wymiana konwertera do odbioru 4K nie będzie potrzebna o ile będzie odbierał sygnał z satelity. Ten kto pisał ze potrzebna powinien zostać pouczony przez admina.

Cytat:Dekoder 4K Ready UltraBOX+ wprowadzi również funkcjonalność Multirecording i pozwoli na nagrywanie trzech programów w tym samym momencie, przy jednoczesnym oglądaniu czwartego „na żywo” (pod warunkiem wyposażenia instalacji antenowej w konwerter Unicable lub Wide-Band). Korzystając z tego samego konwertera, dekoder zyska kolejną funkcjonalność „Fast Zapping”, co zagwarantuje bardzo szybkie przełączanie się miedzy kanałami." Unicable lub Wide-Band wymagane są do Multirecordingu.

A 4K to w rzeczywistości 4096x2304 przy przekątnej obrazu 16/9.

Edytowane przez lokietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że niniejszy wątek tyczy się wyłącznie nowej oferty Ultra HD (4K) platformy nc+ i konkretów z nią związanych.

Nie jest to miejsce na fantazjowanie i na dyskusje związane z samą technologią Ultra HD, jej porównywanie z innymi technologiami itp.

 

Wszelkie kolejne posty niezwiązane z tematem wątku będą lądowały w Koszu, a ich autorzy będą odpowiednio karani :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, aktualnie jeszcze nie ma, ale przed jej startem mogą jeszcze pojawiać się jakieś informacje z nią związane i właśnie do tego przeznaczony jest niniejszy wątek.

Tak, jak już wspomniałem, dalsze fantazjowanie tutaj i tym samym śmiecenie, będzie karane.

Z mojej strony koniec dyskusji w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś każe Ci teraz pisać i wymyślać jakieś rzeczy o tym? nc+ oficjalnie zapowiedziało 4K u siebie, więc do tego zostały utworzone odpowiednie tematy. Skoro póki co nie dostaliśmy żadnych szczegółów, a jedynie szczątkowe informacje, to uzborimy się w cierpliwość i poczekajmy na to. A nie piszecie od czapy i fantazjujecie.

 

Co do Twojego głupiego pytania. Z czasem większość będzie w UHD, tak jak teraz jest w HD. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże czy oferta Ultra HD będzie skierowana wyłącznie dla abonentów nc+.

Miło by było zobaczyć treści o takiej jakości w ofercie pakietu C+ w dekoderze UHD od Orange. ;-P

Będzie wtedy dodatkowa i konkretna zachęta do abonowania tego pakietu.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem nie będzie nic więcej w 4K w nc+, jedynie sporadyczne audycje, tak jak to miało miejsce z 3D.

Obecnie UHD rozwija się znacznie bardziej i agresywniej, niż 3D. Także wątpię, aby nc+ miałoby do tego podchodzić w minimalnym stopniu. Zwłaszcza, że wchodzą z tym, gdzie na rynku UHD już się jakoś zadomowiło, a kontentu jest trochę już jest do wyboru. 

 

I nie byłbym tak wiecznie nastawiony negatywnie. Jak to tutaj ma w większości czasu miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ uruchomiło test w HEVC :) Teraz na 10,719V, aktualnie nie ma transmisji, ale coś mrygało przed momentem, niestety szyfrowane w Nagrze 0x1884  ;)

 

https://satkurier.pl/news/163359/nc-z-testami-w-hevc.html

 

EDIT: Znowu leci, chyba jakaś plansza, bo raczej niski bitrate do 2 Mbit/s. Osobna sprawa, że na tym tp. nie bardzo jest miejsce - raptem 10 Mbit/s wolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...