Skocz do zawartości

Ultra HD (4K) platformy CANAL+ – oferta programowa


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W listopadzie nc+ wprowadzi do swojej oferty oficjalnie pierwsze treści w Ultra HD!

 

Operator chce pokazać w tej rozdzielczości pierwsze w Polsce transmisje sportowe na żywo, jednak nie wiadomo obecnie jakie konkretnie. Można przypuszczać, że byłyby wybrane to mecze Ekstraklasy, Premier League czy UEFA Champions League.

 

Dostępnymi w Ultra HD będą także materiały dostępne w ramach bibliotek VOD+ oraz nc+ GO TV. Jeśli produkcje będą dostępne w UHD, a 4K Ready – UltraBOX+ będzie podłączony do Internetu o odpowiedniej przepustowości, dekoder odtworzy w tej jakości zarówno z kolekcji nc+ GO TV, jak również VOD. Czyli nic innego jak znanym już nam dobrze streaming.

 

Nadawca CANAL+ zapowiedział także nagrywanie swoich produkcji w Ultra HD właśnie. Co mogłoby sugerować, że Belfer został zrealizowany jedynie w 1080p. Natomiast nowy serial Nietykalni, na podstawie książek Vincenta V. Severskiego, który ma pojawić się w 2018 r., zapewne będzie już w 2160p.

 

Zapraszam do dyskusji nt. Ultra HD w nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D to była inna technologia. UHD to jedynie wyższa rozdzielczość. Chociaż lepszy moim zdaniem jest HDR, ale nie wymagajmy za dużo od nc+. U nich postęp i porządny rozwój w niektórych rzeczach to jest coś bez komentarza.

Pewnie sprzęt nawet będzie mógł jedynie pomarzyć chociażby także o Dolby Atmos.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny Kowalski nawet tego nie zauważy, czy do będzie w 4K czy 16K. Jeśli nie będzie dodatkowo płatne, to włączy, będzie oglądał i nie będzie go to ani grzało ani ziębiło...

OK, ale dobrze, że jest coś i dla wyjątkowych Kowalskich. Ja tam się jednak nie podniecam, bo to by była fajna wiadomość, gdyby mieli tyle praw sportowych, ile było przed wejściem Eleven. A teraz? Nasza ekstraklasa będzie jeszcze bardziej kłuła w oczy. Z ciekawych rzeczy, pomijając filmy, zostanie tylko angielska i kilkanaście wieczorów z LM, o ile będą w 4K to w ogóle pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny Kowalski nawet tego nie zauważy, czy do będzie w 4K czy 16K. Jeśli nie będzie dodatkowo płatne, to włączy, będzie oglądał i nie będzie go to ani grzało ani ziębiło...

 

Jeśli jest ślepy to owszem, nie zauważy.

@Emil.1603, nie technologia, a rozdzielczość i nie powiedzieli, czy będzie HDR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest ślepy to owszem, nie zauważy.

Przeciętny Kowalski nawet nie wie, co to jest 4K. Kupuje to, co wciśnie mu sprzedawca. Włącza i ogląda...

 

Mam sąsiadów, którzy kiedyś kupili sobie wielki telewizor. Podpisali umowę z operatorem i zachwycali się super jakością HD. Problem w tym, że w ich pakiecie nie było ani jednego kanału HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast zastanawia, gdzie oni (w domyśle nc+) wcisną te kanały 4K?

Jak przecież wiadomo, Hot Bird "pęka już w szwach". :? Nawet o miejsce dla kanałów HD jest obecnie ciężko, bo wciąż w zdecydowanie większej mierze "królują" kanały w rozdzielczości SD. :/

A tymczasem platforma nc+ "porywa" się już na kanały 4K... :roll: OK, niech wprowadza, ja jej tego życzę, ale mimo to jakoś "czarno" to widzę... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie póki co nie było mowy o kanałach 4K. Przecież mogą wykorzystywać swoją luźną pojemność do okazjonalnych transmisji w 4K i tyle. Zanim pojawi się tyle kontentu, aby nadawać pełnoprawny kanał w UHD, to jeszcze minie trochę czasu.

 

Dlatego taki Sky w Wielkiej Brytanii i Irlandii nie ma swojego stricte kanału. Jest feed na satelicie i jeżeli jest coś w Ultra HD, to na odpowiednim kanale pojawia się informacja od dekodera Sky Q i po naciśnięciu red buttona przechodzi się na przekaz w tej właśnie rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny Kowalski nawet nie wie, co to jest 4K. Kupuje to, co wciśnie mu sprzedawca. Włącza i ogląda...

 

Mam sąsiadów, którzy kiedyś kupili sobie wielki telewizor. Podpisali umowę z operatorem i zachwycali się super jakością HD. Problem w tym, że w ich pakiecie nie było ani jednego kanału HD.

 

Twój sąsiad to nie znaczy przeciętny. Mój tata ma ponad 60 lat i różnicę widzi.

@Barti, nigdzie nie wcisną. Poleci, jak już pisałem, netem. Na transmisję dwugodzinną miejsce mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast zastanawia, gdzie oni (w domyśle nc+) wcisną te kanały 4K?

Jak przecież wiadomo, Hot Bird "pęka już w szwach". :? Nawet o miejsce dla kanałów HD jest obecnie ciężko, bo wciąż w zdecydowanie większej mierze "królują" kanały w rozdzielczości SD. :/

A tymczasem platforma nc+ "porywa" się już na kanały 4K... :roll: OK, niech wprowadza, ja jej tego życzę, ale mimo to jakoś "czarno" to widzę... :roll:

 

A Fashion 4K czy dwa dema technologiczne to co, jak nie 4K z HotBirda?

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukis90el

OK, tyle, że mówimy tutaj o ofercie platformy nc+. Podane przez ciebie wyżej kanały nie są częścią platformy nc+.

 

Jednakże z dniem premiery UltraBox+ mogą dołączyć te kanały 4K do listy FTA nc+ (zwłaszcza Fashion 4K, który: a) przynajmniej jeszcze przez spory czas będzie FTA; B) jest w miarę pełnym kanałem [a nie tylko demem technologicznym]). Dodatkowo ten post odnosił się do wspomnienia o kanałach 4K (i potrzebnej ilości miejsca na nie) na HotBird.

 

Poza przekazami 4K od C+ (te mają być na 100%, tylko forma nadawania jest jeszcze niejasna) oraz wspomnianym przez mnie Fashion 4K istnieją jeszcze dwa pełne kanały w 4K, które (teoretycznie) mogłaby dołączyć nc+ - Funbox 4K (o którym @rotalplus wspomniał; dostępny w paru mniejszych sieciach kablowych) oraz Festival 4K (obecnie dostępny głównie w Orange IPTV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Cisza w eterze.


Transmisje w 4K będą emitowane na kanale CANAL+ NOW, który jest nadawany okazjonalnie.

 

Balicki zapowiada także, że w przyszłości w 4K będzie produkować wszystkie seriale własne.

 

- „Belfer 2” jeszcze nie, ale już nasze kolejne produkcje, w tym zapowiadany serial „Król”, będą produkowane w 4K - mówi Balicki. - 4K to przyszłość telewizji, dlatego wszystkie własne produkcje serialowe będziemy od tej pory realizować właśnie w tej technologii - argumentuje wiceprezes zarządu ds. marketingu nc+.

 

 

- Wprowadzamy 4K dla treści najbardziej fascynujących z perspektywy widza, gdzie efekt będzie największy - czyli sportu. Na transmisjach sportowych widać najbardziej, w którą stronę podąża jakość obrazu, czego oczekują od niego widzowie. Pierwsze wydarzenia sportowe w 4K pokażemy najprawdopodobniej tej jesieni - tłumaczy Jacek Blicki.

 

Czy konsumenci będą w stanie zapłacić wyższą cenę za jakość 4K? - Tego jeszcze nie wiemy - odpowiada. - Patrząc na różne modele adaptacji nowych technologii na świecie, niektórzy są zdania, że jeśli dekoder jest droższy, to treści są w ramach tej subskrypcji. Inni zaś oferują tylko droższe treści z dekoderem w cenie. My jeszcze nie podjęliśmy decyzji, na jaki model się zdecydujemy - na pewno jednak chcemy zróżnicować ją pod kątem naszej najlepszej technologii – HD. Standard 4K ma być punktem różnicującym ofertę - mówi.

 

- SD to już przeszłość, choć w Polsce ostatnie produkcje w tej jakości mogliśmy zobaczyć jeszcze w zeszłym roku. Pamiętajmy - technologie na rynku telewizyjnym mają bardzo długi okres adaptacji dla widzów. Wiąże się z dostosowaniem odbiorników, z nawykami i wiekiem korzystających. To bardzo długa droga, ale my chcemy zacząć ją jako pierwsi. Jeżeli chodzi o satelitę, tam, gdzie jest najwyższa jakość obrazu, chcemy pokazać, jak powinno wyglądać 4K. Zależy nam, by konsumenci zobaczyli, że ta technologia ma dla nich sens.

źródło: wirtualnemedia_pl

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...