Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To dotyczy opłaty za dostęp do kanałów Canal+ 4k Ultra HD i TVP 4K. Co do opłat za ultraboxa to o ile przy pakiecie VIP+MAX ten dekoder jest za darmo, to gdybyś chciał wziąć go w czasie trwania umowy to pewnie za 15/miesiąc i 99 aktywacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Chociaż ja osobiście mam go cały czas na rozdzielczości 1080i, przełączam na 2160p tylko na czas oglądania czegoś w 4k. Wg mnie w 1080i OSD dekodera i obraz na kanałach HD wygląda dużo lepiej.

Edytowane przez iksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Chociaż ja osobiście mam go cały czas na rozdzielczości 1080i, przełączam na 2160p tylko na czas oglądania czegoś w 4k. Wg mnie w 1080i OSD dekodera i obraz na kanałach HD wygląda dużo lepiej.

 

 

Iksiak podłącz sobie dekoder pod wejście HDMI MHL - obraz 2160p jest o wiele lepszy niż na zwykłym HDMI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w tym temacie czytałem że są udostępnione jakieś dokumenty w 4k ktoś może podpowiedzieć gdzie.

Na pilocie wciskasz przycisk "VOD"  potem na dole zakładka "nc+GO TV DEKODER"  i NC+4K tam jest kolekcja BBC, a w zakładce Canal+Vod 4K masz Kruka w rozdzielczości 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilos Mam tak podłączony, ale i tak uważam ze kanały HD są jakby za lekką mgiełką, a to wynika z rozciągnięcia 1080i do 2160p.
@lukaszP39 Po wciśnieciu VOD na razie będziesz miał dostępny nc+GO INTERNET,  z czasem ultrabox sobie dociągnie materiały i zapisze je na dysku, wtedy będziesz miał do wyboru nc+GO DEKODER i tam będzie m.in. Kruk w 4k i dokumenty BBC.

Edytowane przez iksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj w nowy tv są 2 z 3 metod ;

1. 4:2:0

2. 4:4:4 i 4:2:2

3. Rgb

Chyba nie wystepuja urzadzenia z 3 na raz. Jak wroce do domu to wam wkleje zdjecie gdzie to jest u mnie

Edytowane przez Tokić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, kanały HD są rozciąganie do 2160p i stąd ta lekka nieostrość. Nie jest to jakoś mocno widoczne, ale jest, widać to też po OSD dekodera. Być może telewizory z jakimiś zaawansowanymi opcjami dla 4k jakoś to niwelują, ale dla mnie najważniejsze jest ze obraz na materiałach 4k jest jak żyleta, o czym się będziesz mógł przekonać o 18:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy tutaj piszecie Panowie :)

 

Wg mojej skromnej wiedzy chroma 4:4:4 jest głównie po to, żeby czcionki wyglądały dobrze na pececie bo video np. na płycie BR jest zakodowane w formacie 4:2:0. Natomiast o wyższości gniazda hdmi MHL nad zwykłym biorąc pod uwagę jakość obrazu pierwsze słyszę i chętnie dowiem się więcej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...