Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że nie masz miejsca ma większy ale do 4K to trochę za mały TV, pewnie nie zobaczysz aż tak wielkiej różnicy przy takiej małej matrycy .Dużo było pisane na ten temat i jedyny problem na ten moment to pojawiający się napis " Błąd HDCP" przy włączaniu dekodera. Mr.Orbita ma również TV 4K Samsunga i u niego wszystko działa poprawnie, także nie jest to regułą że wszyscy mają tak samo  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldek1979 Czyli wszystkie tak mają , wymiana nic  nie pomoże. Obraz w 1080p posiada straszne szumy, szczególnie na meczach to widać. Jest ostrzejszy ale jakościowo gorszy od PACE, na 2160p obraz jest nieostry jakby za mgła

 

@pawcho

Wykalibrowany mam, Na PACE jest lepszy obraz w 1080i

Edytowane przez wilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sorrki ale u mnie obraz ostry jak żyleta, szczególnie widać to na zbliżeniach. Gdy kamera pokazuje szeroki i daleki plan to faktycznie dużej różnicy między hd a 4k nie widać. Wiać ją jak napisałem na zbliżeniach planu i jest to widoczna różnica. Żadnej "mgły" przynajmniej na moim tv nie widziałem. Sprawdziliście obraz na materiale 4k promo z You Tube?? A może wina deka i trzeba zrobić podmianę??Bo jednak jesteście chyba wyjątkami którzy narzekają na jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest super. Wcześniej miałem mediaboxa i jest dużo lepiej. W materiałach 4k z netflixa i you tube po prostu super. 

tak tylko materiał z Netfixa i you tube "idzie" z neta i nie ma nic wspólnego z dekoderem. Wydaje mi się, że faktycznie może być coś nie tak z dekiem. Przecież nawet na "chłopski"rozum obraz 4k musi, /powinien / być bardziej ostry i dokładny niż hd. Oczywiście przy sygnale 4k. Jeżeli  na innych sygnałach 4k obraz macie świetny, a na deku słaby to chyba warto przespacerować się do punktu NC+. 

Wilos na kanale Eleven masz sygnał tylko hd, a nie 4k. W orange eleveny masz czasami w 4k.

Edytowane przez pawcho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam samsunga 75 cali więc teoretycznie u mnie powinien być obraz gorszy, a nie jest. Jednak eleven generalnie nie zachwyca jakością obrazu. Na pewno sam widzisz różnicę pomiędzy poszczególnymi kanałami. U mnie najlepszy obraz hd jest na kanałach przyrodniczych i C+/ mecze/ oraz na BBC tak na szybko. Oczywiście rewelka na C+ Now jak jest obraz 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z HDCP przez jakieś 2 dni od podłączenia dekodera. Teraz od 4 miesięcy mam spokój. Generalnie kabel no z wyższej półki podłączony do wejścia nr 1. HDR wyłączony. Najpierw załączam dekoder, 2 do 5 sekund później TV i obraz wskakuje bezproblemowo. Dekoder na stałe ustawiony na 2140. Wyłączam odwrotnie.Kwestia przyzwyczajenia. Pamiętam na starej plazmie miałem identycznie przy starym  turbaczu. i tam też robiłem tak jak teraz. Dekoder chwilę później plazmę.Tak więc mam nadzieję, że ten problem mam na stale z głowy. ewentualnie spróbuj podłączyć kabel na inne wejścia hdmi.

Edytowane przez pawcho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że co niektórzy mają problem bo Umnie wszystko jest w porządku. Obraz kanałów hd na 4k super. Nie miałem tylko okazji przetestować na Canal+ now 4k bo telewizor UHD mam od niedawna, ale we wtorek się zobaczy. Co do problemu z HDCP to praktycznie nie występuje tylko jak ktoś wspomniał wcześniej trzeba naj pierw włączyć dekoder a potem telewizor. Wcześniej miałem monitor 4k ale nie chciał współgrać z tym dekoderem bo nie ma HDCP 2.2, ale teraz jest już git.

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie obrażamy - regulamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam parę pytań odnośnie ultrabox. Chodzi mi o to że podczas czuwania dysk sobie cicho skrobie a po jakimś czasie dysk się wyłącza później znów się włącza. Czy są to normalne objawy stanu czuwania? Pytam ponieważ jestem zielona w tych sprawach. Dodam że w ustawieniach nic nie zmieniałam. Dodatkowo mam multiroom. Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...