Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Samsunga 49 KU6670. Praktycznie od początku nie miałem żadnych problemów HDCP. W związku z tym, że miałem łączone kable HDMI za pomocą złączki kupiłem nowy kabel  ( http://allegro.pl/kabel-hdmi-2-0-goobay-premium-4k-60hz-3m-3d-hd-i6986302677.html ) i nadal wszystko śmiga bez żadnych zacięć. Także informacja, że problem HDCP dotyczy głównie Samsungów jest chyba przesadą. Obraz na dekode4rze 4k znacznie ładniejszy od tego z Turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafus czy rozwiązałeś swój problem z uzyskaniem rozdzielczości 3840 x 2160 50p na połączeniu dekoder - tv? Pytam bo mam identyczny problem. Mam telewizor Samsung UE55HU8500 z 4-oma portami HDMI. I mnie też serwis Samsunga zapewniał ze mam porty HDMI2.0/HDCP2.2. Ale 4K jak nie działało tak nie działa. Zacząłem dokładnie wertować instrukcje techniczne i co się okazało? Że mój telewizor ma faktycznie porty hdmi 2.0 ale tylko pierwszy, drugi i trzeci. I że mój telewizor obsługuje protokół hdcp 2.2 ale tylko na porcie czwartym. Więc generalnie Samsung nie kłamał, ale nie zmienia to faktu, że u mnie nie ma żadnego portu, który jednocześnie spełnia warunek hdmi2.0/hdcp2.2 i że 4k U mnie nie działa. Być może u Ciebie jest taka sama sytuacja.

Ponieważ przymierzam się do kupna tego konwertera co ty kupiłeś, mam pytanie. Czy wypróbowałeś go na wszystkich portach hdmi które masz u siebie? I jaki był efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję założyć nowy wątek w sekcji NC+ i go podpiąć na początku działu.

 

Telewizory zgodne z dekoderem NC+ 4K UltraBox ( Technicolor USW4001NCP ).

 

Już byłem u dwóch osób co dostały ten dekoder do nowej umowy.

 

Tylu inwektyw na temat NC+ nie słyszałem od lat.

Tym bardziej że ludzie co dopiero kupili też nowe telewizory :mrgreen:

 

I wytłumacz klientowi że ten dekoder to do d..py jest i albo wymienią dekoder albo dokupią konwenter HDMI ( co też może nie działać ) albo nowy telewizor :mrgreen:

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam multiroomu. Wchodząc w mojencplus nadal mam w zakładce sprzęt starego turboboxa. Czy powinno być to już zaktualizowane w momencie wprowadzenia zmian w punkcie wymiany?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie dało, zakładki multiroom nie mam. Też tak zawsze miałem, że uprawnienia były kwestią minut. Nie wiem, może przy niedzieli jest taki zamuł z wprowadzaniem zmian w systemie? Szkoda, bo chciałem się trochę pobawić nowym dekoderem.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowego Samsunga UE55MU7002T. W tym samym dniu wymieniłem dekoder na Ultraboxa. Już na samym początku problem HDCP. Nowe przewody rozwiązały problem z przełączeniem na tryb 4K oraz transmisję audio przez ARC.

Ale teraz jak przełączam kanał to czasami 3 razy mrugnie obraz, aż w końcu jest na stałe. Dziwne zachowanie. Czasami szybko przełączy, a czasami zdarza się ta sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafus czy rozwiązałeś swój problem z uzyskaniem rozdzielczości 3840 x 2160 50p na połączeniu dekoder - tv? Pytam bo mam identyczny problem. Mam telewizor Samsung UE55HU8500 z 4-oma portami HDMI. I mnie też serwis Samsunga zapewniał ze mam porty HDMI2.0/HDCP2.2. Ale 4K jak nie działało tak nie działa. Zacząłem dokładnie wertować instrukcje techniczne i co się okazało? Że mój telewizor ma faktycznie porty hdmi 2.0 ale tylko pierwszy, drugi i trzeci. I że mój telewizor obsługuje protokół hdcp 2.2 ale tylko na porcie czwartym. Więc generalnie Samsung nie kłamał, ale nie zmienia to faktu, że u mnie nie ma żadnego portu, który jednocześnie spełnia warunek hdmi2.0/hdcp2.2 i że 4k U mnie nie działa. Być może u Ciebie jest taka sama sytuacja.

Ponieważ przymierzam się do kupna tego konwertera co ty kupiłeś, mam pytanie. Czy wypróbowałeś go na wszystkich portach hdmi które masz u siebie? I jaki był efekt?

Próbowałeś zrobić to od nowa?

 

 

Dlaczego w moim TV UHD HU8500 nie działa HDMI 2.0?

 

Domyślne ustawienia odbiornika UHD pozwalają na obsługę HDMI w wersji 1.4. Aby korzystać z portów HDMI w standardzie 2.0 należy w menu użytkownika włączyć tą opcję. W tym celu należy wejść do Menu-> Obraz -> Opcje Obrazu -> HDMI UHD kolor i zmienić ustawienia. Odbiornik zrestartuje się aby zapisać zmiany. Jeżeli standard HDMI 2.0 ma być wykorzystany na różnych złączach HDMI, każde z nich trzeba zmieniać osobno. Po każdorazowej zmianie TV się zrestartuje.

 

 

http://www.samsung.com/pl/support/skp/faq/1054331

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się puścić audio po optyku do wzmacniacza? Ja mam podłączone wzmacniacz optycznym kablem i sprzęt milczy... Ciekawe, jak podłączę stary dekoder z drugiej umowy to wszystko hula. Jakieś pomysły macie? Może coś w dekoderze trzeba przestawić?

 

Mialem ten sam problem. Podłączyłem dekoder do TV na kilka dni, później przełączyłem do wzmacniacza i jak na razie działa.

Kupiłem nowego Samsunga UE55MU7002T. W tym samym dniu wymieniłem dekoder na Ultraboxa. Już na samym początku problem HDCP. Nowe przewody rozwiązały problem z przełączeniem na tryb 4K oraz transmisję audio przez ARC.

Ale teraz jak przełączam kanał to czasami 3 razy mrugnie obraz, aż w końcu jest na stałe. Dziwne zachowanie. Czasami szybko przełączy, a czasami zdarza się ta sytuacja.

 

Bolączki wieku dziecięcego. Miałem podobnie z tym samym TV. Na chwilkę obecną przełącz na Full HD (1080p). Powinno rozwiązać problem do jakieś konkretnej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się puścić audio po optyku do wzmacniacza? Ja mam podłączone wzmacniacz optycznym kablem i sprzęt milczy... Ciekawe, jak podłączę stary dekoder z drugiej umowy to wszystko hula. Jakieś pomysły macie? Może coś w dekoderze trzeba przestawić?

Podłącz dekoder do TV przez HDMI i z TV optykiem do wzmacniacza. Będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten sam problem. Podłączyłem dekoder do TV na kilka dni, później przełączyłem do wzmacniacza i jak na razie działa.

 

 

Bolączki wieku dziecięcego. Miałem podobnie z tym samym TV. Na chwilkę obecną przełącz na Full HD (1080p). Powinno rozwiązać problem do jakieś konkretnej aktualizacji.

 

Udało się zmieniając porty HDMI w home boxie od Samsunga. Teraz wszystko działa jak należy. Kanały przełączają się prawidłowo. Bardzo szybko. Mam zwykly konwerter Quad Band, myślałem o wymianie na ten Unicable ale na razie nie widzę powodu aby to robić. Nie będę nagrywał 3 audycji na raz.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł MR ORBITA powinien pomóc jak ustawić żeby była rozdzielczość 4k na TV 4K SAMSUNG.

 

https://satkurier.pl/news/166276/test-canal-now-4k-na-nowych-vu-dm920-i-technisacie-z-ci-wideo.html

 

 

Dlaczego w moim TV UHD HU8500 nie działa HDMI 2.0?

Domyślne ustawienia odbiornika UHD pozwalają na obsługę HDMI w wersji 1.4. Aby korzystać z portów HDMI w standardzie 2.0 należy w menu użytkownika włączyć tą opcję. W tym celu należy wejść do Menu-> Obraz -> Opcje Obrazu -> HDMI UHD kolor i zmienić ustawienia. Odbiornik zrestartuje się aby zapisać zmiany. Jeżeli standard HDMI 2.0 ma być wykorzystany na różnych złączach HDMI, każde z nich trzeba zmieniać osobno. Po każdorazowej zmianie TV się zrestartuje.

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...