Skocz do zawartości

Przeźroczysta antena satelitarna


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeglądając ofertę sklepu Hollex trafiłem na przeźroczystą antenę satelitarną i ciekaw jestem czy ktokolwiek z obecnych tu na forum już jej używa i jak to wygląda w praktyce? Tzn., czy ona faktycznie ma podobne parametry, co antena z metalu i czy nie ma problemu z używaniem na niej konwertera monoblock?

 

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/epoksydowe/2354-antena-80-transparent-click-clack

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do odpowiedniego działu forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, zysk tej anteny rzeczywiście nie "powala". :?

Taka sama antena wisi na jednym z domów w miejscowości, w której mieszkam. Dosyć ciekawie to wygląda. :)

Antenka ta wydaje się być fajna, gdyby tylko właśnie nie ten zbyt mały jej zysk... :roll:

Przypuszczam, że ta przeźroczysta antena działa na podobnej zasadzie, jak siatkowe anteny satelitarne, gdyż właśnie zawiera ona w sobie zatopioną cieniutką, metalową siateczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tę antenę też na tej aukcji (to chyba też aukcja sklepu Hollex, więc pozwalam sobie wkleić link do niej) i tam jest wzmianka, że ona nadaje się również do konwertera monoblock, więc jest szansa, że może nie jest aż taka kiepska :grin:  .

 

http://allegro.pl/antena-80cm-transparent-przezroczysta-click-clack-i6012556797.html

 

Poza tym jak porównuję jej zysk z antenami stalowymi, to to jest raptem dwa punty mniej tylko, chociaż cena jest 4x wyższa :grin:  ...

 

Może Satkurier zrobiłby test tej anteny, skoro sklep Hollex ma ją na magazynie i wtedy byłaby większa jasność co do jej faktycznej przydatności???

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z argumentem burzowym bym polemizował, tzn. teraz mam antenę stalową 90 cm z konwerterem monoblock i nieraz wystarczy samo silne zachmurzenie przed burzą (nie musi zacząć padać), żeby już były problemy z odbiorem niektórych kanałów, więc ze stalową anteną też bywa różnie.

 

Z drugiej strony, przy takich normalnych opadach na obecnej antenie nie mam żadnych problemów z odbiorem, a rozumiem, że na tej przeźroczystej już by się mogły pojawić (byłem właśnie ciekaw, jak duże znaczenie mają te dwa punty różnicy w zysku)?

 

Swoją drogą, ktoś badał kiedyś, jak dużą czaszę trzeba by było mieć, żeby nie tracić sygnału, nawet przy burzowych opadach deszczu (oczywiście w przypadku Hot Birda i Astry 1)?

 

Taka ciekawość mnie naszła. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...