Skocz do zawartości

Finlandia cyfrowa


viperx1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 1.09.2007 w Finlandii emitowana jest wyłącznie telewizja cyfrowa DVB-T, telewizja analogowa została całkowicie wyłączona. Finlandia -przodujący kraj w rozwoju technik cyfrowych jako jeden z pierwszych pozbył się przstarzałej TV analogowej (pierwszym była Holandia). W innych rozwiniętych krajach Europy Zachodniej trwa proces wyłączania TV analogowej, sukcesywnie wyłączane są kolejne nadajniki.

 

(W Polsce trwa proces dyskusji o włączeniu TV cyfrowej...Nie przewiduje się wyłączania nadajników analogowych w najbliższym czasie...)

 

Dzięki wyłączeniu TV analogowej Finowie uzyskają widmo potrzebne na emisje kolejnych multipleksów DVB-T i DVB-H.

Finowie emituja DVB-T/MPEG-2. (Nie narzekają ani na jakość ani na mało programów ani na "przestarzala" technike.)

 

Info:

http://www.broadbandtvnews.com/today/?p=1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Kiedy zaczęli przechodzić na tv cyfrową? Jak długo to trwało?

Czy orientujecie się czy zastosowano tam dekodery cyfrowe czy może sprzedawano tv z DVB-T? Państwo coś dofinansowywało?

 

Przepraszam za mega odkop

Na twoje pierwsze, pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć , ale zapytam znajomego, skoro chcesz wiedzieć.

Tak zastosowano tu dekodery cyfrowe oraz Tv z DVB-T a wszystko z takiej sprytnej instalacji , która znajduje się w każdym domu, takie małe gniazdko z dwoma wejściami antenowymi i oznaczeniem TV i RADIO.Za free jest 11 - 12 programów i 4 - 5 stacji radiowych.Za resztę trzeba zapłacić 20 €/miesiąc.W tym pakiecie ze 200 kanałów w tym kilka w HD.

 

Mało tego trzeba, jeszcze tutaj, zapłacić za to, że się posiada odbiornik TV co miesiąc przysyłają rachunek. Taki odpowiednik abonamentu radiowo telew. no coś na tej zasadzie i też wołają 20 €/miesiąc i jeszcze nic się z tego niema.A najlepsze , że chodzą od czasu do czasu kontrole po domach i sprawdzają kto i ile ma odbiorników.Jak odbiornik jest podłączony zapłacisz , jak odłączony uwaga od GNIAZDKA nie płacisz.Tak nic nie musicie mówić dla Nas to CHORE.

 

A ja zrobiłem tak: Powiedziałem , że ja nie oglądam ich TV,nie rozumiem a TV kupiłem sobie za prywatne ciężko zarobione pieniądze, jest mój na zawsze , używam jako monitora do laptopa oraz konsoli , sam płacę za prąd,czynsz za mieszkanie i niech mi już nic nie przysyłają.A jaki spokój od poprzedniej zimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...