Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wskaźnik sygnału SATFINDER LINBOX SF-9500

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 florekmaster

florekmaster

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Od: 20 lut 2011

Napisano 15 wrzesień 2017 - 05:39

Witam. Mam problem z tym urządzeniem. Gdy podepnę go blisko dekodera, wskazuje poziom sygnału i działa poprawnie, ale gdy podłączę go do konwertera na dworze, pokazuje mi 99% i nawet jak zakryję konwerter ręką to nie reaguje na zanik sygnału, wciąż pokazuje te 99%. Co to może być? Sprawdzałem na 3 dekoderach i ta sama reakcja, a konwerter jest typu quad.

Link do urządzenia :
https://www.dmtrade....ox-sf-9500.html

Dołączona grafika||| BOX+ HD PVR Sagemcom DSI 83 and PVR BOX+ Philips PVR 250GB do 31.07.2014

#2 maniek357

maniek357

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1338 postów
  • Od: 29 wrz 2009
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 15 wrzesień 2017 - 10:57

Tam powinna być regulacja tłumienia. Mam taki miernik, tyle, że analogowy z pokrętłem i wskazówką. Obsługuje się to tak, że przy regulacji anteny, w miarę poprawiania się sygnału (gdy wskazówka dochodzi do max), zwiększa się tłumienie (kręcąc pokrętłem w lewo) - wskazówka cofa się na 30-40% i dalej reguluje się anteną. I tak aż do uzyskania jak najlepszego sygnału. W cyfrowym mierniku z tego, co widzę, tłumienie reguluje się przyciskami.

Ogólnie te mierniki to zabawki, nie zawsze ich wskazania są miarodajne. Czasem lepiej postawić kogoś przed TV, żeby obserwował wskazania sygnału.

SAT 4.8E & 13E & 19.2E. NAZIEMNA DVB-T & DAB+ Białystok/KryniceMOBILE Orange & Play. KABEL FTTH 300/300 Mbps. 

#3 florekmaster

florekmaster

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 11:10

Reguluje się przyciskami, ale on nie działa jak jest podłączony bezpośrednio do konwertera, tak samo jak ten z wskazówką, obydwa pokazują 100% sygnału przykładowo. Dowiedziałem się dzisiaj, że może to być wina wysokiego zysku konwertera.

Ale co dziwne, działają poprawnie, jeżeli podłączę 2m przewodem od dekodera w pokoju. Przy antenie podłączone mierniki nie działają poprawnie, nawet jak zakryję ręką konwerter to jest 100% sygnału...

Użytkownik Barti edytował ten post 15 wrzesień 2017 - 14:57
Oba posty napisane bardzo niechlujnie, z licznymi literówkami, bez żadnych znaków interpunkcyjnych. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono posty.

Dołączona grafika||| BOX+ HD PVR Sagemcom DSI 83 and PVR BOX+ Philips PVR 250GB do 31.07.2014

#4 maniek357

maniek357

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1338 postów
  • Od: 29 wrz 2009
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 15 wrzesień 2017 - 11:25

Jeszcze sprawdź kabel - czy końcówki są dobrze zrobione. Nic innego mi na myśl nie przychodzi. Masz jakiś problem z sygnałem, że chcesz regulować ?

O, tu masz filmik jak korzystać z podobnego urządzenia -> https://www.youtube....h?v=CAGJytUyzs4. Też na początku pokazuje 99%, a potencjometrem się zmniejsza wskazania do ok 50% i szuka najlepszego sygnału. 

Użytkownik maniek357 edytował ten post 15 wrzesień 2017 - 11:35

SAT 4.8E & 13E & 19.2E. NAZIEMNA DVB-T & DAB+ Białystok/KryniceMOBILE Orange & Play. KABEL FTTH 300/300 Mbps. 

#5 florekmaster

florekmaster

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 17:00

Całą instalację będę miał do remontu :) i poprawki. Chyba dobrze mówisz, ale sprawdzę na innej antenie, bo ta i tak nadaje się do wymiany. Uszkodzona izolacja i pęknięty konwerter z rdzą na czaszy... Szok, że to jeszcze działa i HD odbiera.  :crazy:

Użytkownik Barti edytował ten post 15 wrzesień 2017 - 17:24
Post napisany bardzo niechlujnie, bełkotliwie. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.