Skocz do zawartości
  • 0

Eurosport 1 HD i History HD zacinają się. Co może być przyczyną?


_Artek_
 Udostępnij

Pytanie

Witam .


 


Problem jak w temacie, kanały gubią klatki lub obraz zamienia się w piksele.  


Wszystkie inne kanały działają OK, po wizycie osoby, która ustawia anteny i  wymianie konwertera problem nadal występuje.


Inne kanały nawet przy gorszych wskazaniach jakości sygnału działają poprawnie, kable również są raczej w porządku (jakieś 10 miesięcy temu był robiony remont i kable wymieniałem na nowe, koncentryczne.


Myślałem, że to wina dekodera, ale zarówno na dekoderze głównym HD 7000, jak i 5000 kanały się zacinają.


Na razie zalałem problem pieniądzem wykupując abonament w Eurosport Player, ale temat nie daje mi spokoju (na sprzęcie raczej się nie znam, wiem tylko, że antena ma 80 cm).


Jedynym rozwiązaniem, jakie polecił mi fachowiec to wymiana anteny na taką o średnicy 100 cm, ale obawiam się, że nie w tym problem.


Macie może jakieś pomysły? Z góry dziękuję za pomoc.         


Edytowane przez Barti
Nieco niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na początek sprawdź, jaki masz poziom sygnału na kanałach, które sprawiają problem. To, że jedne kanały działają poprawnie, a inne nie, jest normalne, gdyż różne transpondery z tego samego satelity nadają z różną mocą, czego efektem jest różny poziom sygnału z nich.

Ja bym upatrywał problem w nieprecyzyjnie ustawionej antenie lub tzw. skręcie konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakość sygnału na wszystkich kanałach jest podobna. Temat telewizji satelitarnej jest mi zupełnie obcy, dlatego zawołałem do tego człowieka. Jak to ustawiał to powiedział, że lepiej ustawić się nie da... Czyli mam rozumieć, że muszę czekać na idealną pogodę, żeby pooglądać Eurosport w HD lub mieć nadzieję, że kiedyś grupa Discovery zdecyduje się na zmianę transpondera? :)

Edytowane przez _Artek_
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zmień instalatora, bo najwyraźniej nie potrafi on prawidłowo, precyzyjnie ustawić anteny i/lub skrętu konwertera. A już polecanie wymiany anteny na taką o średnicy 100 cm to już totalna głupota. :crazy: Antena o średnicy 80 cm do odbioru Hot Bird'a w Polsce w zupełności wystarczy. Jest to możliwe nawet na antenie o średnicy 60 cm, ale takiej to akurat nie polecam nikomu ze względu na większe występowanie zakłóceń przy gorszej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Było u mnie dwóch, jeden popatrzył popatrzył i nie zrobił nic. Drugi przyszedł przy idealnej pogodzie, założył nowy konwerter i powiedział, że teraz będzie OK. Jest pochmurno i już nie jest OK, a jak przyjdzie zima to już nic nie pooglądam bez internetu. Eech, mogłem zostać przy kablówce, było trochę drożej, ale przynajmniej dało się coś obejrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo mało jest profesjonalnych instalatorów z miernikiem. Znam takich, co się ogłaszają w internecie i oferują usługi montażu, a jak przyjdzie co do czego to po jakimś czasie jest problem z odbiorem. Są samoukami bez szkolenia, a nawet bez zamiłowania do roboty, tylko usługa i $$$$$$$ się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Było u mnie dwóch, jeden popatrzył popatrzył i nie zrobił nic. Drugi przyszedł przy idealnej pogodzie, założył nowy konwerter i powiedział, że teraz będzie OK. Jest pochmurno i już nie jest OK, a jak przyjdzie zima to już nic nie pooglądam bez internetu. Eech, mogłem zostać przy kablówce, było trochę drożej, ale przynajmniej dało się coś obejrzeć. 

 

Jeszcze jest opcja, że antena jest od początku nieprawidłowo zamontowana, czyli na przykład stojak nie jest w pionie, przysłania Cię (Twoją antenę) inna antena Twojego sąsiada, gzyms, balkon, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pociągnę jeszcze temat..... po wizycie fachowca  i wydaniu 100zł na nowy  konwerter. który de facto w internecie kosztuje 59zł ale nie czepiajmy się.

 

Na dekoderze HD 5500s  podobno nie wcina byłem tam przez 15 minut i faktycznie jest ok ale może to przypadek że akurat było ok.

Parametry z dekodera 84 siła 68 jakość  w moim domu eurosport oglądam tylko ja, więc dla nich problem nie istnieje. 

 HD 7000 nie dostał jeszcze aktualizacji więc trudno  mi to porównać bo u mnie są  tylko  zielone paski.

 

Jakie parametry wystarczą do komfortowego oglądania tego kanału z tego transpondera?, niestety kable mam pod panelami więc obecnie fizycznie są nie do wymiany i teraz pytanie, czy jeśli faktycznie się wkurzę i kupię antenę o średnicy 100cm to zrekompensuje mi ona ewentualną stratę na kablu? choć nie mam pewności czy taka jest.  

 

Mieszkam na 10 piętrze antena jest na balkonie więc jak zdecydowałem się na satelitę to liczyłem na mityczne 100%/100% nawet przy antenie 80cm, jak widać przeliczyłem się a mam telewizor 4k więc oglądanie eurosporta w sd trochę źle wygląda.    

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nowy soft ma nieco inaczej wyskalowany miernik sygnału (paski i wartości procentowe). Skoro jakość masz 68%, to MER ma 13dB, jeśli MER ma między 12 a 13db, to jakość pokazane przez HDxx00 będzie wynosiła 50%. Czyli MER masz na przyzwoitym poziomie przy Twojej czaszy.

Możesz jeszcze mieć problem z błędami (BER), których dekoder nie pokazuje, a powinien ich poziom widzieć fachowiec na mierniku. Ciężko zgadywać bez podłączonego miernika, ale albo masz problem z instalacją antenową - problem wspomniany przez @wigru lub przewodami/wtykami lub coś Ci "sieje" i zakłóca częstotliwość 1160MHz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli co jeśli przy dobrej pogodzie zamienię dekodery i u mnie będzie wcinać a tam nie to znaczy że strata jest na kablu jak rozumiem, zakładając że obecnie nie mam możliwości wymiany kabla to jedyne co mogę  zrobić to wymienić antenę na 100cm która teoretycznie powinna zrekompensować stratę na kablu?    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wydaje mi się, że wymiana na większą nic tu nie pomoże, problem będzie gdzie indziej. Sprawdź dla pewności wszystkie połączenia "F" lub zrób na nowo. Kabel masz bezpośrednio poprowadzony do dekodera czy są jakieś łączenia po drodze? Przelotka w oknie? - one też potrafią wytłumić sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bezpośrednio do dekodera ale jest dość długi....... choć podobno nie powinien generować strat.....

Zamienię  jeszcze dekodery i sprawdzę czy na 7000 przy krótszym kablu będzie ok, jeśli tak to strata na kablu jeśli nie to pójdę do polsatu niech sprawdzą ten dekoder, przed wizytą gościa na obu dekoderach, co prawda rzadziej ale problem był ten sam teraz u mnie jest gorzej niż było a tam podobno jest ok.... pokombinuje na tyle na ile potrafię a jeśli to nic nie da to zawołam trzeciego człowieka :D

Obawiałem się tylko że 86%/68% na 5500s to za mało na kanał HD  ale z tego co piszecie raczej nie w tym problem.     


Mały update problem się chyba sam rozwiązał, mianowicie zamieniłem dekodery i okazało się że HD 7000 w tamtym pokoju wcina a HD 5500s u mnie w pokoju nie wcina..... przywrócę  ustawienia fabryczne w HD 7000( z bólem serca), bo stracę całą listę i wszystkie nagrania i zobaczę co się będzie działo.... jeśli dalej będzie wcinać to pójdę poproszę o wymianę dekodera.

Dręczy mnie teraz tylko jedno pytanie czy hd 7000 nie ma większych "wymagań" a propos jakości sygnału ze względu na PVR  niż HD 5500s?

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z własnego doświadczenia powiem Ci, że miałem podobną sytuację na kanale nick Junior, obraz w regularnych odstępach rozsypywał się w piksele i z powrotem wyostrzał i tak cały czas, do czasu jak pewnego wietrznego dnia wyrwało mi trochę antenę , musiałem ją zdemontować , naprawić otwory w ścianie i zamontować z powrotem, od tej pory po ponownym wyszukamiu problem nie występuje, za to miewam problemy z odbiorem czasem kanałów z tp. TVN , głównie HD oraz eska tv i puls2, tak więc to jest kwestia ustawienia anteny, czasem niższe procenty jakości i mocy dają lepszy obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przywrócenie ustawień fabrycznych w hd 7000 niestety nie pomogło,,  hd 5500s działa bez zarzutu zarówno u mnie jak i na krótszym kablu w innym pokoju

idę z tym  do CP.....zostało mi 4 miesiące do końca umowy.... ciekawe czy uda mi się  wyciągnąć od nich evoboxsa teraz czy dopiero za 4 miesiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cóż po wymianie dekodera problem nadal występuje,  z tego co powiedział mi pracownik cyfrowego polsatu HD7000 potrzebuje naprawdę dobrej jakości sygnału do płynnego działania....

Ja niestety nie mam już siły ani cierpliwości na szukanie kolejnego instalatora który nie zrobi nic..... co ciekawe materiał nagrany w nocy z US open ani razu nie przycią....zamienię Fki miejscami ale nie sądzę żeby to coś dało.....

Z drugiej strony nie chce mi się  wierzyć żeby 64% jakości sygnału to był naks jaki uda się wycisnąć z mojej instalacji.... choć pewnie gdybym założył 100cm jakość by trochę wzrosła......

Nie mniej jednak na ten moment zostaje mi już tylko oglądanie Eurosporta przez internet, gdyby jednak ktoś z województwa Lubelskiego trafił na tego posta i chciałby mi jakoś pomóc to proszę o wiadomość prywatną zapłacę i postawię flaszkę :D           

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

64% jakości to strasznie mało. Mieszkam w województwie lubelskim i u mnie na antenie 80 cm i konwerterze inverto black pro na najsłabszych stacjach typu TVN spokojnie ustawiłem antenę i konwerter z jakością 99%, chociaż na poprzednim konwerterze opticum monoblock miałem z tym problemy gdzie jakość wahała sie od 75 do 99% w zależności od stacji. Radziłbym sobie kupić najtańszy miernik za 30 zł i samemu próbować. Wszystkiego można się nauczyć samemu.

Edytowane przez Ramirez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...