Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przełacznik DiSEqC, a konwerter quad

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 S_beast

S_beast

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 90 postów
  • Od: 15 lut 2011

Napisano 02 wrzesień 2017 - 11:04

Dzień dobry,

zamówiłem sobie dwa przełączniki DiSEqC EMP-Centauri S2/1PCN-W1, aby połączyć Quad Black Ultra Inverto z Hot Birdem, Single Black Ultra Inverto z Astrą 19.2 E i Single Black Ultra Inverto z Astrą 23.5 E. Gdy podłączę je do dekodera, to przełączniki przepuszczają tylko Hot Birda. Tzn. na chwilę wskaźnik sygnału w dekoderze pokazuje iż Astra też jest, ale po minucie już przechodzi tylko Hot Bird. Odłączenie Hot Birda z przełącznika puszcza Astrę. Czy możliwym jest, że ten przełącznik nie nadaje się do quada?

Czy jakikolwiek inny byłby lepszy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Użytkownik Barti edytował ten post 02 wrzesień 2017 - 11:55
Nazwy własne piszemy wielką literą. Wyrażenia skrótowe również piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.

Sebastian / Cyfrowy Polsat Premium

#2 maniek357

maniek357

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1334 postów
  • Od: 29 wrz 2009
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 02 wrzesień 2017 - 11:20

Mogłeś wziąć jeden przełącznik 4/1 (4 wejścia, 1 wyjście) i by wszystko działało. Na kaskadowym łączeniu DiSEqC się nie znam, ale tu masz podobny temat -> http://forum.satkuri...zone-kaskadowo/

SAT 4.8E & 13E & 19.2E. NAZIEMNA DVB-T & DAB+ Białystok/KryniceMOBILE Orange & RBM. KABEL Bialnet FTTH 300/300 Mbps. 

#3 S_beast

S_beast

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 90 postów

Napisano 02 wrzesień 2017 - 11:37

Dziękuję za odpowiedź. Mam dwie głowice w dekoderze, dlatego nie zdecydowałem się na 4/1.

Skoro 2/1 nie działa, to 4/1 też nie będzie działał.

#4 maniek357

maniek357

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1334 postów
  • Od: 29 wrz 2009
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 02 wrzesień 2017 - 14:46

Szkoda, że nie napisałeś wcześniej, że masz 2 głowice. A poustawiałeś dobrze porty DiSEqC w dekoderze? Konwerter quad tu nie ma nic do rzeczy, ma 4 niezależne wyjścia.

SAT 4.8E & 13E & 19.2E. NAZIEMNA DVB-T & DAB+ Białystok/KryniceMOBILE Orange & RBM. KABEL Bialnet FTTH 300/300 Mbps. 

#5 S_beast

S_beast

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 90 postów

Napisano 18 listopad 2017 - 19:56

Dobry wieczór.

Odesłałem oba przełączniki do sklepu, który bez wdawania się w ceregiele odesłał mi nowe.

Na moje pytanie, czy tamte były uszkodzone, otrzymałem odpowiedź, że nie wiedzą, bo odesłali je do producenta, a mnie wyszli na przeciw i wymienili.

Dopiero dzisiaj wziąłem się za instalowanie tych, które otrzymałem na wymianę.

Gdyby było dobrze, to bym nie pisał. Jest tak samo.

Po przyłączeniu na wyłączonym dekoderze, po ponownym włączeniu dekodera na chwilę działa i koniec.

To jest niemożliwe, żeby istniały 4 uszkodzone przełączniki i wszystkie je dostałem.

Gdy podłączam głowice bezpośrednio do konwerterów wszystko działa całkowicie poprawnie.

Czy ktoś ma jakieś pomysły na rozwiązanie tej zagadki?

#6 swojadroga

swojadroga

Support Team

• Support Team
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5653 postów
  • Od: 19 lip 2010
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 18 listopad 2017 - 21:59

Czy jakimś dziwnym cudem pobór prądu przez konwertery i przełącznik nie przekracza maksymalnego obciążenia głowicy dekodera?

Aktualne oferty dla nowych klientów w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP i Plus.

Usługa wymiany konwertera w Autoryzowanych Punktach Sprzedaży CP.

34057.png

Nie udzielam porad przez PW! Jeśli czcionka jest za mała, to nie udzielam porad przez PW!