Skocz do zawartości
  • 0

Rozdzielacz HDMI


mingo
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

przy jednym z telewizorów mam dekoder WiFiPremiumBox, chciałbym rozdzielić z niego sygnał HDMI tak aby można było też oglądać obraz na drugim TV. Ten drugi odbiornik jest oddalony w linii prostej o jakieś 5 m, niestety z kablem HDMI trzeba lecieć ok. 10-12m.

 

Wyszukałem takie urządzenie:

http:// :censored: 

Czy poradzi sobie z rozdziałem sygnału HDMI tak, aby było możliwe oglądanie tego samego na obydwu telewizorach jednocześnie? Czy lepiej szukać coś droższego bo z tym może różnie być?

 

Czy dobór kabla HDMI na taką odległość ma znaczenie?

Edytowane przez Barti
Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam prośbę o pomoc w rozdzieleniu sygnału HDMI na 2 różne odbiorniki.

Oprócz dość leciwego TV Panasonica (jeszcze plazma), sygnał kieruję do projektora Optoma (ale nie bezpośrednio, tylko poprzez amplituner HK 255).

Do tej pory stosowałem zwykły manualny przełącznik. Nie przeczę sprawdza się, ale każdorazowo trzeba go wyłuskać zza komody i odpowiednio przełączyć.

3caf361463a7149emed.jpg

 

Chciałbym to zautomatyzować. Kupiłem rozdzielacz SWEES, jak poniżej.

b21b947af531ad0amed.jpg

 

Jednak po podłączeniu pojawia się czerwone okno z błędem (bodajże HDCP). Przy poprzednim tunerze HD7000 taka sama operacja generowała planszę z zabezpieczeniem przed kopiowaniem, reset do 576p i konieczność rozłączenia wszystkiego...

Od razu napiszę, że HK255 w trybie czuwania nie przekazuje sygnału z wejść HDM na wyjście, a każdorazowe włączanie amplitunera, aby zerknąć np. na pogodę, nie wchodzi w grę.

 

Może ktoś testował jakieś rozdzielacze HDMI współpracujące z Evoboxem i może coś polecić (oczywiście w rozsądnych granicach cenowych)?

 

Pozdrawiam,

Tomek.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do właściwego działu forum i wątku. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...