Skocz do zawartości

TVN HD / TVN HD +1


nkor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do ekspertów znających się na tematyce satelitarnej. Czy to prawda i czy w ogóle jest to możliwe, że na części transpordera analogowego TVN-u na Hot Birdzie uruchomiono ścieżkę cyfrową. Podobno pogorszył się obraz analogowego TVN-u, bo obok uruchomili w emisji cyfrowej planszę testową (kanał 805 T5 na nbox)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest możliwe aby podzielić transponder na transmisję analogową i cyfrową. Jednak nic nie słyszałem aby takie podzielenie transpondera miało miejsce, masz może możliwość podania parametrów tej planszy testowej?

 

Kiedy TVN analogowy nadawał z Hot Birda 1, transponder był podzielony na część cyfrową i analogową. Na cyfrowej części były prowadzone dosyły (niestety kodowane). Obecnie (po przeprowadzce na Hot Bird 7A) cały transponder należy do transmisji analogowej.

 

Tak, chodzą słuchy, że pogorszył się analogowy przekaz. Z ciekawości, dziś rano podłączyłem tuner analogowy do anteny 60 cm. Było kilka "dropów". Poniżej screen z tego testu (ale cuś dropów nie widać) ;)

 

TVN_analog_60cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam parametrów tej transmisji, bo mam nboxa. Kanał nadaje na kanale 805, nazywa się T5, ale tam nazwa pewnie jest zmieniona przez n. Sygnał z tego transpordera jest tragicznie słaby, ale przy precyzyjnym ustawieniu anteny da się oglądać. Kanał jest chyba niekodowany, jest tylko zablokowany na nboxie (ale są już 2 sposoby na odblokowanie kanałów FTA zablokowanych przez n) i nadaje na nim plansza kontrolna w systemie 16:9. W czwartek po południu nadawał tam kanał TVN tyle, że w formacie 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z którego transpordera? Bo na wszystkich transporderach n-ki mam duży sygnał i nie ma problemu w odbiorze, a na tym kanale jest bardzo ciężko złapać sygnał. Więc nie wydaje mi się, że jest to z transpordera n-ki, no chyba, że z jakiegoś nowego.

 

Edycja Burli: Usunięte zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak @nkor miał nosa - na 11,523V (części transpondera analogowego TVN-u jest faktycznie niekodowana plansza testowa w MPEG-4). Szczegóły w zmianach na orbicie z 20.07: https://satkurier.pl/?dx-er/&kat=83&id=37177

 

Czyli analogowy TVN nie korzysta obecnie z całości tp. 16 i nie leci z pełną mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe odbiorniki cyfrowe są w stanie odebrać tą częstotliwość, spokojnie znajdują sygnał. Na zwykłych FTA ten test jest wyszukiwany jako BIST XML, tuner rozpoznaje ten kanał jako przekaz audio (bez wartości pid video), jest słyszalny tylko pisk z generatora, brak obrazu.

 

Wracając do ankiety...

Raczej nie oglądam analogowego TVN, choć posiadam tuner analogowy. Wkrótce z powrotem podłączę go do swojego pokoju i będę się cieszył analogową Astrą :D Na analogowe kanały z HotBirda praktycznie nie zerkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A tego to nie wiem. Mój tuner niestety nie czyta dokładniejszych parametrów przekazu. Dlatego, że kanał jest nadawany w DVB-S, to mogę chociaż posłuchać audio tego kanału, oczywiście gdy nie kodują. Wcześniej był emitowany charakterystyczny pisk z generatora. Nie posiadam tunera do odbioru kanałów HD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według jednego z forumowiczów HDTVPolska wraz ze startem Sopot Festival TVN ma zacząć nadawać kanał TVN HD i wszystko upskalować do 720p. Coś mi się w to wierzyć nie chce, ale kto wie

Ale to ma być ogólnie dostępne? Przecież o tym by trąbili już dawno. Zwołaliby konferencje, pochwalili się że są pierwsi i to wszystko jest za darmo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę odebrać ten przekaz na N boxie mając wykupione taki pakiety jak w moim opisie. Chodzi mi o legalny odbiór.
nie da się, zapewne jeśli już dali ten kanał na liście to częst. jest lekko przestawiona w inną stronę, albo nie masz dostępu, bo nie dali go poprostu, nie przesłali. Nie wiem czy jest kodowane czy nie, ale zapewne tak. A i nie ma w n czegoś takie jak nielegalny odbiór. Nie obierzesz tego kanału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nachodzi taka luźna refleksja... Po co robić TVN HD... :roll:

Wiem wiem, zaraz będzie najazd HD-maniaków, ale zastanawiam się nad sensem tej gonitwy z HD. To gonitwa w której konie nie dobiegną do mety.

 

Czym się będzie różnił TVN od TVN HD ? Niech zgadnę - niczym, poza kilkoma pozycjami typu Taniec z Gwiazdami w jakości HD? Zajmowane jest miejsce na satelitach, by zaspokoić chwilowe (!) zachcianki pewnej grupy osób, w którą strzelać ofertami chcą już 3 platformy. Tylko jak na razie pomysł z HD w Polsce "trochę" nie wypala. Z tych ramówek 6 kanałów HD które mamy teraz możemy spokojnie stworzyć 1 kanał.

 

Nie mówię "nie" dla HD, ale mówię "nie" dla tego co się zaczyna dziać.

TVN HD będzie taki jak LM HD w Nsport. Zaczną się znowu głupie wymówki dlaczego coś nie jest w HD, a coś jest. Jak czytałem sobie na forach o LM HD, że no niestety są tylko 3 mecze na pół roku są w HD, bo ktoś tam nie realizuje spotkań w HD to mnie śmiech ogarnia. A co to kogo obchodzi ? C+ zrobiło więcej transmisji z OE w HD w ciągu 5 kolejek niż było wszystkich spotkań na Nsport w ciągu całego roku.

 

Tak samo będzie wyglądał TVN HD (pewnie jeszcze za dodatkową opłatą).

 

To tak odnośnie tego TVN Pseudo HD. Jak na razie, to widzę sens Canal+Sport/Film HD, ale też nie jako kanału 24/7, a po prostu wyrywkowych transmisji (jakiś mecz czy film).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...