Skocz do zawartości

Nadajnik DVB-T - Przysucha-Kozłowiec


travis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 lata później...

Emisja DVB-T z tego nadajnika w Mux-2 ma być uruchomiona pod koniec lipca bieżącego roku na kanale 37 z mocą 50kW. Natomiast z innego forum (dokładnie dvhk) jeden z użytkowników napisał, że pod Zwoleniem odbiera testy DVB-T z Przysuchy (Kozłowca) od 26 stycznia 2011r. Osobiście postaram się to sprawdzić, gdyż do w/w nadajnika mam 33 km w linii prostej i bardzo dobrze odbieram w Skarżysku analog z tamtego obiektu nadawczego. To, czy uda mi się coś odebrać w DVB-T z Przysuchy (Kozłowca) napiszę tu na forum, przy czym nie wiadomo, czy emisja DVB-T w formie testów z Przysuchy jest prawdziwa.

PS. Sprzęt , jaki używam do odbioru: antena ATX-91, przedwzmacniacz LNA-177 oraz tv Sony Bravia z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG-4.

Wyniki odbioru i moje spostrzeżenia podam tu wkrótce :)

EDIT: Po dokładnym ustawieniu anteny na nadajnik Przysucha (Kozłowiec) i kilkukrotnym wyszukiwaniu odbioru DVB-T w tv stwierdzam, iż informacja na temat prowadzenia testów z w/w obiektu jest nieprawdziwa, gdyż przy niemal idealnym odbiorze programów analogowych z tego nadajnika, nie moglem odebrać nic cyfrowo. Trudno, trzeba będzie poczekać do końca lipca na oficjalne nadawanie z tego nadajnika albo w tym samym czasie przekręcić antenę na dużo silniejszy propagacyjnie nadajnik w moim regionie, a mianowicie na Św. Krzyż, który również ma rozpocząć emisję MUX-2 w DVB-T pod koniec lipca br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
a czemu niema tvp1 tvp2?
tam masz harmonogramy wdrożeń mux-1 i mux-2: http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t

 

Możesz próbować dobrą anteną odbioru mux-2 i mux-3 z Raszyna. Niewykluczone, żeby się udało (W Radomiu mają odbiór) albo czekać na mux-1 w czerwcu przyszłego roku (pewnie będzie trochę wcześniej)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to jest antena wewnętrzna. Wiesz, szansa zawsze jest, nawet przy 80km od nadajnika, ale kwestia, że masz może 1%, a może 10% tej szansy...

 

Pisząc o dobrej antenie miałem na myśli przykładowo coś takiego: http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/uhf/1614-antena-maximum-uhf200 plus do tego jakiś wzmacniacz masztowy / rurkowy / wewnętrzny, gdyby się okazało, że sama antena nie wystarczy.

 

I dobry kabel antenowy, zewnętrzny, czarny, przykładowo taki: http://www.dipol.com.pl/przewod_koncentryczny_75_om_triset-113_pe_zelowany_1m__E1017_1.htm

 

No, i najważniejsze - wysoko zamontowana antena, a nie w pokoju przy TV.

 

EDIT:

zapomniałem - tu masz kierunki na nadajniki - http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark15930. Klikając prawym klawiszem na swoją lokalizacje zobaczysz odległość i profil terenu pomiędzy nadajnikiem a twoją anteną. Więcej - w helpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie co sądzicie o KABLU KONCENTRYCZNY ANTENOWY DIGITAL100

kabel, jak kabel.

 

Do DVB-T powinno się używać przede wszystkim kabli antenowych o wysokich współczynnikach ekranowania (>90dB), wewnątrz pomieszczeń w kolorze białym (powłoka zewnętrzna kabla z PVC), na zewnątrz zaś w kolorze czarnym (powłoka zewnętrzna kabla z PE)). Przykładowo Triset 113PE lub Digitsat-113PE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...