Skocz do zawartości
  • 0

Odbiór bezpłatnych kanałów satelitarnych


kichu66
 Udostępnij

Pytanie

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dokładnie. Musisz mieć pewność że TV, który posiadasz ma gwintowane gniazdo. Mój sąsiad kiedyś wziął od Cyfrowego Polsatu w umowie moduł CAM, gdyż wydawało mu się że jego TV ma wbudowany tuner sat, czego wcześniej nie sprawdził dokładnie. A TV miał slot CAM, owszem lecz na tuner TV kablowej. Potem moduł leżał w szafie przez cały okres umowy, a on opłacał abonament. :-)

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój telewizor to Samsung UE48H6410 i posiada moduł CAM oraz wejście satelitarne.

 

Powiedzcie mi proszę co mam kupić i jak podłączyć aby działała naziemna, jak i satelita niekodowana. Chcę żeby rodzice na dole mogli dalej oglądać nc+ bez problemów.

 

Poniżej zdjęcia:

 

27e1d99dcaf36.jpg

 

 

ac3e27df6724b.jpg

 

d4f1a51473a94.jpg

Edytowane przez kichu66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to masz listę zakupów. Czasza 80cm, konwerter monoblock twin. Skręcić, zamontować i ustawić. Jeden kabel do rodziców, drugi do ciebie do gwintowanego gniazda w TV. Kolejny zakup to antena naziemna do DVB-T, ale nie znam twojej lokalizacji, ani warunków, więc trudno coś doradzić.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak się bardzo @kichu66 upierasz przy pozostaniu przy 60tce, to możesz pobawić się z układem: 2 sztuki konwerterów typu twin, 2 sztuki przełączników Diseqc 2/1 i uchwyt zez np. uniwersalny albo taki z mocowaniem do prostokątnego wysięgnika. Ale po twoich postach wnioskuję że nie masz na tyle chęci/wiedzy/cierpliwości, więc lepiej zrób jak napisał @kfm877.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuję sam poprzez sprawdzanie na telewizorze wskaźnika siły sygnału.

Jeśli nie uda mi się tego zrobić samemu zapewne skorzystam z usług pobliskiego sklepu z produktami TV.

 

Domyślam się, że lokalizacja domu i umiejscowienie anteny na budynku ma znaczenie, jednakże sądzę że nie może to być tak trudne żeby sobie nie poradzić. Najistotniejsze jest tylko znalezienie sygnału, reszta to nie problem.

 

Prosiłem o polecenie konkretnego sprzętu, ponieważ nie chciałbym po roku kupować nowego konwertera bo "się popsuł". Ten, który widzicie na w/w zdjęciach ma już chyba z 15 lat i nic się nie dzieje z nim.

 

Rozumiem, że marka czaszy nie ma znaczenia. Ważne aby miała 80 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja kolego nie znam się na tyle ale z tego co wyczytałem na forum, to im większa czasza, tym większe możliwości. Jeśli chcesz mieć płynną TV i kanały HD w deszcz to kup jak radzą, 90cm. Do tego możesz kupić konwerter, o to możesz spytać w sklepie ale najlepiej prowadzonym przez montera lub osobę która w tym siedzi bo Media Markt to tam raczej nie każdy wie o co kaman. Spytaj o konwerter najpopularniejszy, I dobry taki co do niego nie wraca. Musi być z dwoma wyjściami jak koledzy wyżej piszą. A strojenie to twoja sprawa można przecież zaznaczyć kierunek starej satelity porównać regulację w pionie i próbować. Ja też walczę i wiem że się da a warunki do odbioru mam tragiczne ;)

A co do astry to uchwyt do zeza i drugi konwerter np ten stary jak będzie pasował i wtedy centralnie ustawiasz na naszego hotbirda a obok ten stary konwerter. Jest mnóstwo aplikacji przeliczających ile cm lub mm musi być wysunięty od środka ten konwerter. Wtedy musi być fajna zabawa. No i ten przełącznik inteligentny co wysyła impulsy do niego dekoder i wtedy odbiera z konwertera astry. Wiem że dekoder lub tv musi mieć opcje obsługiwana tegoż urządzenia ale dokładnie jak to się zwie to już muszą nam mądrzejsi od nas podpowiedzieć bo sam jestem ciekawy. Mowa chyba o ToneBrust

Edytowane przez Po prostu ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...