Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja Unicable (przelotowe vs. rozgałęźnik)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 rtpm

rtpm

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • Od: 19 wrz 2013

Napisano 03 sierpień 2017 - 10:36

Dzień dobry,

Przerabiam instalację u syna w pokoju i chciałbym się dowiedzieć, co będzie lepsze do zastosowania w przypadku instalacji SAT (konwerter Unicable).

Obecnie kabel idzie z balkonu z sypialni przez sypialnię (jest tam gniazdko po drodze przelotowe (nie wskazywałem, żeby nie mącić) i kabel idzie do gniazda "Y"
do pokoju Szymona. Chciałbym zrobić nowe gniazdo "Y" antenowe i teraz pytanie, czy robić je jako przelotowe (wariant niebieski), czy "wbić" się w koncentryk
i zrobić trójnik/rozgałęźnik?

Zaznaczam, że do gniazdka "Y" może być w przyszłości podłączony dekoder z PVR, a więc będzie musiałbyć i tak zastosowany rozgałęźnik Unicable (2 kable do głowicy z jednego
kabla-gniazda "Y").

Jeśli miałbym stosować gdzieś na styku pomieszczeń ten rozgałęźnik, to musi być spejcalny do unicable, czy zwykły? 

Załączam rysunek.
cd1c0b7a20a1b95fmed.png
Pozdrawiam

#2 CzarnyKruko

CzarnyKruko

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Od: 31 maj 2015

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:14

Użyj zwykłego rozgałęźnika sygnału, ale takiego którego pasmo przenoszenia sygnału wynosi 5-2400 Mhz, na takim rozdzielaczu jest to napisane. Kup z potrójnym wyjściem sygnałowym, wtedy sygnał dotrze do 3 punktów z czego 2 punkty to dekoder PVR a 3 punkt to pokój syna. Taki układ powinien działać. Zazwyczaj kiedy stosowałem technologię Unicable używałem gniazdek SAT zwykłych bez przelotu. Pozdrawiam

https://www.napad.pl...de969ba0_l_.jpg

Użytkownik CzarnyKruko edytował ten post 04 sierpień 2017 - 11:18

" Służę pomocą :) Pozdrowienia dla wszystkich :D "
Mediabox+ , Sagemcom DSI83 , Ariva 250 Combo , Pinnacle 7010iX
NC+ Superpremium (Cameleon)

Antena Corab 80 cm Hot Bird + Astra    Opticum MH1 Zakres(66E-30W) - Corab 80cm   THOR - Corab 70cm DVB-T Łomża + RADIO