Skocz do zawartości
  • 0

CP Multiroom - konflikt dekoderów?


j303
 Udostępnij

Pytanie

Cześć. Ostatnio wykupiłem sobie Multiroom w CP i mam problem. Wydaje mi się, że jest jakiś konflikt dekoderów. Dekoder główny to HD 5000 a dodatkowy to HD 3000. Na dodatkowym nie mam kilku programów (min. TVP 1 HD, TVP 2 HD), pojawia się informacja o braku sygnału. Na odbierających kanałach siła sygnału wynosi 72-73% a jakość 66-83%. Na głównym odpowiednio 88-91% i 83-100%. Gdy całkowicie wyłączę dekoder główny to na dodatkowym nie odbiera prawie nic. Co może być powodem takiej sytuacji? Za mała antena (70cm) czy słaby (tani) konwerter czy też może ustawienie anteny? Zamiana wejść w konwerterze nic nie daje, podobnie zamiana dekoderów. Instalacje sprawdzałem kilka razy. Proszę bardzo o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dobrze masz oscylatory ustawione w hd3000 (9750/10600)? Jeśli tak to zabieram dekoder do APS i niech go sprawdzą.

Jak rozumiem masz konwerter twin i każdy dekoder jest połączony do odrębnego wyjścia w konwerterze, bez żadnych rozgałęźników itp?

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter jest typu twin. Wychodzą dwa kable do dwóch dekoderów. Nie ma żadnych rozdzielaczy.

Dekoder dodatkowy jest ok. Podłączyłem go w miejsce głównego i odbierał wszystko. Główny podpięty w miejscu dodatkowego też nie odbierał wszystkiego. Ponieważ na dodatkowym dekoderze mam gorszy sygnał to skłaniam się ku temu, że coś jest nie tak z instalacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytając, że zamiana dekoderów nic nie daje założyłem (jak widać mylnie), że HD 3000 źle odbiera w miejscu HD 5000. Zakładając, że masz dobrze zarobione wtyki przy konwerterze i dekoderze (często ludziom tylko wydaje się, że wtyki są ok) oraz, że nie widać mechanicznego uszkodzenia kabla w żadnym miejscu nie obejdzie się raczej bez wymiany całego kabla. Napisz jeszcze orientacyjnie jakiej długości są kable do jednego i do drugiego dekodera.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakie to są gniazdka? Przysłowiowa beczka wkomponowana w ładną obudowę czy jakieś typowe RTV/SAT. Poza tym zastanawiam się jeśli masz konwerter Twin to masz przy nim dwa kable czy trzy - jeden obecnie niepodłączony (bo trzy gniazda)? Jeśli dwa kable a gniazda są trzy to raczej coś musi być przekombinowane po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz jeszcze jakąś gwarancję na tą instalację w mieszkaniu? Może ktoś to serwisuje w razie czego? Jak dla mnie trochę dziwne, ze deweloper zrobił instalację w mieszkaniu a nie zrobił np. całej instalacji zbiorczej na multiswitchu i trzeba kombinować z podłączeniem swojej anteny. Orientacyjnie ile możesz mieć metrów kabla od anteny do dekodera? Czy ten pokój w którym jest najlepszy odbiór jest najbliżej skrzynki z kablami przy drzwiach? Być może antena jest za mała jednak (zakładam, że jest precyzyjnie ustawiona). Możliwe, że pomógłby wzmacniacz sygnału satelitarnego wkręcany na kabel (zamiast złączki w skrzynce) ale bez dokładnych pomiarów ciężko to jednoznacznie na odległość stwierdzić.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mieszkam w szeregówce więc długości kabli nie są szokująco długie. Faktycznie sygnał jest lepszy w pokoju, który jest najbliżej skrzynki. Nie przypominam sobie, żebym dostał gwarancję na instalację TV. Na wtorek umówiłem się z firmą, która robiła instalacje deweloperowi w mojej szeregówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś byli u mnie monterzy i problem rozwiązali. Okazało się, że źle połączyłem kable w skrzynce. Kabel z drugiego pokoju połączyłem z kablem z trzeciego pokoju. Do tego połączenia stykał niezarobiony drugi kabel z dachu. W ten sposób do drugiego dekodera docierał niepełny sygnał. Monterzy powiedzieli, że powinienem zagrać w totolotka;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli dwa kable z gniazd końcowych połączyłeś beczką i do tej beczki nawet dotykał trzeci kabel to jakoś mi się nie chce wierzyć, że sygnał satelitarny po masie wszedł na głowicę dekodera i jeszcze coś odbierało poprawnie. Poza tym jak w skrzynce jest większa ilość kabli to wszystkie powinny być jakkolwiek jednoznacznie oznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...