Skocz do zawartości

Astra 3B i 3C (23,5st)


mogadisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Krakowie na antenie 60cm (konwerter ALPS) odbieram niekodowane czeskie programy z CS Linku i SkyLinku. Jakość 90%. Musze dodać, że ta antena jest ustawiona tylko na 23,5 (nie w układzie "zez") i tak odbieram te programy od kilku dobrych lat. Tak więc widać, że odbiór w Krakowie jest bezproblemowy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

Kabel Deutschland Info? Chyba nie ma, bo w tym miejscu jest teraz niekodowany 1-2-3.tv, znajduje się bez identyfikatora.

 

Edit: Kabel Deutschland Info znowu jest nadawany, brak ID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Astra 3B której start jest zaplanowany na 24 marca będzie nadawała w trzech wiązkach,

z których dwie pokryją Europę natomiast trzecia skierowana będzie na Bliski Wschód.

Będzie posiadała 60 transponderów pracujących na częstotliwościach od 11.45 do 12.75 GHz.

11,45 do 11,70 GHz (12 transponderów, grupa B)

11,70 do 12,10 GHz (20 transponderów, pasmo E)

12.10 do 12.50 GHz (20 transponderów, pasmo F)

12.50 do 12.75 GHz (12 transponderów, grupa G)

Oprócz tego będzie jeszcze wyposażony w 4 transpondery nadające w paśmie Ka przeznaczone będą do dwukierunkowego internetu.

astra-3b-european.jpg

astra-3b-paneuropean.jpg

astra-3b-middle-east.jpg

http://www.parabola.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie uprzejme do fachowców.Anteną Triax TD88(100) ustawioną mam pomiędzy HB i 19,2.Na oryginalnym uchwycie triaxa łapię HB i 19,2.Z dwóch uchwytów typu "kwadart" łapię 28,2.Pomiędzy 28,2 i 19,2 chcę wsadzić konwerter na 23,5-będzie stykał sięz inverto twin skierowanym na 19,2.Złapię 23,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Według mapek przedstawionych na tej stronie: http://www.ses-astra.com/business/en/bl ... /index.php , wiązka Europejska będzie skierowana przede wszystkim na Polskę, Czechy, Słowację, Niemcy, Austrię oraz Szwajcarię, a poziom sygnału będzie wynosił 56dBW, co oznacza, że do odebrania tych transponderów będzie można użyć anten o średnicy ok. 35-45cm!

 

Ta pozycja satelitarna wydaje się być idealna dla polskich platform, które korzystają z zapchanego już satelity, dla którego wymaga się używania anten ~60-80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z tp 11778 V DVB-S2/QPSK 27500 9/10.W słonecznie dni pokazuje mi ok. 30% jakości sygnału ale w pochmurne spada do 8-14%.Wszystkie inne tp mam na poziomie 50-99%.Czy wymagana jest jakaś korekta ustawień anteny,konwertera ?Antena Triax TD 100 (TD88) więc wg mapy wiązki nie powinno być problemu.

Jakie macie wartości na podobnych antenach?

Na tp 11758 H DVB-S2/8PSK 28200 5/6 z tej samej wiązki jakość sygnału na poziomie 50%

Czy ten FEC 9/10 robi tu różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pojawił się tu program Astra 3D demo z pod patronatem Samsung Electronics - kluczowego partnera Astry w nadawaniu 3D.

Program nadawany jest w HD 1920x1080i z wariabilną transmisją danych zwykle pomiędzy od 2,5 Mbit/s do 15 Mbit/s w zależności od stopnia skomplikowania przekazywanego obrazu.

 

00qtjzt1sd.jpg 0mh1po3in8.jpg

 

częstotliwość: 11778 MHz - chyba najsłabszy tp. z tego satelity, ten zielony najniższy słupek

polaryzacja: pionowa

SR: 27500

FEC: 9/10

norma: DVB-S2

format kompresji: MPEG-4

service ID: 5310

video PID: 256

audio PID: 309

kodowanie (CA system): brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To chyba jak się patrzy przez specjalne okulary, to się wtedy składa na obraz trójwymiarowy.

Obraz tylko pozornie jest na obu połówkach ekranu taki sam. W rzeczywistości w jednym okienku jest filmowany trochę pod innym kątem, niż w drugim.

 

Mam w domu takie stare urządzenie, to jest taka jakby lornetka, z przodu wkłada się coś na wzór slajdów (młodzi już pewnie nie wiedzą, co to slajdy, więc to nie chodzi o te okienka w Power Poincie, tylko o klisze fotograficzne w plastikowych ramkach, tylko klisze, z których się robi (a właściwie robiło) odbitki są w negatywie, a te do slajdów - w normalnych kolorach).

Więc te slajdy przedstawiają zdjęcia z muzeum, każde jest w 2 kopiach (pozornie takich samych). Wkłada się je do tego urządzenia i patrzy - lewym okiem na jeden, prawym na drugi. W urządzeniu są soczewki załamujące obraz, patrząc przez nie oba zdjęcia się na siebie nakładają. W ten sposób powstaje złudzenie obrazu trójwymiarowego.

Sam nie bardzo rozumiem to, co napisałem, ale pewnie na tym samym polega to 3D nadawane aktualnie na satelicie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie ma jeszcze jednomyślnego standardu 3D.

 

Najczęstszym i najlepszym rozwiązaniem jest nadawanie obrazu różnicowego, który w MPEG-4 nie powinien wykorzystywać więcej niż ~15% dodatkowej przepustowości. To tak jak w analogowej radiofonii UKF-FM, gdzie przesyłany jest sygnał mono i różnica kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W najbliższym czasie zamierzam kupić antenę z konwerterem monoblock-twin (na dwa odbiorniki) na 13.0+19.2 oraz zez na 23.5 z przełącznikiem DiseqC - obecna antena pójdzie na 28.2/28.5.

Nie da się podpiąć monoblocka i konwertera single do jednego przełącznika. Założenie monoblocka uniemożliwia dokładanie kolejnych konwerterów, chyba, że będzie się przepinać kable.

Anteną Triax TD88(100) ustawioną mam pomiędzy HB i 19,2.Na oryginalnym uchwycie triaxa łapię HB i 19,2.Z dwóch uchwytów typu "kwadart" łapię 28,2.Pomiędzy 28,2 i 19,2 chcę wsadzić konwerter na 23,5-będzie stykał sięz inverto twin skierowanym na 19,2.Złapię 23,5?

Powinieneś jeśli nie masz wielgaśnych konwerterów. U mnie na 115 cm konwerter ustawiony na 19,2E jest przyklejony do 23,5E by być maksymalnie blisko. U Ciebie antena jest dużo mniejsza ale jest szansa by działało.

 

Co jest z częstotliwością 12.525, V, 27500? Nie działa mi jako jedyna. Mieszkam na Mazowszu, mam antenę 115 cm i zezuję na 23,5E z Astry 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co jest z częstotliwością 12.525, V, 27500? Nie działa mi jako jedyna. Mieszkam na Mazowszu, mam antenę 115 cm i zezuję na 23,5E z Astry 1.

Coś osłabło, sprawdzałem dzisiaj rano oraz w południe - brak sygnału, dopiero teraz odbiór jest możliwy, sygnał na granicy (zrywa sygnał).

U mnie od zawsze odbiór Astry 3A (a w szczególności polaryzacji V) był bardzo trudny (praktycznie poza wiązką satelity) ale sygnał był przez całą dobę (jeśli się nie mylę).

Antena 90 cm.

 

Przy okazji sprawdzałem sąsiednią pozycję 21,6 East, sytuacja podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...