Skocz do zawartości

Astra 3B i 3C (23,5st)


mogadisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mapka wiązki Astry 3A:

0_astra_3a_H.jpg

 

Problemu z odbiorem raczej nie powinno być, ale nie wiem jak to w praktyce może wyjść.

Jeśli antena jest centralnie ustawiona na HB, to konwerter zezujący na Astrę 3A powinien być tuż za konwerterem na Astrę 19 E, dosyć blisko umieszczony (to zaledwie 4 stopnie różnicy od Astry 19E).

Ewentualnie możesz przestawić antenę na Astrę 19 E i z obu stron zamocować konwertery zezujące (na HB i 3A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tam jakieś niekodowane "wartościowe" kanały?

Pozycja satelitarna raczej mało ciekawa, choć nie wiem skąd takie nią zainteresowanie.

 

Wśród FTA najlepszy jest słowacki kanał komercyjny - TV JOJ (odpowiednik polskiego TVN). Należy liczyć się z tym, że może zostać zaszyfrowany, choć juz od dłuższego czasu leci FTA.

 

I jeszcze tutaj wspomniany informacyjny słowacki TA3. Nie wiem co pokazują na PublicTV - jest to czeski kanał, wybrane pozycje programowe są kodowane, niestety te bardziej ciekawsze (filmy).

 

Pozostałe FTA z tej satelity można również odebrać z 19.2E :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

A ja mam pytanie takie 60cm antena i chce odebrać sygnał dvbs2 Kabel Kiosk sam sygnal czy uda mi sie złapać:)Bełchatów woj Łódzkie.Antena na 9piętrze więc widoczność mam ładną i czysta :D i Jak kręcić by wkręcić moge wzorować sie na Astra 19.2 i Hot bird:)13E antene mam zamiar prowizorycznie zamocować:)tylko jak skręcac to wszystko by zlapać;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaspeed, zerknij sobie jak wiązka satelity Astra 3A obejmuje nasz kraj :arrow:viewtopic.php?f=73&t=5429 Polska zachodnia teoretycznie powinna mieć najsilniejszy sygnał, z kolei czym bardziej na wschód, tym sygnał słabszy. Dla mojej lokalizacji przy antenie 80 cm ledwo mi odbierają kanały CT24, TV Noe, TA3. Na pierwszych dwóch obraz albo tnie, albo brak sygnału. Podsumowując, jeżeli mieszkasz gdzieś bliżej zachodu, możesz przynajmniej próbować z tą 60-tką namierzać transpondery KabelKiosk w DVB-S2/MPEG4. Jeśli bliżej wschodu, to zapomnij, nawet 80-tka nie pomoże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W najbliższym czasie zamierzam kupić antenę z konwerterem monoblock-twin (na dwa odbiorniki) na 13.0+19.2 oraz zez na 23.5 z przełącznikiem DiseqC - obecna antena pójdzie na 28.2/28.5. Mieszkam w Krakowie i chciałbym się dowiedzieć jaki będzie poziom sygnału. Interesują mnie szczególnie Czeskie i Słowackie kanały oraz radio.

 

Według lyngsat.com, z wiązek 1E będę miał ponad 51dBW, a z 3A będzie około 50.5dBW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra 1E ta nas nie interesuje ponieważ sygnał jest bardzo silny.

Astra 3A na terytorium CZ zalecana jest antena co najmniej 70cm dlatego wydaje mi się, że w Krakowie 90cm z zezem powinno wystarczyć.

Masz dokładną mapkę http://sweb.cz/arturf/Astra3A.JPG

Strona o satelicie, skorzystaj z translatora np. Google http://web2.dxsatcs.66.sk/php66/index.php?str=52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Przedstawiciele platformy SkyLink znanej w Czechach i na Słowacji poinformowali, iż po zakończeniu nadawania kanału sportowego STV3 z transpondera 55 satelity Astra 1E - 23,5 stopnia wschód - nie będzie on wykorzystywany przez platformę. Oznacza to w praktyce zwolnienie się miejsca na częstotliwości 10,803GHz, pol. H (pozioma), SR 22000, FEC 5/6, którą wykorzystywano niejako do dosyłu sygnału STV3 dla abonentów platformy SkyLink. Teraz, gdy kanał pojawił się na częstotliwości należącej do operatora platformy dalsze płacenie za owy transponder wydaje się nielogiczne i mało opłacalne. Na razie nie wiadomo, czy jest inny operator zainteresowany wykupieniem owej częstotliwości.

 

 

Aktualnie STV3 nadawany jest z następujących parametrów:

satelita: Astra 3A

pozycja orbitalna: 23,5 stopnia Wschód

transponder: 15

częstotliwość: 12,565GHz

polaryzacja: H (pozioma)

SR: 27500

FEC: 2/3

NID: 3

TID: 3015

SID: 8004

PID V: 404

PID A: 564 (j. słowacki)

PID PCR: 404

kodowanie: Cryptoworks

pakiet: SkyLink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10,803H należy od początku do niemieckiego operatora Media Broadcast (dawniej T-Systems) - jeśli będą mieli zapotrzebowanie - nadal będą go wykorzystywać Niemcy, ale że nic tam nie ma oprócz planszy testowej Media Broadcast, więc zapewne na siłę go trzymać nie będą ;) Słowacy jedynie podnajmowali jego część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakończyło się przejęcie programów nadających z satelity Astra 1E przez Astrę 1G która jeszcze niedawno pracowała na 19,2°E.

Astra 1G była wyniesiona rakietą Proton 2 grudnia 1997, przewidywany czas pracy na orbicie wynosi 15 lat

EIRP w centralnej zonie wynosi 51 dBW, szerokość transponderów w FSS paśmie 26 MHz a w BSS 33 MHz.

Mapka pokrycia - siła sygnału z tej pozycji na terenie Polski znacznie się zwiększy.

 

astra-1g-23e5.jpg

 

http://www.parabola.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...