Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S8


Rekomendowane odpowiedzi

Zalety:

- to Samsung i w dodatku topowa seria, więc ma najmocniejsze wsparcie

- spory wyświetlacz o dużej rozdzielczości

- sporo wbudowanej pamięci Flash - 64 GB, można rozszerzyć jeszcze o kartę pamięci do 256 GB

- mocny CPU, w 950F Exynos 8895 Octa  - 8 rdzeni 4 x 2.3 GHz i 4 x 1.7 GHz

- kamera gotowa na 4K (2160p30)

- dobre wyjście audio jak na smartfon 32-bit/384 kHz

- Bluetooth 5.0, NFC, wsparcie Samsung Pay

- Samsung DeX

- teoretycznie certyfikacja IP68, ale nie polecam sprawdzać pod wodą :)

- nie wybucha :lol2:

 

Wątpliwości:

- USB typu C, może na chwilę obecną trochę komplikować życie - trzeba mieć komplet oryginalnych akcesoriów

 

Wady:

- bateria gorzej niż przeciętna, przy takim ekranie 5,8'' i aktywnym użytkowaniu będziesz musiał się mocno zaprzyjaźnić z ładowarką (ale jest Quick Charge, podobno wystarcza niecała godzina)

- brak radia FM (jak ktoś potrzebuje)

- cena

 

Znajomy go ma - w sumie realnie narzeka tylko na baterię. Samsung znacznie siadł przez ostatnie lata do swojej nakładki, działa żwawo, ale też CPU to smok. Prywatnie uważam też, że Samsung zbudował wokół Androida spójny ekosystem, wszystko ze sobą współgra, aplikacje dostarczane fabrycznie są dość dopracowane i spełniają większość oczekiwań (np. aplikacja mailowa) i co istotne - zwykle oferują więcej niż to co można znaleźć w czystym Androidzie (często chodzi o jakieś detale, ale bardzo użyteczne).

 

Polecam do poczytania - parę dodatkowych wniosków: http://digi-tv.pl/news/160703/samsung-galaxy-s8-w-praktyce.html ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie posiadam S7 Edge'a i początkowo zastanawiałem się nad przesiadką na S8+, ale prawdę mówiąc zbyt wiele się (poza wyświetlaczem, który zajmuje więcej) nie zmieniło, także przesiadka z S7 Edge'a na S8/S8+ jest bezsensowna. Czekam na S9/S9+, tutaj przesiadka będzie myślę bardziej odczuwalna.

 

P.S.: Co do S8/S8+, to czytałem, że jest w niektórych modelach problem z bielą, która wpada w róż. Z baterią w tegorocznych flagowcach Samsung się nie popisał, bo wyświetlacze się rozrosły, a pojemność baterii praktycznie pozostała taka sama (lub podobna) jak w S7/S7 Edge. 

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad Samsungiem Galaxy S8, ale najbardziej, co mi się w nim nie podoba to czytnik linii papilarnych z tyłu telefonu i to tuż przy obiektywie aparatu... :crazy: Tego, co to wymyślił, powinni zwolnić dyscyplinarnie... ;)

Dlatego też, póki co, ja pozostaję przy moim Samsungu Galaxy S5. Na niego nie narzekam. Na razie mi starcza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czytnik chyba najbardziej uciążliwy jest w przypadku wersji S8+, bo tak przy większych rozmiarach i jak ktoś ma mniejszą dłoń, to stale będzie przez przypadek dotykał oczka aparatu, próbując sięgnąć do czytnika. W mniejszej wersji chyba rzadziej. Myślę, że w S9/S9+ to już poprawią i czytnik linii papilarnych może już zostać zintegrowany z wyświetlaczem. Podejrzewam, że skoro Samsung Galaxy Note 8 ma mieć podwójny aparat z tyłu, to S9/S9+ bankowo będzie go mieć. Co tu dużo mówić, Samsungi z serii Galaxy S i Note mają jedne z najlepszych aparatów mobilnych, nawet iPhone'y nie robią tak dobrych zdjęć.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...