Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry mówię - CP obecnie nie mam. Mam za to nadzieję, że będzie to pierwszy dekoder dedykowany z obsługą HbbTV. Jeżeli w EVOBOX PVR będzie obsługa HbbTV - nc+ (której usługi obecnie posiadam) będzie zapewne pluła sobie w brodę, że wprowadziła przestarzałe szroty zwane jako wifiBOX+ oraz wifi PremiumBOX+ :twisted: . Jeżeli nie - to zastój technologiczny wciąż pozostaje faktem (o 4K czy 14-dniowym EPG raczę nawet nie wspominać, choć w sąsiedniej Słowacji mają już platformę z takimi rzeczami) :evil: . Niestety, moich nadziei nie potwierdza żaden dostępny komunikat - trzeba będzie poczekać na jakiś sensowny test sprzętu :popcorn: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na te HbbTV też jest jakiś duży popyt? Bo kiedyś to tak TVP tylko dawało jakieś rzeczy do tego, TVN czy ktoś inny jeszcze to testował i tyle po tym. A Polsat to i tak najczęściej na końcu, jeśli chodzi o jakieś nowinki.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HbbTV podobnie jak funkcje Smart w TV, umrą w naturalny sposób. Ich utrzymanie i rozwój jest nieporównywalne bardziej kosztowny od zysku. Dlatego tylko publiczna tv odważyła się forsować HbbTV. Badania rynku takich gigantów jak np. Samsung wykazały. że przeciętny klient szuka  telewizora o wielkim ekranie za rozsądne pieniądze, funkcje dodatkowe mają minimalne znaczenie.

Dlatego teraz coraz więcej modeli tv nie ma kamer, smart funkcji i wifi za to ma wielki ekran i kiepski indeks odświeżania obrazu np. 200Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały ZPR już mają dostępne serwisy drogą satelitarną (oczywiście chodzi mi o HotBirda), TVP najwyraźniej zachęca operatorów satelitarnych i kablowych do dołączenia obsługi, co do Stopklatki - mam mało danych (stosunkowo mało znany serwis). Jedynym problemem są w chwili obecnej operatorzy (w tym nc+ i CP) z niekompatybilnym sprzętem, choć nie powinni się tego obawiać (poprzez Platformę Hybrydową TVP dostępne są wszystkie regiony TVP Regionalnej/TVP3* [nie tylko Warszawa] oraz oferta vod.tvp.pl, poprzez serwisy na kanałach ZPR oferta EskaGO; nie wspominając już o Regionalnym Systemie Ostrzegania, który w EVOBOX-ie można podciągnąć pod osobną aplikację jak Ipla czy HBO GO).

 

* - od stycznia obowiązuje nazwa TVP3

 

Co do Smart TV i HbbTV - pogłoski o ich śmierci są jeszcze przedwczesne,mają się póki co nieźle ;-).

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co, masz już jakieś źródło sygnału który by można na nim odbierać?

Przy tempie wprowadzania nowych technologii w naszym kraju, sprzęt będzie przestarzały zanim zacznie być użyteczny.

Przecież to zamrożona kasa dla każdego kto będzie chciał wyprodukować taki dekoder.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas będzie migracja z DVB-S2 MPEG 4 do DVB-S2X HEVC.

Lepiej przygotowywać się dłuższy czas niż później na siłę wymieniać dekodery.

 

Wiesz może za jaki czas? Zdaje się, że nikt inny jeszcze nie wie :lol2:

Witam,mam pytanie możliwość nagrywania trzech programów jednocześnie znaczy że nagrywanie tych trzech programów i oglądanie innych programów czy nie?

 

Nagrywasz trzy a czwarty możesz oglądać. Oczywiście możesz również oglądać każdy z już nagrywanych :)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HbbTV? Nawet jakby korzystanie z tego byłoby monitorowane, to nie widzę w tym wysokich wyników. DVB-S2X? To że organizacja od tego potwierdziła i zapowiedziała specyfikację, to nie znaczy, że będą ją od razu wprowadzać. Na razie, to pojedynczy nadawcy testują HEVC, które jest już jakoś korzystne. Wsparcie pod HEVC byłoby może dobre, ale nie w Polsce jeszcze. Jakieś xHE-AAC? Mało kto nadaje w dobrym Dolby Digital 5.1, nie wszędzie jest wybór drugiej oryginalnej ścieżki dźwiękowej i bzdurnych napisów DVB (patrz - większość kanałów z tp. Cyfrowego Polsatu), dźwięk nie jest chyba nawet w 256 kbps na satelicie. Dobrze, że przynajmniej mono już nie ma. A że za granicą sobie wprowadzają UHD, to niech wprowadzają. Zanim takie Sky czy DISH czy indyjskie nawet TataSky uruchomią przynajmniej dwa-trzy linearne kanały z szeroką ofertą, to minie trochę czasu. W Polsce to już tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas będzie migracja z DVB-S2 MPEG 4 do DVB-S2X HEVC.

Lepiej przygotowywać się dłuższy czas niż później na siłę wymieniać dekodery.

Nie jest wykluczone, że Evobox jest na to przygotowany i tylko wystarczy odpowiednia aktualizacja oprogramowania.

 

Dekoder będzie wspierał technologię Unicable SCR

Mam nadzieję, że nie będzie to przymus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HbbTV? Nawet jakby korzystanie z tego byłoby monitorowane, to nie widzę w tym wysokich wyników.

Widzę, że nie doceniasz tej technologii. Wystarczy po wprowadzeniu obsługi odpowiednio przedstawić w materiałach marketingowych (np. tylko u nas wszystkie programy regionalne TVP3, a nie tylko warszawski), a wyniki będą przynajmniej niezłe. Chyba, że jesteś z Mazowieckiego (w tym wypadku to już wszystko jedno, i tak TVP3 jest już z satelity)...

 

Czy z takiej świetnej okazji skorzysta Cyfrowy Polsat wprowadzając EVOBOX PVR? Czy będzie to kolejny zawód po wifiBOX-ach nc+? Czas pokaże...

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli mam normalny konwerter i korzystam tylko z jednego wejścia antenowego (nagrywam tylko jeden program -  PVR 7000 i nie mam więcej wymagań) to będzie mi to działać jak dotychczas? O zmianie konwertera mógłbym pomysleć później przy okazji instalacji multiroom.

Będzie Ci działać lepiej niż w HD 7000 :wink: ale po co zmieniac jeśli nie chcesz mieć lepiej?

Wymiana konwertera 1:1 to nie jest budowa promu kosmicznego, a zalety to nie tylko nagrywanie.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dość duży szum "facebookowy" dotyczący zbyt słabego odbioru CP na małych antenach po przejściu na MPEG4. Polsat nasprzedawał wiele anten 60 cm i ludzie którzy powymieniali dekodery się skarżą. Być może CP wymyśli teraz "sprzedaż wiązaną" - nowe dekodery z softem ADB- nowe większe anteny i nowe konwertery..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za jakiś czas będzie migracja z DVB-S2 MPEG 4 do DVB-S2X HEVC.

Lepiej przygotowywać się dłuższy czas niż później na siłę wymieniać dekodery.

Kiedy to nastąpi? Na 100% nie przed 2020 rokiem. Do tego czasu większość rzeczy będzie się oglądało w necie. CP które już teraz mocno stawia na internet może wtedy już nie dzierżawić żadnego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "trzy na raz" to chyba tylko po to, żeby fajnie nowoczesny interfejs z filmikami chodził. :> Wszystko będzie skakać, pstrykać i grać. Takie czasy hehe.

Ale czekam, czekam na dekoder bo mam nadzieję, że będzie warty zrezygnowania z nc i przejścia do CP. 

 

A jak to będzie z multiroomem? Taka technologia i wachlowanie kartami?? Jak myślicie? Wymyślą coś innego?

Obstawiam, że Evobox Pro będzie miał multiroom z transmisją po LAN. coś jak multiroom premium w nc i myślę, że nagrania z dysku będzie można oglądać na więcej niż jednym dekoderze slave.

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jeszcze dekodera a już twierdzisz że lepiej?To że ADB macza w tym palce to nie znaczy że wszystko będzie cacy.Choć i ja mam wrażenie że będzie to najlepszy albo jeden z lepszych dekoderów w ofercie CP.

 

Sądzisz, że dekoder który za dwa tygodnie ma być na rynku nie został przestestowany?

Znasz pojęcie FUT ?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...