Skocz do zawartości

Bundesliga i niemiecka piłka klubowa


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem Wam powiedzieć, ze jak szukałem skarbu kibica na Serie A to trafiłem na Kicker, który wydal taki magazyn na start Bundesligi. Wczoraj przyszła mi paczka i szczerze jestem mega pozytywnie zaskoczony, ze można wydać coś tak dobrego przed startem sezonu!! Wiadomo kilka nazwisk sie nie zgadza itp,ale za 40 zl bo tyle wyniósł cały kowzt mam takie kompendium wiedzy z niemieckich lig,że Przegląd Sportowy to w 1/2 mi tego nie dał nawet!!

 

Objętość to 262 strony z czego moze ok 10 to reklamy tylko.

W środku dwie niespodzianki. Pierwszy raz widzę cos takiego jak rzecz do wyklejenia końcowej tabeli trzech najwyższych lig w Niemczech. Sa naklejki z herbami klubów i miejsce z pozycjami by później to wkleic, wszystko na tekturze dobrej jakosci.

 

Drugą niespodzianka jest wkladka z rozkladem jazdy i miejscem na wpisywanie wyników, czyli cos o czym wielu zawsze sie dopomina ;) oprócz tego w środku jest w Kickerze jeszcze z dwa razy do wpisywania, bo przy każdym klubie jest terminarz z miejscem na to i jak jest rozpiska kto kiedy gra itp.

 

O klubach duzo informacji,kadra, statystyki zawodników itp.

Ogólnie to wygląda to naprawdę świetnie. Wczoraj tak pobieżnie sie z tyk zapoznałem bo czasu nie było, ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.

 

14 września Kicker wyda też taki przewodnik po 10 ligach w Europie, będzie to okolo 175 stron jak pamiętam. Najważniejsze ligi tam zawarte plus Turcja, Austria, Portugalia, Holandia i Szwajcaria bodajże.

Jak zrobią to z takim rozmachem jak ów skarb o Bundeslidze to ja kupuję na pewno.

 

Wcześniej jeszcze chcę cos z Italii zamówić o Serie A, ale czekam na cos na rynku aż się pojawi ;)

 

Ktoś wcześniej mial do czynienia z przewodnikami zza granicy?

 

Przegląd Sportowy i ich 60 stron to marna rzecz przy tym. Polecam jak ktos sie jara Bundesliga. Na stronie Kickera można zamówić bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicker zawsze wypuszcza grubaśny, wypasiony i bardzo solidny skarb kibica. Jak się go ma w ręku to człowiekowi wydaje się, że trzyma wiosenny katalog OBI. Kawał bardzo dobrej niemieckiej roboty. Defektem jest jedynie język... szkoda, że tego typu wydania specjalne nie są wydawane globalnie w kilku innych językach. Skarb Kibica Przeglądu Sportowego w porównaniu do tego od Kickera to nierzadko obraza dla kibica piłki nożnej. Wiem, bo z przyzwyczajenia zbieram nieprzerwanie od 2002 roku wszystkie Skarby PS (Ekstraklasa, I, II, III i niższe ligi, Liga Mistrzów, Mundial, EURO) i okolicznościowo też te inne (np. F1, NBA, Igrzyska, Piłka ręczna, Serie A, Premier League) i właściwie nie było wydania gdzie nie pojawiłyby się błędy. One zawsze są. Były lata, gdzie były one bardzo rażące. Właściwie to najlepiej dopracowane są te na Mistrzostwa Świata & EURO. Zdarzyło się, że był taki jeden SK, który grubością w pewien sposób nawiązywał do SK Kickera, było to okolicznościowe wydanie na Mundial 2006 w Niemczech. Chyba najgrubszy Skarb Kibica od PS w mojej kolekcji. Jeśli dobrze sobie przypominam to naczelnym w tamtym czasie był dobrze znany i nielubiany Roman "RoKo" Kołtoń.
 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Feralny w odniesieniu do sytuacji z Mane i Edersonem w Premier League. :)

W każdej kolejce są brutalne faule i czerwone kartki ;) Feralne to by było jakby jakieś dwie lub trzy gwiazdy pokroju Messiego odniosły kontuzje w jednej kolejce ;) 

 

Bayern ma problemy w meczach po wyjazdach na reprezentację jak większość dużych klubów, które są pozbawiane piłkarzy. Dziś przewiduję ciężki mecz z Hoffenheim i porażkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdyby mu dali popracować do końca sezonu miałby szansę powtórzyć zeszłoroczny zestaw trofeów, czyli to samo co również przed nim zdobywali Guardiola, Trapattoni, Magath czy Van Gaal, mam tu na myśli przede wszystkim Bundesligę i Puchar Niemiec. 

 

Mam nadzieję, że powodem zwolnienia nie była wysoka porażka w Paryżu, bo na Parc des Princes raczej każda drużyna by poległa.

 

Właściwie to nie wiem czego oczekują w Monachium. Skład im się postarzał w kilku miejscach dość wyraźnie i to zwłaszcza na tych najbardziej newralgicznych pozycjach gdzie wymaga się od piłkarzy biegania, błyskotliwości, szybkości, dynamiki - Robben i Ribery to już nie są ci sami piłkarze co kiedyś, Coman na boisku jest obrzydliwie przewidywalny i wg mnie nigdy tej dwójce nie dorówna pod względem jakości i umiejętności, Muller w końcu zaczął grać na miarę swojego wielkiego talentu (ironia), Alaba stanął w miejscu - kiedyś można się było tym piłkarzem zachwycać mecz w mecz, obecnie zachwyca od święta, najczęściej zamieniając rzuty wolne na bramki, Lahm zakończył karierę i patrząc na klasę tego zawodnika nie prędko Bayern znajdzie zamiennik o zbliżonych możliwościach, dla Sule i Tolisso to dopiero pierwszy sezon więc cudów bym od nich nie wymagał choć moim zdaniem grają bardzo przyzwoicie, Hummels piłkarsko jest wybitny, ale w defensywie to taki Bonucci 2.0 (niestety nie jest to komplement), dodajmy jeszcze do tego zestawu częste problemy Boatenga i coraz częściej narzekającego w wywiadach na to i owo Lewandowskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu statystyki: Crvena zvezda,  PSG, Ludogorets, Braga, Tottenham, Real Madryt, Ostersunds, Monaco, Arsenal, Athletic Bilbao, Anderlecht, Besiktas.

Twoim zdaniem polskie ekipy by zdobyły lepsze wyniki z tymi drużynami? Które? Lech, który ogórków nie jest w stanie przejść w eliminacjach czy może Legia, której piłkarze każą wychodzić na boisko dziennikarzom? Nieee, no sorry przecież wiadomo Areczka by pozamiatała jakieś tam Ludogorce, a z PSG czy Arsenalem remisik może. Potęga ta nasza Ekstraklasa!

 

Co tam niemieckie klubiki, które gdzieś tam przegrywają skoro nasi w eliminacjach punktów więcej natrzaskali. Brawo MY!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Bayern znowu stracił punkty, po cichu liczę, że Borussia może zawalczyć o tytuł. :) Chociaż widać, że BVB jak grają co trzy dni, to mocno męczą bułę, z Augsburgiem mogło się też spokojnie skończyć remisem. To co ostatnio zagrał Aubameyang, to był kabaret.... :)

To co grają zespoły z Bundesligi w Europa League, to też kabaret, ale można było się spodziewać, że to będzie słaby sezon dla Nimeców. Może wrócą do pucharów lepsze drużyny i trochę podgonią za rok. Trudno liczyć na Koln, które ma już 6 punktów straty do miejsca dającego utrzymanie w Bundeslidze, ale z drugiej strony Atalanta jakoś potrafi punktować bez doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolonia na pewno nie jest aż tak beznadziejna jak wskazuje na to miejsce w tabeli. Widać brak Modeste'a, Cordoba mimo, że sytuacje ma to jeszcze bez bramki w Bundeslidze. Ale ogólnie ich gra wygląda coraz lepiej - przynajmniej w ofensywie, mają niezłych zawodników, stwarzają sobie sytuacje tylko nie ma za bardzo kto strzelać. Stąd między innymi pojawienie się Pizarro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...