Skocz do zawartości
  • 0

Problem z odbiorem sygnału telewizyjnego przez połączenie HDMI


skw100
 Udostępnij

Pytanie

Witam masterów.

 

Od kilku dni na moim telewizorze Philips 49PUS7181/12 . 

Nie mogę uzyskac obrazu przez połączenie HDMI (tuner cyfrowego polsatu) - HDMI - telewizor. Nie ma obrazu kanałów tv , za to wyświetla się menu tunera, mogę nawet włączyc napisy (w j polski , jesli sa dostepne np podczas filmu na tvp etc) i te są widoczne na ekranie telewizora. Przy manipulacji w tunerze uzyskałem nawet dzwięk , ale obrazu nadal brak. Próbowałem już wszystkich możliwosci i na telewizorze i na tunerze , zmiana rozdzielczosci, nadal nic.(zmienialem takze wejscia hdmi (w tv mam ich 4) oraz kable hdmi - Zero efektu)

Obraz jest gdy robię połączenie SCART - SCART . 

 

Posiadam drugi tuner cp na innym piętrze i zniosłem go do tego telewizora sprawdzając czy może ten pierwszy tuner jest uszkodzony w jakis sposob. Niestety, sprawa wyglada tak samo, brak obrazu po HDMI, jest tylko menu (oraz tak jak w pierwszym dekoderze , wyswietla sie interfejs kanalów) , jest też dzwięk.

 

Pomyślałem, że może w telewizorze jest uszkodzony moduł HDMI , podłączyłem więc laptopa połaczenie HDMI - HDMI i działa wszystko pięknie, jest obraz jest dzwięk.

 

Czy ktoś z szanownych wie o co chodzi?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

U kolegi TV Panasonic 32 całe HD Ready, ma już kilka lat.
Podłączane przez HDMI dekodery NC+ i HD 3000 działają bez problemów.
Natomiast po podłączeniu tym samym HDMI dekodera HD 5500s TV na wejściu HDMI pokazuje stopklatkę ostatnio włączonego kanału z DVB-T. Dekoder po uruchomieniu na wyświetlaczu pokazuje godzinę jakby był wyłączony, dopiero po kilku minutach pokazuje numer wybranego kanału, ale nadal brak współpracy z TV.
Przewodem euro działa ale wiadomo nie ta jakość.
Jak będę u kolegi sprawdzę jaki to model TV. Gdzie może być problem?

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdzimy po aktualizacji HD 5500.
Teraz na kilka dni miał podłączyć pożyczony dekoder, aby obejrzeć siatkówkę na Polsacie Sport w nim Ligę Światową.
Inne dekodery dobrze współpracowały z TV, niezależnie od ustawionej rozdzielczości.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też myślę że problem może być w oprogramowaniu TV, jednak tu chodzi tylko o znalezienie źródła problemu, ponieważ dekoder był podłączony na 1 dzień. HD 5500 w miejscu HD 3000 aby obejrzeć mecz na Polsat Sport News.
Po podłączeniu kilku różnych dekoderów okazało się że jest problem jedynie gdy do tego TV jest podłączony HD 5500s, wszystkie inne działają prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytaj sobie o tablicach EDID. Czasami telewizory źle przesyłają dane EDID lub ze znacznym opóźnieniem co powoduje, że dekoder nie otrzymuje informacji o zestawie rozdzielczości jakie wspiera dany model telewizora. Producenci sprzętu A/V często rezygnują z interpretacji tych tablic, właśnie z takich powodów. Najbliższa aktualizacja softu dla HD 5500s powinna pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzisiaj była kolejna próba:
Inny przewód HDMi oraz drugie wejście w TV - efekt ten sam - nie działa.
Odłączenie od prądu dekodera i tv. Następnie uruchomiony dekoder, po nim TV i działa.
To co piszesz support458 to dla mnie czarna magia, elektronikiem nie jestem. Staram się logicznie zrozumieć.
Skoro tak jest jedynie z HD 5500s, a inne nie dekodery prawidłowo pracują z tym TV, pozostaje poczekać na nowy soft, który będzie na nim lada dzień. TV ma już kilka lat i aktualizacji już nie ma dla niego.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...