Skocz do zawartości
  • 0

Jaka antena i konwerter?


adrspach7
 Udostępnij

Pytanie

Chcę kupić antenę min. 80cm i konwerter quad + jeden single na astrę. Zastanawiam się nad anteną 80cm od televesa lub 90cm coraba. Zależy mi na trwałości rozwiązania i dobrym sygnale. Kiedyś w bloku miałem 80 coraba i mocowanie plastikowe do masztu nie było zbyt stabilne. Teraz coś się zmieniło? Co do konwertera to typy mam dwa inverto lub televes. Do tego chciałbym również dobrać jakiś konkretniejszy kabelek. Mam nadzieję, że są osoby, które miały styczność z tym sprzętem i mogą się wypowiedzieć coś więcej na temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Polecam antenę Famavala 90cm. Mocowanie solidne, metalowe bez elementów plastikowych, jedynie uchwyt na konwerter. Hokej też solidny metalowy, a nie jakiś wkładany plastik, który dynda po roku na słońcu. Do tej anteny jest bardzo dobry uchwyt do zeza. Konwertery polecam z serii Inverto Red, no chyba że długi kabel koncentryczny to wtedy seria ultra black. Kabel, jeśli nie chcesz zrujnować budżetu klasyczny Triset 113.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 Do tego chciałbym również dobrać jakiś konkretniejszy kabelek. Mam nadzieję, że są osoby, które miały styczność z tym sprzętem i mogą się wypowiedzieć coś więcej na temat. 

Śmiało możesz zrobić cały zestaw na Televesie, szczególnie bardzo dobry kabel T-100, czasza jest solidna i 80cm wystarczy, natomiast jeśli chodzi o konwertery to lepsze parametry sygnału uzyskasz na konwerterach Televes niż Inverto Red, sprawdzone w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Śmiało możesz zrobić cały zestaw na Televesie, szczególnie bardzo dobry kabel T-100, czasza jest solidna i 80cm wystarczy, natomiast jeśli chodzi o konwertery to lepsze parametry sygnału uzyskasz na konwerterach Televes niż Inverto Red, sprawdzone w praktyce.

 

Właśnie o taką odpowiedz mi chodziło :) Dzięki Electrix! Jeszcze tylko pytanie co do tej pomarańczowej barwy anteny. Nie blaknie to na słońcu? Miał ktoś? 

I czy w praktyce zdarzyło się Wam trafić na podróbkę tej anteny? Bo na allegro ceny są od 97 do 125zł. Chyba spora rozbieżność jak na antenę wiodącego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Aktualnie korzystam z małej anteny 60cm i doszedł mi 3 dekoder do zasilenia, mam problem ponieważ podczas deszczu nie mam sygnału w dekoderach. Teraz pytanie trzeba wymienić antenę na większą czy sam konwerter? Jeśli antenę to na jaką?

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co to ta "szmatka" za anteną ?

 

1hqmw28ev184.jpg

Edytowane przez Barti
Poprawiono pozycję obrazka w poście. Obrazki najlepiej jest zamieszczać pod treścią swojego postu, a nie pomiędzy wyrazami. Poprawia to znacznie czytelność postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...