Skocz do zawartości

Eutelsat 9A na zezie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam antenę 80 cm i układ zeza na 4,8(7E), 13E i 19,2 E, ale oferta programowa na 4,8 E jest dość uboga i zależy mi na odbiorze na zezie 9E, ze względu na węgierską TV i kanał M4 Sport, gdzie można zobaczyć za darmo ligę węgierską. Pytanie tylko, jakie ustawienie konwerterów zastosować, żeby odebrać 9E, ale nie stracić odbioru 7E, gdzie nadaje TRT Sport. Na 4,8E mi nie zależy, więc myślę o ustawieniu 9E,13E i 19,2E. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorientuj się najpierw czy będziesz oglądał cokolwiek na M4 bo sport jest kodowany :D Bardzo rzadko puszczają coś ze sportu FTA.

A co do samego odbioru 7E i 9E to możesz spróbować na jednym konwenterze - ja tak odbierałem kiedyś na 90cm, więc może na 80 też się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 60 cm dzisiaj ustawiłem i odbieram bez problemu, ale problem w tym, że zależy mi jeszcze na TRT Sport i 213TV z 23,5, a na 4,8 E nic nie ma


Czy może lepiej na 80 spróbować zeza z 13, 19,2 i 23,5 a 60 wymienić na 70 lub 80 i spróbować 7E i 9E złapać na jednym konwerterze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja 4,8E jest obecnie chyba po 13E najwartościowszą pozycją. Wszystko zależy co chcesz oglądać. Jeśli sport to jest słabo, jeśli coś po polsku to jest dobrze conajmniej. Zależy jaki masz odbiornik. Mam ustawione 13E+19,2E+4,8E+0,8W i to jest podstawa. Masz 9 dodatkowych programów po polsku.

TRT Sport jest cienki, czasem na TRT1 jest jakiś mecz, M4 to dno bo jak jest coś wartościowego to wyskakuje plansza o niedostępności programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja 4,8E jest obecnie chyba po 13E najwartościowszą pozycją. Mam ustawione 13E+19,2E+4,8E+0,8W i to jest podstawa.

Dodać konwerter na 28,2E można ; http://www.ksw-funcard.civ.pl/sat/zez_1.htm ,

http://portal.[beep]/faq/zez_5_6.htm .

Na 60 cm dzisiaj ustawiłem i odbieram bez problemu, ale problem w tym, że zależy mi jeszcze na TRT Sport i 213TV z 23,5, a na 4,8 E nic nie ma

Czy może lepiej na 80 spróbować zeza z 13, 19,2 i 23,5 a 60 wymienić na 70 lub 80 i spróbować 7E i 9E złapać na jednym konwerterze?

Antena 90 co najmniej , jeśli chcesz bawić się w zezy , (4,8E I 7E) lub (7E i 9E) złapać na jednym konwerterze można , obraz będzie szatkował przy słabszych transponderach , więc czy to ma sens .

Astra 3B 23,5 E , zazwyczaj większość w DVB-S2 (minimum 80 bez zeza) . Na stronie : https://www.lyngsat.com/europe.html , masz pełen wykaz , może lepiej pomyśleć o obrotnicy ?

 

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie. Tak się zastanawiam dlaczego nie łapie mi wcale częstotliwości 12226V z muzycznymi kanałami w HD. Właśnie ustawiłem sobie na zezie tę pozycję zamiast 4.8/5E właśnie w nadziei, żeby odbierać te kanały. Generalnie wszystkie pozostałe częstotliwości ładnie odbierają na poziomie ok. 80% ale tylko na tej jest 0%. Czy to jakaś bardzo wymagająca częstotliwość? No i dlaczego akurat tylko tej częstotliwości nie ma w wykazie king of sat? Na lyngsat normalnie figuruje. Ktoś podpowie? No chyba, że zeza muszę jeszcze dostroić.. Chociaż kręciłem ostro tylko wg tej częstotliwości i nic a nic nie drgnęło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Tak się zastanawiam dlaczego nie łapie mi wcale częstotliwości 12226V z muzycznymi kanałami w HD. Właśnie ustawiłem sobie na zezie tę pozycję zamiast 4.8/5E właśnie w nadziei, żeby odbierać te kanały. Generalnie wszystkie pozostałe częstotliwości ładnie odbierają na poziomie ok. 80% ale tylko na tej jest 0%. Czy to jakaś bardzo wymagająca częstotliwość? No i dlaczego akurat tylko tej częstotliwości nie ma w wykazie king of sat? Na lyngsat normalnie figuruje. Ktoś podpowie? No chyba, że zeza muszę jeszcze dostroić.. Chociaż kręciłem ostro tylko wg tej częstotliwości i nic a nic nie drgnęło...
To jest częstotliwość Nordic Beam. Zależy gdzie mieszkasz. Ja na triax 100 mam te kanały w jakości ok 40/50%, ale po wymianie konwertera na Megasat multiconect z tzw. wąska szyjką. Na zwykłym konwerterze miałem to samo co u Ciebie. Wszystkie inne transpondery były, a 12.226 brak. Konwerter z tej pozycji jest przytulony do tego z hotbirda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem mapkę pokrycia dla Nordic Beam i niestety widzę, że wiązka się kończy wraz z południowo-zachodnią granicą Łodzi a ja jestem z Pabianic. Brakuje dosłownie kilku kilometrów. Ciekawe w sumie jak to jest z tym pokryciem wg mapki. Sygnał jest na granicy Łodzi i nagle nie ma go wcale? Czy stopniowo jest coraz słabszy? A Ty @piotr77sat skąd odbierasz sygnał? A może ktoś odbiera 9e w okolicy na granicy zasięgu? 

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielona Góra

Właśnie sprawdziłem mapkę pokrycia dla Nordic Beam i niestety widzę, że wiązka się kończy wraz z południowo-zachodnią granicą Łodzi a ja jestem z Pabianic. Brakuje dosłownie kilku kilometrów. Ciekawe w sumie jak to jest z tym pokryciem wg mapki. Sygnał jest na granicy Łodzi i nagle nie ma go wcale? Czy stopniowo jest coraz słabszy? A Ty [mention=38897]piotr77sat[/mention] skąd odbierasz sygnał? A może ktoś odbiera 9e w okolicy na granicy zasięgu? 
Zielona Góra
Spróbuj centralnie ustawić antenę na 9 stopień jeżeli masz możliwość i zobacz czy pójdzie ten transponder i z jaką siła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @piotr77sat za lokalizację. Jak napisałeś że jesteś z Zielonej Góry to od razu wziąłem się za korektę zeza, przecież nawet pod Łodzią musi być wręcz idealnie. Udało się. Przytuliłem ten mój normalny konwerter do HB i złapało 12226V. Pokazuje 76% mocy i 100% jakości ale to telewizor LG i na nim wszystko pokazuje 100% jakości jeśli jest w miarę dobrze ustawiona antena. Na pozostałych tp. moc skoczyła mniej więcej z 80% na 90%.

Przechodząc do rzeczy chyba zostanę na tej pozycji mimo że straciłem 7E na rzecz tego jednego transpondera. Nie wspomnę już o 4.8/5E. Te 2 kanały muzyczne nawet są w porządku, zawsze coś nowego i innego niż te nasze. No i powiedzmy że w HD, jakość naprawdę ok w porównaniu do tych naszych kanałów SD. Oprócz tego węgierskie i francuskie kanały w HD, jakieś bajki po rosyjsku, Love Nature w HD. Na razie przekonuje mnie ta pozycja. Swoją drogą pewnie niemożliwe żeby jednak pogrzebać i złapać 7E z tego konwertera? Bo wtedy musiałoby być ustawione 8E a to już duża odległość dla tego słabego tp 12226V. Tak mi się wydaje. Pozostaje kupić dwa konwertery z wąskimi szyjkami, np te inverto multiconnect i ustawić 9E na jednym a na drugim wspólnie 4.8/5/7 E. Myślicie że się da? Ale to już zabawa na wiosnę jak się zrobi ciepło ?

Aktualizacja, jednak część transponderów z 7E łapie stabilny sygnał, może i by się udało jakiś kompromis ustawić z 9E ale tak jak mówię chyba już za zimno na takie zabawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...