Skocz do zawartości

Nowe menu w dekoderach CPT HD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czcionka na większość TV LCD jest w sam raz, a gdy się ją powiększy może już dobrze nie wyglądać na większych ekranach. Większość osób korzysta z większych telewizorów i wątpię, żeby zmienili po to bo niektórzy mają problem na kineskopowych starych telewizorach, to tak samo jakby mieli zrezygnować z produkcji programów 16:9 bo część osób ma TV 4:3. Dostosowują się do obecnie produkowanych TV i tak niech będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cyfek

Póki dekoder posiada działające złącze SCART do podłączenia starszych telewizorów, oraz obsługę ekranów 4:3, powinno nie podlegać dyskusji to, że ma być funkcjonalny również podłączony do takiego sprzętu. Nikt nie domaga się zamiany czcionki na większą, jedynie dania opcji powiększenia czcionki dla tych, którzy tego potrzebują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę przeboleć wszystkie inne uchybienia, ale przełączanie między listami ulubionych to istna tragedia, proszę coś z tym zrobić.

 

Mam listę MUZYCZNE, 10 kanałów, na niej kanały z których prawie wszystkie są na miejscach od 160 - 200 na liście głównej CP.

Chcąc przełączyć na inną listę, jestem skazany na

1. niebieski  klawisz

2. strzałka "w  lewo" x 17 !!!

3. klawisz "w górę"

5. klawisz "ok"

6. klawisz 2× w dół

7. klawisz "ok"

 

Za każdym razem gdy przełączam się z mojej listy ulubionych MUZYCZNYCH, muszę wykonać ponad 20 kliknięć na pilocie.

Poprzednio był jeden klik na niebieski przycisk, teraz jest tragedia i odechciewa mi się w o góle oglądać przez to telewizję.

 

Oczywiście mam też na tej liście kanały z "astry", przy czym tu sytuacja jest całkowicie absurdalna, na liście głównej mają numery ponad 2000, także operacja zmiany listy zajęłaby ponad 200 kliknięć.

Więc w takiej sytuacji cofam się na polsat music i wybieram mniejsze zło, czyli "dwadzieścia parę" kliknieć.

 

Jeśli nie zostanie z tym nic zrobione, to chyba najrozsądniejszym wyjściem będzie wrzucenie na każdą listę ulubionych kanału 1. polsat i w ten sposób ograniczymy "klikanie"

do wartości poniżej 10 kliknieć - kanał polsat bedzie na pierwszym miejscu, na każdej liście i z jego pozycji będziemy przełączać "szybko" na inną listę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę przeboleć wszystkie inne uchybienia, ale przełączanie między listami ulubionych to istna tragedia, proszę coś z tym zrobić.

 

Mam listę MUZYCZNE, 10 kanałów, na niej kanały z których prawie wszystkie są na miejscach od 160 - 200 na liście głównej CP.

Chcąc przełączyć na inną listę, jestem skazany na

1. niebieski  klawisz

2. strzałka "w  lewo" x 17 !!!

3. klawisz "w górę"

5. klawisz "ok"

6. klawisz 2× w dół

7. klawisz "ok"

 

Za każdym razem gdy przełączam się z mojej listy ulubionych MUZYCZNYCH, muszę wykonać ponad 20 kliknięć na pilocie.

Poprzednio był jeden klik na niebieski przycisk, teraz jest tragedia i odechciewa mi się w o góle oglądać przez to telewizję.

 

Oczywiście mam też na tej liście kanały z "astry", przy czym tu sytuacja jest całkowicie absurdalna, na liście głównej mają numery ponad 2000, także operacja zmiany listy zajęłaby ponad 200 kliknięć.

Więc w takiej sytuacji cofam się na polsat music i wybieram mniejsze zło, czyli "dwadzieścia parę" kliknieć.

 

Jeśli nie zostanie z tym nic zrobione, to chyba najrozsądniejszym wyjściem będzie wrzucenie na każdą listę ulubionych kanału 1. polsat i w ten sposób ograniczymy "klikanie"

do wartości poniżej 10 kliknieć - kanał polsat bedzie na pierwszym miejscu, na każdej liście i z jego pozycji będziemy przełączać "szybko" na inną listę.

 

Po co klikasz 17x "w lewo", skoro można można to samo zrobić raz naciskając "kwadrat stop" i strzałka "w górę". ;)

Na liście kanałów i EPG naciśnięcie przycisku "STOP (kwadrat)" przenosi na początek listy.

 

Co do reszty, to się zgadzam, że przełączanie listy ulubionych zostało utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! !

 

Po "zapodaniu" nowego softu, klikając na przycisk "Radio" (lewy - dolny na pilocie) nie mam żadnego kanału radiowego.

Pojawia się tylko pomniejszony ekran oglądanego przeze mnie kanału, biała ramka nad którą widnieje napis RADIO i info "Brak informacji o programie"

Wyciągałem już wtyczkę z kontaktu ale to nie przyniosło rezultatu....

Jak odzyskać opcję RADIO, nie przywracając dekodera do ustawień fabrycznych...? ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! !

 

https://forum.satkurier.pl/topic/21530-nowe-menu-w-dekoderach-cpt-hd/?p=1295917

 

Przywróciłem ustawienia fabryczne i radio wróciło ! !(brakuje mi jakiegoś obrazka, jak było poprzednio, - radio gra, obraz czarny....trochę głupio, choć nie patrzę na ekran, gdy gra, ale zawsze to lepiej jak coś widnieje na ekranie)

Ułożenie "Ulubionych", nie jest takie straszne.

Całość (przywrócenie, wyszukanie kanałów i układanie 80 ciu Ulubionych) trwało 50 minut...nie jest tak źle....

 

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! !

 

...otóż nie...Przed  resetem, zrobiłem sobie fotki poprzedniego układu wszystkich kanałów... i tak w kolejności dodawałem je do Ulubionych (z głównej listy). Wszystko samo się ułożyło, więc nie mam co poprawiać .

 

Wcześnej narzekałem, również na opcję "Przypomnij", która (u mnie) przełączała sie z kanału na kanał 15 minut wcześniej. Teraz po resecie wszystko wróciło do normy. Kanał przełącza się dokładnie o zaplanowanej godzinie....

 

 

PS. Tak to wygładało(wysyłam tylko pierwszy iostetni screen mojej listy kanałów)

 

https://ibb.co/hGzqb5

 

https://ibb.co/hdsF9Q

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Munder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam sie czy ktos z Was napotkal ten sam problem? Od momentu zmiany starego menu na nowe, po kilkudziesieciu przelaczeniach z jezyka pol na ang, pojawia sie na ekranie tv, w miejscu wyboru pozioma kreska, uniemozliwiajaca jakiekolwiek dalsze zmiany języka. W moim przypadku nastepuje to na przeciagu dwoch, trzech dni.

 

Jescze w stary m dekoderze (wymieniłem na nowy z w/w powodu) dalo sie poprzez ustawienia domyslne dekodera, przywrocic mozliwosc zmiany. Jednak powtarzalnosc tej czynnosci byla meczaca. Nie pomogla zmiana dekodera na 5500s i niestety dodatkowo opcja ustawien domyslnych na nim nie funkcjonuje (pojawiaja sie 4 poziome kreseczki na wyswietlaczu dekodera i dekoder sie zawiesza). Dopiero wylaczenie dekodera z wtyczki pomaga.

 

Interweniowalem w tej sprawie w Polsacie Cyf. ale oni twierdza, ze pierwszy raz dostali takie zgloszenie i nie wiedza jak pomoc. Dzieki za pomoc

Jescze dodam, poniewaz moze to byc nie do konca klarowne, ze zmiana jezyka dotyczy opcji "dzwiek" (na pilocie to "jezyk") na poszczegolnych kanalach a nie zmiany jezyka samego menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dlaczego nie mogę oglądać jednego kanału a drugiego nagrywać ?! Oglądam film i chciałem w tym czasie nagrać coś innego a tu komunikat o konflikcie w starym sofcie konflikty miałem przy 2 nagrywanych i 3 oglądanym albo jak kanały były z różnych transponderów, a teraz jak chce coś nagrać to muszę to obejrzeć. PVR 7000 instalacja jednoantenowa, nie przywracałem ustawień fabrycznych po aktu.

Dodatkowo w trakcie nagrywania  nie mogę włączyć EPG bo muszę przerwać nagranie.

Edytowane przez xut2zs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...