Skocz do zawartości

Nowe menu w dekoderach CPT HD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK, menu czarne w sumie nie jest złe jednak za chiny ludowe nie mogę się przekonać do wyświetlanych informacji na ekranie. Zbyt małe literki. Rozmieszczenie jest troszkę nie za bardzo przemyślane.

 

Chodzi mi o układ opisu z programem wyświetlającym po prawej stronie, oraz programy od góry do dołu na które wystarczy jeden rzut oka
by sprawdzić co jest na którym kanale. inne bzdety czyli ta reklama na górze i te obrazki na dole nie bierzcie pod uwagę.
 
Robiąc to w ten sposób byłoby bardzo przejrzyste menu, duże czytelne litery, po najechaniu na program przyciskami pilota zmieniałby się
opis podświetlanych programów, a w tle pod opisem, lub nad opisem (zależy jak umieścicie to) leci sobie podgląd aktualnego programu.
 
Chcę tak mieć :)

 
 
thumbnails.jpg
 
7087059200_1496524726_thumb.jpg
 
 
lub np coś w tym stylu jak poniżej :)
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnym pomysłem jaki zrobiliście jest dodanie skrótów do przycisków nawigacyjnych, lewo- funkcje nagrywania , prawo opisy itp, 

góra oraz dół różne wyświetlanie epg, chociaż nie przekonacie mnie do takiego układu jak u was, w większości przypadków układ poziomy jest najbardziej czytelny i intuicyjny (Nie zmieniajcie tego :)

 

Układ musi być po prostu poziomy, inaczej tego nie widzę :), kolor czarny może zostać, litery większe i grubsze.

 

Tzn ja jestem osobą która by coś obejrzeć to przegląda programy na szybko by wychwycić coś ciekawego i ten wasz układ w ogóle mi nie podchodzi, męczę się tylko. Nie wystarczy mi rzut oka by stwierdzić że coś jest wartego uwagi

tylko muszę przyciskami klikać i klikać co mnie coraz bardziej irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnym pomysłem jaki zrobiliście jest dodanie skrótów do przycisków nawigacyjnych, lewo- funkcje nagrywania , prawo opisy itp, 

góra oraz dół różne wyświetlanie epg, chociaż nie przekonacie mnie do takiego układu jak u was, w większości przypadków układ poziomy jest najbardziej czytelny i intuicyjny (Nie zmieniajcie tego :)

 

Układ musi być po prostu poziomy, inaczej tego nie widzę :), kolor czarny może zostać, litery większe i grubsze.

 

Tzn ja jestem osobą która by coś obejrzeć to przegląda programy na szybko by wychwycić coś ciekawego i ten wasz układ w ogóle mi nie podchodzi, męczę się tylko. Nie wystarczy mi rzut oka by stwierdzić że coś jest wartego uwagi

tylko muszę przyciskami klikać i klikać co mnie coraz bardziej irytuje.

 

Tyle opinii ilu użytkowników. Ale Program TV będzie jeszcze ewoluował, więc może zyska również Twoją aprobatę ;)

Mogliby dać 2 układy EPG tak jak w Evoboxie to jest

 

Dekodery muszą się czymś różnic miedzy sobą ;)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery muszą się czymś różnic miedzy sobą ;)

To może dać 3 layouty epg ? :)

Wiem, jest ograniczenie i wszystkie dekodery musza sprawnie chodzić na tym oprogramowaniu, i stare i nowe w miarę wydajnie.

Ja mam cichą nadzieję iż jednak z pionu zrobicie poziome epg.  taki układ i jest  jak najbardziej praktyczny i funkcjonalny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dać 3 layouty epg ? :)

Wiem, jest ograniczenie i wszystkie dekodery musza sprawnie chodzić na tym oprogramowaniu, i stare i nowe w miarę wydajnie.

Ja mam cichą nadzieję iż jednak z pionu zrobicie poziome epg.  taki układ i jest  jak najbardziej praktyczny i funkcjonalny 

 

Nie fantazjuj, zmiany to efekty analizy i doświadczeń użytkowników. Informacje na temat wszystkich aktualnie nadawanych programów dla każdego kanału masz podane podczas przeglądania listy kanałów, dostępnej pod przyciskiem OK. Zapoznaj się lepiej z nowym menu, a później dyskutuj. Nie podoba Ci się nowe, bo znasz tylko stare. Sam napisałeś w innym wątku, że nie masz czasu aby lepiej je poznać.

Większość z Was nawet nie zerknie do instrukcji obsługi dostępnej na www CP. Przygotowane zostały materiały wideo, a mimo wszystko zadajecie pytania, a odpowiedzi są w instrukcji obsługi lub są w prezentacjach wideo. To się nazywa lenistwo ;) W nowym menu są osiągalne dokładnie te same informacje co w pomarańczowym, tylko w inny sposób. Wasze przyzwyczajenia (często latami) w ciągu kilku dni nie zmienią się, Do każdych zmian trzeba się przyzwyczaić i poznać.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa lenistwo ;) W nowym menu są osiągalne dokładnie te same informacje co w pomarańczowym, tylko w inny sposób. Wasze przyzwyczajenia (często latami) w ciągu kilku dni nie zmienią się, Do każdych zmian trzeba się przyzwyczaić i poznać.

Dokładnie- ja jak każdy mam swoje przyzwyczajenia,jednym z nich jest obsługa pilota bez patrzenia na klawiaturę,po kilku latach użytkowania Sagemcoma,PVR 7000 i innych poprzednio.

Przejście na Evoboxa było bardzo płynne,po dwóch dniach na ślepo robiłem więcej niż połowę operacji -od dawna robię taki mały myk (trochę nielegalny,ale nikt się jeszcze nie doczepił)  robię dwa maleńkie nacięcia na pilocie,dosłownie takie by wyczuć pod palcem(aktualnie obok klawisz 1 a drugi przy kanał+) na początek są to świetne pkt. odniesienia a ten przy "1" do dziś służy do odszukania reszty klawiszy z numerycznych,resztę załatwia OK i klawisze kierunkowe a skoro ten nowy soft jest podobny do tego w Evoboxie to tylko się cieszyć a nie marudzić. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym jeszcze żeby przycisk TV/Radio przełączał na kanały radiowe tak jak to było w starym menu i żeby podczas słuchania radia wyświetlała się jakaś grafika na ekranie zamiast ciemnego ekranu

Popieram. Obecnie w pomaranczowym sofcie jest logo Cyfrowego Polsatu, a w Evoboxie nutki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marudzę, fakt kwestia przyzwyczajenia ale... przez moje ręce przechodzą wszystkie dekodery przywożone z Anglii i z innych rejonów świata, prawie we wszystkich układ EPG jest podobny do tego co było w pomarańczowym menu Polsatu.

Mało tego, jest sporo firm które robią na zamówienie oprogramowanie do dekoderów itp, np inview.tv, i w żadnym EPG nie ma innego układu? Taki układ jest dobry np do vod biblioteki filmów.
Dlaczego? 
 
Porównując nowy styl do starego, nie mówiąc o kolorach, bo te ciemne kolory są jednak lepsze, to gdzie jest to bardziej miłe i lepiej widoczne ?
 
Mając listę jak poniżej wystarczy mi szybki rzut okiem by zobaczyć co jest ciekawego dla mnie na którym kanale za pół godziny, godzinę lub dwie.
W nowym menu widzę tylko informacje co aktualnie leci na poszczególnych kanałach, dalej by zobaczyć muszę klikać i klikać.
Nie może to tak być.
 
 
 
2545130414fd05c6ee91b6-055214-wm.png52318.jpg
 
 
Znowu z dobrych rzeczy jest informacja o kanale po przełączeniu, jest fajna, wycieniowana, skromna ale bardzo czytelna. Kolory dobrane idealnie, pasek żółty postępu programu pasuje świetnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziabolek7, uwaga trafna ale wyświetlanie dwóch kolejnych to chyba trochę za dużo. Tytuł bieżący + jeden następny to moim zdaniem opcja idealna, bardzo ułatwiająca szybką nawigację w bieżącym programie TV. Jednak uwaga ta to tylko moje indywidualne, subiektywne odczucie (to ciągłe porównywanie do Evo :smile: ) i ogólnie nowe menu w dekoderach HD w porównaniu do starego "pomarańczowego" oceniam zdecydowanie na plus!

Edytowane przez kouba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także zdecydowanie na plus, ale ja się z kolei przychylam do wypowiedzi dziabolek7. Własnie chodzi mi o bieżący + dwa kolejne programy na każdym kanale, jeden bieżący + jeden kolejny to znowu moim zdaniem za mało, ale z drugiej strony porównując do obecnego to nawet skłonny byłbym do wypowiedzi kouba, czyli jeden bieżący i jeden kolejny.

 

Można też zrobić tak jak wcześniej to było, czyli na całym ekranie lista programów a pod spodem regulowane przeźroczyste tło w kilku poziomach przeźroczystości z bieżącym programem co też mogłoby być dobrym pomysłem.

 

Jeden bieżący program to dla mnie w ogóle jakoś nie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe oprogramowanie (menu) jest do ... bani!

Pilot do dekodera stał się w zasadzie bezużyteczny ....

Menu nie jest ani trochę intuicyjne, a przyciski pilota (kolorowe)

stały się martwe ...

Nawiasem, użytkownik powinien mieć możliwość "ręcznego" wyboru oprogramowania!

 

ps.

posiadam HD6000

Edytowane przez leotdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe oprogramowanie (menu) jest do ... bani!

Pilot do dekodera stał się w zasadzie bezużyteczny ....

Menu nie jest ani trochę intuicyjne, a przyciski pilota (kolorowe)

stały się martwe ...

Nawiasem, użytkownik powinien mieć możliwość "ręcznego" wyboru oprogramowania!

 

ps.

posiadam HD6000

 

Nowe to znaczy, że trzeba je poznać. Ponadto nowe nie znaczy, tak samo.

Wysil się trochę i przynajmniej obejrzyj przygotowane materiały wideo,

jeśli czytanie nowej instrukcji z opisem nowych funkcji przycisków aż tak ciebie męczy.

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLa_WpMtS5iEpaRwhQwwOYp7qkdUmLx0aZ

 

Dobrze, że dekoder nie musi mieć opcji wyboru użytkownika :roll:

Edytowane przez support458
Usunąłem odpowiedź na usunięty wpis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe menu nie wygląda źle, ale mam zastrzeżenie m.in. do tego że aby sprawdzić co leci na innych kanałach trzeba włączać listę, a wcześniej można po prostu klikać w bok i na dolnej belce było widać co leci na danym kanale, a obecnie oglądany program nie był pomniejszany do okienka tak jak jest obecnie. Ponadto martwy jest też przycisk "Ostatni kanał", który został zastąpiony przez przycisk "Zamknij".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe menu nie wygląda źle, ale mam zastrzeżenie m.in. do tego że aby sprawdzić co leci na innych kanałach trzeba włączać listę, a wcześniej można po prostu klikać w bok i na dolnej belce było widać co leci na danym kanale, a obecnie oglądany program nie był pomniejszany do okienka tak jak jest obecnie. Ponadto martwy jest też przycisk "Ostatni kanał", który został zastąpiony przez przycisk "Zamknij".

 

W nowy menu naciskając OK i wybraną ilość razy strzałkę w prawo lub w lewo, możesz sprawdzić w kilkanaście sekund co ciekawego jest na dowolnym kanale.

W poprzednim rozwiązaniu musiałeś klikać wiele razy aby sprawdzić np. kanał 112 będąc na 48 :)

Nie ma porównania jeśli chodzi o szybkość dostępu do informacji.

Nie wiem czy już wiesz, że jeśli w widoku listy Kanały TV naciśniesz EPG, to zostanie wyświetlona lista wszystkich programów dla kanału którym akurat jest zaznaczony, a przycisk X powoduje powrót z widoku listy programów, do listy KANAŁY TV.

 

Przycisk "Ostatni kanał" jak nazwa wskazuje umożliwia powrót do oglądania ostatniego kanału, niezależnie od miejsca w menu dekodera w którym jesteśmy W nowym menu ten przycisk działa dalej zgodnie z opisem. To jest tzw. "Panic button".

Taka była jego funkcja podstawowa również w "pomarańczowym" menu. Dodatkowo w "pomarańczowym" menu dodano mu funkcje przełączania pomiędzy dwoma ostatnimi kanałami.

 

Z punktu widzenia ergonomii (uchwytu pilota) przełączanie kanałów za pomocą przycisku "Ostatni kanał" umieszczonego w skrajnym miejscu pilota, wymaga niewygodnego uchwytu ręką lub trzymania dwoma rękoma.

Użycie przycisku 'X' Zamknij w nowym menu (w obszarze przycisków kierunkowych) do przełączania pomiędzy dwoma ostatnio oglądanymi kanałami jest wygodniejsze i typowe. Uwierz mi, za kilka dni zapomnisz o poprzednim rozwiązaniu.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe to znaczy, że trzeba je poznać. Ponadto nowe nie znaczy, tak samo.

Wysil się trochę i przynajmniej obejrzyj przygotowane materiały wideo,

jeśli czytanie nowej instrukcji z opisem nowych funkcji przycisków aż tak ciebie męczy.

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLa_WpMtS5iEpaRwhQwwOYp7qkdUmLx0aZ

 

Dobrze, że dekoder nie musi mieć opcji wyboru użytkownika :roll:

ależ kolego ... wysiliłem się. Byłem na stronie CP i przeczytałem.

Może faktycznie potrzebuję czasu ... bo  zauważam też pozytywy:-)

 

Jednak brakuje mi:

-------------------------

1) zegara przy pasku głośności (choć można przeżyć ... np. lewa strzałka)

2) szybkiego zaznaczania "przypomnienia" (żółty przycisk) - trzeba wchodzić w menu ...

3) ograniczona do 3 liczba "Ulubionych" (na plus - możliwość nadania własnej nazwy - wreszcie!)

 

WRESZCIE mogę równocześnie nagrywać i odtwarzać! Poprzedni soft (4.18.....) mi tego nie zapewniał!

Edytowane przez leotdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to przypadek, jednak od czasu pobrania nowego menu u mnie HD 5000 przestał się aktualizować kanał 999.

Dla przykładu:

Aktualizacja danych:. 22-04-2017

Ostatnio zaksięgowana wpłata: 21-04-2017

Zawsze na kanale 999 zmieniały się te daty dzień po wpłacie, teraz wpłata 03-04-2017 i kanał ,,Strefa Abonenta,, nadal pokazuje datę wpłaty, która była w czasie starego menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...