Skocz do zawartości

Nowe menu w dekoderach CPT HD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do punktu pierwszego to źle mnie zrozumiałeś - chodziło mi oto jak listy ulubionych są ponazywane zaraz po aktualizacji, dotychczas były to ikonki z gwiazdką czy zwierzętami a jak jest teraz, że tak powiem wyjściowo :)

Na moim pilocie za "Ulubione" odpowiada przycisk koloru niebieskiego więc mam nadzieje że tu nic się nie zmieni.

Jeżeli chodzi o punkt trzeci to jak dobrze rozumiem, z dekodera znika osobna zakładka w menu dotycząca multiroomu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do punktu pierwszego to źle mnie zrozumiałeś - chodziło mi oto jak listy ulubionych są ponazywane zaraz po aktualizacji, dotychczas były to ikonki z gwiazdką czy zwierzętami a jak jest teraz, że tak powiem wyjściowo :)

Na moim pilocie za "Ulubione" odpowiada przycisk koloru niebieskiego więc mam nadzieje że tu nic się nie zmieni.

Jeżeli chodzi o punkt trzeci to jak dobrze rozumiem, z dekodera znika osobna zakładka w menu dotycząca multiroomu. 

 

Przy aktualizacji listy są nazywane Ulubionex x=2-3.

Wszystkie informacje na temat zawartości menu Ustawienia masz w wideo prezentacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyli liczbę dni w EPG z 7 na 3. Zabrali 4 dni. Przedtem na wściekle pomarańczowym sofcie EPG jako tako chodziło i było na 7 dni. To ja się pytam - to jest rozwój dekodera i ulepszenie dla abonentów czy też to pogorszenie funkcjonalności??

 

Czy w 5500s też zabierzecie abonentom te 4 dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak EPG na 3 dni nie jest doskonałe, powinno być na 5-7 dni. Ale żeby zostawać przy starym pomarańczowym sofcie ze względu na taką rzecz jest dla mnie niezrozumiała. Przecież to nowe oprogramowanie jest bardzo dobre i odbiega od tego starego, ba nawet wygląda na nowoczesne i jest przyjemne dla oka i intuicyjne. Kto miał okazję już przetestować to się zapewne przekonał do nowego wyglądu tylko Ci co nie lubią zmian zawsze będą coś marudzić. Nic nie jest doskonałe. Ja tam ciesze się że po tylu latach mój stary HD5000 dostał nowy soft bo tak na prawdę to od kilku lat myślałem, nawet byłem przekonany że to jest niemożliwe. Więc warto docenić coś bo równie dobrze tego mogło by nie być...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak EPG na 3 dni nie jest doskonałe, powinno być na 5-7 dni. Ale żeby zostawać przy starym pomarańczowym sofcie ze względu na taką rzecz jest dla mnie niezrozumiała. Przecież to nowe oprogramowanie jest bardzo dobre i odbiega od tego starego, ba nawet wygląda na nowoczesne i jest przyjemne dla oka i intuicyjne. Kto miał okazję już przetestować to się zapewne przekonał do nowego wyglądu tylko Ci co nie lubią zmian zawsze będą coś marudzić. Nic nie jest doskonałe. Ja tam ciesze się że po tylu latach mój stary HD5000 dostał nowy soft bo tak na prawdę to od kilku lat myślałem, nawet byłem przekonany że to jest niemożliwe. Więc warto docenić coś bo równie dobrze tego mogło by nie być...  

 

Platforma sprzętowa ma swoje ograniczenia. Większość użytkowników w modelach dekoderów bez dysku, nie korzysta z możliwości nagrywania, co przekłada się na korzystanie z Programu TV na  maksymalnie 24h w przód. Do wyboru było zrobić zmianę lub nie robić nic. Dla osób potrzebujących pełnych funkcji PVR jest Evobox PVR. Powinniście się cieszyć, że operator chce coś robić z tym sprzętem. Na pocieszenie napisze, że to nie jest ostatnie słowo tego menu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w nowym menu w przypadku podłączonego dysku też pojawia się taka ikonka po włączeniu dekodera, że ładuje się dysk, a potem pojawia się ptaszek w ikonce, co oznacza, że dysk pracuje? Czy też jest taki przerywnik ekranu, jak zbuforuje dysk?

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy potrzebne jest przywracanie ustawień po pobraniu nowego interfejsu ?

Dekoder działa prawidłowo, brakuje mi opcji usuwania pojedyńcze chyba kanałów powyżej pozycji 1000, o tym już pisał @support458 że będzie w przyszłości.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w nowym menu w przypadku podłączonego dysku też pojawia się taka ikonka po włączeniu dekodera, że ładuje się dysk, a potem pojawia się ptaszek w ikonce, co oznacza, że dysk pracuje? Czy też jest taki przerywnik ekranu, jak zbuforuje dysk?

 

Tak, w nowym menu w momencie podłączenia i odłączenia zewnętrznego dysku USB jest wyświetlany odpowiedni komunikat.

Czy w nowym sofcie Cyfrowy Polsat zrezygnował z opcji Wiadomości? Na nowym menu w filmikach niestety go nie widzę.

 

Wiadomości są w menu Strefa Abonenta. Podobnie jak w Evobox.

Czy potrzebne jest przywracanie ustawień po pobraniu nowego interfejsu ?

Dekoder działa prawidłowo, brakuje mi opcji usuwania pojedyńcze chyba kanałów powyżej pozycji 1000, o tym już pisał @support458 że będzie w przyszłości.

 

Po aktualizacji przywracanie ustawień domyślnych dekodera nie jest wymagane.

Jednak osoby, które nie obawiają się utraty list ulubionych kanałów, mogą przywrócić ustawienia domyślne dekodera.

Pierwsza instalacja jest elementem, który oswaja użytkownika z nowym menu.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w nowym menu w przypadku podłączonego dysku też pojawia się taka ikonka po włączeniu dekodera, że ładuje się dysk, a potem pojawia się ptaszek w ikonce, co oznacza, że dysk pracuje? Czy też jest taki przerywnik ekranu, jak zbuforuje dysk?

 

 

Tak, w nowym menu w momencie podłączenia i odłączenia zewnętrznego dysku USB jest wyświetlany odpowiedni komunikat.

 

U mnie jest trochę inaczej, jeżeli faktycznie odłączę dysk z usb to wyskakuje komunikat, odłączono dysk na czerwono.
Jeżeli potem podłączę ten dysk i wyłączę i włączę dekoder to pokazuje się komunikat na zielono iż podłączono dysk.
Niestety jeżeli dysku nie odłączam, tylko włączam dekoder to takiej informacji z ptaszkiem w ikonce czy innej nie ma.
Jest taki przerywnik ekranu (czarny ekran na sekundę) jak zbuforuje dysk.
Moim zdaniem powinna być ta ikonka gdyż ze dwa razy mi się zdarzyło iż dysk się nie zainicjował i gdyby nie ta ikonka
z znakiem zakazu to bym tego nie wiedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia dlaczego dysk nie montuje się poprawnie. Może trzeba wymienić kabelek usb, z tym zazwyczaj jest najwięcej problemów. Takie zachowanie komunikatów jak podajesz jest poprawne. 99,9% użytkowników nie ma i nie miało pojęcia o co chodzi z tymi ikonkami w pomarańczowym interfejsie i dlatego ich nie ma.

Dla tak wyrobionych użytkowników jak Ty wystarczy mignięcie obrazu i wtedy wiadomo, że dysk jest :)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głębszym przyjrzeniu się nowemu interfejsowi nie da się ukryć, że nastąpiła zmiana na dużo lepsze, nowocześniejsze menu, zdecydowanie bardziej profesjonalne ;)

Na plus, dużo szybsza reakcja dekodera po wklepaniu numeru kanału - wcześniej czekało się zbyt długo. Choć ja i tak przytrzymuję ostatnią cyfrę aby kanał wskoczył od ręki, ale nie wszyscy to stosują.

Strzałką w dół zyskujemy program na 12h do przodu, czego nie było wcześniej. Naprawdę ciekawe rozwiązanie :wink:

Strzałka w prawo mogłaby pokazywać po jednym naciśnięciu opis programu, to drugie kliknięcie jest niepotrzebne, bo i tak do wyboru jest tylko "opis"

 

Całościowo, zmiana menu to świetny krok do przodu, niektóre detale pewnie w miarę upływu czasu zostaną udoskonalone ...

Mi najbardziej brakuje podwójnego dodania tego samego kanału do listy ulubionej, może to dziwne dla kogoś, ale każdy po swojemu lubi grupować kanały. Zresztą sam Polsat stosuje podwójne dodawanie kanałów, aby "podkreślić" istnienie jakiegoś programu. To potrzebne jest gdy listy robią się długie, gdyby było 30 kanałów w ofercie, ta funkcja byłaby zbędna ;)

 

Aha... mogę potwierdzić, że "informacja o sygnale" potrafi co jakiś czas się zawiesić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...