Skocz do zawartości

Nowe menu w dekoderach CPT HD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj dostałem nowe oprogramowanie na Mini HD2000. Pytanie mam. Jak wchodząc w EPG w dany kanał przerzucić program o 24 godziny? Tzn. wchodzę na Polsat HD i szybko chcę zobaczyć, co będzie jutro o tej samej porze. Muszę lecieć całą dobą do  przodu dolną strzałką, czy mogę to zrobić jakoś inaczej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj dostałem nowe oprogramowanie na Mini HD2000. Pytanie mam. Jak wchodząc w EPG w dany kanał przerzucić program o 24 godziny? Tzn. wchodzę na Polsat HD i szybko chcę zobaczyć, co będzie jutro o tej samej porze. Muszę lecieć całą dobą do  przodu dolną strzałką, czy mogę to zrobić jakoś inaczej? 

 

Zapoznaj się z opisem nawigacji dostępnym w tym wideo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę wnieść małą uwagę co do nowego menu to jest to złe wg mnie wykorzystanie prawej strzałki pilota. Wydaje mi się, że lepsze by było tak jak to było w starym menu, tzn. oglądam dany kanał i strzałką w bok podglądam sobie w dolnym pasku/belce co jest na sąsiadujących/innych kanałach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę wnieść małą uwagę co do nowego menu to jest to złe wg mnie wykorzystanie prawej strzałki pilota. Wydaje mi się, że lepsze by było tak jak to było w starym menu, tzn. oglądam dany kanał i strzałką w bok podglądam sobie w dolnym pasku/belce co jest na sąsiadujących/innych kanałach. 

 

Korzystasz z dekodera bez dysku więc nie wiesz, że pasek informacyjny wygląda inaczej jak jest podłączony dysk. To zresztą jest widoczne na prezentacji wideo. Przyciski <> w tym wypadku służą do nawigacji po media bar więc nie mogą być użyte do innych celów. Nie będzie zmiany w tym zakresie.

Bo go obcięli z 7 dni na 3 dni. Dobra zmiana...

 

Owszem, to etap przejściowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za bardzo nie szperaj już, bo nie chcący wywalisz HD5K za okno. :D Ja już testowałam nowe menu u sąsiadów i nie wiem gdzie ludzie widzą małą, nie czytelną czcionkę. Gdzie widzą zacinkę. Nie których to już, fantazja za bardzo ponosi, jak nie mają się czegoś przyczepić. Takim ludziom nie zalecam brania EvoBoxa, bo tam dopiero by się pogubili :D. Wracając do nowego menu, niech nikt nie pisze, że starsi ludzie się nie połapią w ogóle. Sąsiedzi mają po 60-70 lat i im nowe menu bardzo odpowiada. A dlaczego? Bo tacy ludzie, nie szukają dziury w całym, a profesjonaliści za bardzo grzebią i już im coś nie pasi bo lekko jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie rozumiem też tego, dlaczego co niektórzy polecają "zakup" pilota od EVO, który to lepiej sobie radzi z nowym menu :?::crazy:

To może od razu trzeba by było wymieniać na ten konkretny pilot BEZPŁATNIE - a nie na pilota z pomarańczowym przyciskiem CP...

P.S.

HD 5000 jest ojca... i prędzej on nim je...ie przez okno :evil:

Edytowane przez Ceberebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też się pod tym podpisuję - widok, na którym jednocześnie widać kilka kanałów oraz jednocześnie widać kilka przyszłych pozycji, to moja prośba - tak, jak było kiedyś w pomarańczy. Prośba nie wynika z tego, że "nie lubię" nowego. Chodzi o to, że dotychczas jednym rzutem oka można było sprawdzić co jest emitowane. Teraz, by dokonać tego samego, należy ręcznie przesuwać się po wybranych kanałach.

A poza tym - to miło, że mamy coś nowego, tak jak przedmówcy wspominali - szacunek za wysiłki w aktualizację - już nie najnowszego - sprzętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie jęczeć zamiast się cieszyć że i tak często robią jakieś aktualizacje to tylko psioczycie. Idźcie do kablówki np. do vectry będzie wam się dekoder wyłączał 5-6 razy w miesiącu, instalator wymieni go z 2 razy bo na więcej to nie ma co liczyć, i jeszcze od "konsultanta" usłyszysz że nagłe wyłączanie  w niczym nie przeszkadza. A o aktualizacjach to zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "pomarańczu" litery były identyczne, są użyte te same fonty. Tylko reszta ekranów była inna. Zresztą specjalnie dla marudzących w kolejnej edycji softu wielkość fontów w opisach zostanie nieco zwiększona. Będzie brzydziej, ale lepiej dla widzących inaczej...

EPG też otrzyma zmiany, ale na pewno nie będzie powrotu do przeszłości, wiec skończcie z analogią.

Jak macie takie otwarte głowy, to piszcie jak można coś poprawić ale w nowym interfejsie. Jak dotychczas oprócz kilku stale przewijających się tu osób, nie widzę lawiny wpisów.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dałem sobie wczoraj możliwość potestowania nowego oprogramowania na HD3000 i postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami – pozytywnymi, ale i również negatywnymi.

 

Na plus:

 

1. Zmiana menu jako sama w sobie to raczej plus, bo dostaje się coś świeżego. Jednak by ocenić ją sprawiedliwie, trzeba przyjrzeć się aspetkowi użyteczności nowego menu – o tym w kolejnych punktach.

 

2. Wyłączanie dekodera – tryb czuwania.

Zasadniczo (pomijając zaplanowane nagrywanie) używam trybu „czuwania”, a nie trybu „szybkiego startu” (nazwa w nowym menu) czy tam „monitorowania” (nazwa starego menu). Na plus jest to, że chcąc wyłączyć dekoder, naciskam czerwony klawisz i od czasu nowego menu, NIE muszę tego potwierdzać klawiszem OK. Czyli jest o jedno kliknięcie mniej.

Nadal nie rozumiem jednak, dlaczego chcąc WŁĄCZYĆ dekoder, pierwsza plansza którą widzę ostrzega przed jego planowanym WYŁĄCZENIEM, jeżeli nic nie nacisnę w ciągu 2 minut (nowe menu) bądź 30 sekund (stare menu). Nie wiem, czy włączenie dekodera jest aż tak destrukcyjną funkcją (jak kasowanie nagrań, przerwanie trwającego nagrania, usunięcie kanału z listy), że trzeba ją dodatkowo POTWIERDZAĆ? Dla mnie – zdecydowanie nie.

 

 

 

Na minus:

 

1. EPG

Nowe EPG, w którym jednym rzutem oka nie ma juz jednoczesnego widoku kilku kanałów, i kilku godzin w przód (pisałem o tym już powyżej). Efekt: w starym menu widzieliśmy około 8 kanałów chyba, tak więc kiedyś chcąc sprawdzić 24 kanały wystarczały 3 naciśnięcia klawisza "w górę". Teraz potrzebne są 24, dla każdego kanału odbrębnie. Czyli ergonomia na minus, bo w moim przykładzie potrzebne 21 dodatkowych przyciśnięć.

 

2. Kasowanie nagrań.

Kiedyś wystarczyło najechać strzałkami na nagranie, wybrać jeden z dedykowanych kolorowych przycisków i potwierdzić OK. Teraz, lista nagrań wyrzuca nas zawsze (niezależnie od tego, którą pozycję oglądaliśmy) na początek – domyślnie do nagrania najnowszego. Tak więc najpierw musimy odnaleźć nagranie – jeżeli jest to starsza pozycja np 85, no to mamy 8x klawisz w prawo by dojechać do 80 i potem 5x na dół do 85 (załóżmy że jednorazowo widać 10 nagrań, nie pamiętam teraz ile dokładnie). Potem zaznaczamy nagranie do usunięcia. I teraz, żeby dostać się do pola usuń (na POCZĄTKU listy), musimy WRÓCIĆ dokładnie na jej początek!! A więc znowu 8x w lewo, kilka do góry by ostatecznie można było dostać się do pola usuń.

I teraz „najlepsze”: u mnie po potwierdzeniu usuń przez OK, nic się nie dzieje! Dekoder odbiera komendę sygnalizując zielonym mrugnięciem diody, ale nic nie jest usunięte. Tyczy się to zarówno nagrań na starym jak i na nowym oprogramowaniu. Tak więc zamiast 2 przyciśnieć mamy 28, które ostatecznie aktualnie nic nie zmieniają. Jak dla mnie – brak słów.

 

3. Wznawianie odtwarzania.

Kilkukrotnie zdarzyło mi się już, że dekoder „nie zapamiętał” miejsca, w którym przerwałem oglądanie. Tzn. po ponownym wybraniu nagrania, brakowało przycisku „wznów”. Jest to szczególnie uciążliwe, gdyż niektóre koncerty, które nagrywam trwają 2, 3, czasem nawet 4 godziny. Przewijając z największą prędkością (szkoda, że jest to nadal tylko x32), potrzebuję 6 minut na przewinięcie 3h materiału. To jak znienawidzona przerwa na reklamę.

 

4. Przewijanie nagrania do tyłu.

Zdarza się, że chcę obejrzeć dany fragment ponownie. Zarówno na starym jak i na nowym sofcie, często zdarza(ło) mi się zawieszenie dekodera. Tzn. naciskam <<, a dekoder idzie w tryb pauzy. W takiej sytuacji, w starym oprogramowaniu wybierałem STOP, OK, OK, OK (dzięki tym 4 klawiszom uruchamiałem ponownie odtwarzanie tego samego nagrania od tego samego momentu) i już mogłem ponownie cofać.

W nowym sofcie jest masakra: najpierw muszę się naklikać, by odnaleźć nagranie, które przed chwilą odtwarzałem: stary soft wyrzucał do poprzednio oglądanej pozycji; nowy – na początek listy. Więc po powiedzmy 13 kliknięciach (patrz przykład „wznawianie odtwarzania”) wybieram komendę odtwarzaj, i co widzę? Otóż po zawieszce, nie ma opcji WZNÓW!!, czyli przewijamy nagranie x32 od początku – tracę kolejne 6 minut.

No to porównajmy: stary soft: 4 klawisze, czas powrotu do oglądanej sceny: 2 sekundy. Nowy soft: 15 klawiszy, czas powrotu: 6 minut. Brak mi słów.

 

 

Podsumowanie.

Zmieniono wiele rzeczy. Nie mam problemu z tym, że niektóre funkcje inaczej się obsługuje - nowe nie jest wrogiem starego i jestem gotowy na zmiany. Moja krytyka tyczy się ergonomii. Zasadniczo widać, że zrezygnowano z obsługi dedykowanych przycisków, i zamieniono to na „przeklikiwanie” się przez menu. Nie wiem, czy przejęto to po evoboxie, ale dla mnie jest to zdecydowana zmiana na gorsze – bo jak powyżej pisałem, ilość kliknięc wzrasta kilka-kilkadziesiąt-krotnie. Jest to miażdżąca różnica. Można iść dalej i stwierdzić, że wystarczy pilot z może 5 przyciskami, bo i tak przecież można się doklikać do każdej funkcji, która będzie dostępna w postaci przewijanej listy komend na ekranie. Ale czy ktoś zastanowił się nad ergonomią?

Ostatecznie nie jestem zadowolony z tych zmian. Może miały przypominać evoboxa, ale przecież gdy bym chciał menu a’la evobox, to bym ... kupił właśnie evoboxa. Teraz mam HD3000, którego ergonomia użytkowania w nowym oprogramowaniu raczkuje.

 

Wiem, że wątek czytają odpowiednie osoby (support458) i mam nadzieję, że odpowiedzialni są w stanie zrozumieć co poszło nie tak i przywrócą ergonomię do stanu przed aktualizacją. Proszę o kontakt, gdybym mógł jakoś pomoc.  

Edytowane przez tomvid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...