Skocz do zawartości

Konwerter monoblock 3°


Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, iż jest to mój pierwszy post na forum, witam was wszystkich!  :)

Teraz do rzeczy. Przeglądając jakże popularny serwis aukcyjny :roll: , moją uwagę przykuła oferta sprzedaży monoblock'a 'do małych czasz'. Streszczając, w opisie sprzedawca podaje, jakoby monoblock z rozstawem trzystopniowym (mowa tam o Inverto IDLP-601 MONO PRO) był 'idealnym' rozwiązaniem do odbioru Hotbirda i Astry 1 dla małych anten sat w przedziale 60-70 cm. Czy to rzeczywiście zadziała; w sensie: czy satelita 'zezowany' będzie stabilnie odbierał :?: Bo ten centralny, w ognisku, no to siłą rzeczy. Wiem, że do monoblocka zaleca się czasze 80cm, albo większe i wtedy zez itd. itp.(choć można spotkać gdzieniegdzie zezy na 60-tkach), lecz ciekawi mnie te konkretne rozwiązanie z powodu posiadania anteny 60cm po WizjiTV, więc na niej chętnie rozbudowałbym ilość odbieranych satelit o jeszcze jedną, jeśli jednak się da. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie może zadziałać. Praktycznie - trudno powiedzieć, zależne od kilku czynników.

Nawet położenie geograficzne ma znaczenie. Demontując zestaw antenowy z "zezem", który działał gdzieś na wschodzie kraju, a później, niczego nie ruszając, zamontujesz go na zachodzie kraju, najprawdopodobniej będziesz musiał wykonać korektę ustawienia konwertera zezującego.

Generalnie - im czasza większa, tym większy ma być rozstaw konwerterów (aby odbierały te same dwie pozycje satelitarne). Monoblock zaprojektowany pod czaszę "80 cm", na mniejszej antenie będzie odbierał "szerzej", zamiast np. 6 stopni, będzie to 8 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...