Skocz do zawartości

Xiaomi - kto posiada? Wrażenia i porady


Rekomendowane odpowiedzi

Mamy na forum posiadaczy smartfonów Xiaomi? Pochwalcie się jakie macie modele i jakie wrażenia z użytkowania :)

 

Siedzicie na sofcie Global, czy na Xiaomi.eu?

 

Ja kupiłem Mi Max Pro i teraz właśnie rozważam czy przejść z Globala - z jednej strony Xiaomi.eu lepiej zlokalizowany i dostosowany do potrzeb polskiego rynku, ale z tego co rozumiem - nie ważne, czy na weekly, czy na stabilnej - nie ma OTA i zawsze aktualizacje tylko ręcznie?

 

Co wy wybraliście i jak sobie radzicie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Redmi 3s 2/16, kupionym w sklepie Goldway. Mam soft Global i generalnie nie mam na co narzekać, całość jest spolszczona, chyba że czegoś nie zauważyłem.

 

System działa bardzo płynnie, aplikacje także działają w porządku, aczkolwiek, gdy ma się dużo aplikacji włączonych tudzież zainstalowanych, to to wiadome, że telefon będzie działać trochę wolniej, ale wciąż komfort użytkowania będzie wysoki.

 

Znalazłem dotychczas tylko dwie wady. Pierwszą z nich jest aparat. Robi naprawdę dobre zdjęcia, zarówno tylni, jak i przedni aparat. Jednak problem zaczyna się przy nagrywaniu wideo. Przy nieodpowiednich warunkach oświetleniowych, ale też w domowych warunkach, przy sztucznym oświetleniu, obraz lubi się nagrywać w 20 fps'ach, co jest naprawdę uciążliwe, nawet jeśli chce się coś nagrać tylko okazjonalnie. Problem ten nie występuje tylko w Redmi 3s, bowiem widziałem go na nagraniach z innych budżetówek od chińskiego producenta. Oczywiście, gdy obraz nagrywa się w 30 fps'ach, to nie ma tutaj co do niego żadnych zastrzeżeń.

 

Drugą wadą jest samoistne przełączanie się internetu. Działa to w ten sposób, że jesteś w zasięgu LTE, ale w pewnym momencie albo samoistnie przełączy Ci do 2G, albo sam znajdziesz się w takim zasięgu. A problem jest z powrotem do najwyższego możliwego w danej lokalizacji poziomu sygnału. Ten problem bardzo przeszkadza w korzystaniu z internetu. Jednak, z tego, co mi wiadomo, to ten problem dotyczy tylko smartfonów z włożoną tylko jedną kartą SIM. W przypadku, gdy obydwa sloty są zajęte, taki problem ma nie występować. Ale żeby nie było tak szaro, to powiem coś na obronę - gdy internet działa dobrze, to korzysta się z niego naprawdę komfortowo.

 

Zapłaciłem za swój egzemplarz około 620 zł (w tym 117 zł podatku, który oczywiście mi musieli naliczyć złodzieje, do tego sama cena smartfona była zawyżona z mojej winy - nie przewidziałem podwójnego przewalutowania, za które bank pobrał prowizję). Jak dla mnie to to jest bardzo dobry wybór, aczkolwiek gdybym miał wybierać teraz (dodam, że swojego smartfona zamawiałem w listopadzie 2016), to zapewne z budżetowej półki cenowej wybrałbym Redmi 4 lub 4X.

Edytowane przez spodenki15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dylemat czy kupować Xiaomi Redmi 3 czy kupić Huawei P8Lite padło na P8lite 2016.Z Xiaomi mam dobre doświadczenia jeśli chodzi zaś o Powerbank 20.000.mAh.Bardzo dobrze się sprawują.Wiec i telefony tej firmy też nie bedą złe. Dużo na temat xiaomi znajdziesz na forum android com pl;)Ogólnie na temat androida.Napewno tam znajdziesz sporo na temat Xiaomi sporo opinii o telefonach jest też na forum telepolis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także używam Redmi 3S (wersja 3/32 GB) z softem Global, od około miesiąca i sprawuje się bardzo dobrze.

Zdjęcia czasem lepiej wychodzą używając aplikacji Open Camera.

Możliwości konfiguracji multum. Bateria - trzyma ok 3-4 dni zależy od intensywności użytkowania. Jakość rozmów dobra/bardzo dobra.

LTE na Speedteście udało mi się uzyskać ponad 100 Mbps. Zasięg Wi-Fi również bardzo dobry, lepiej niż w kilku innych smartfonach w podobnym budżecie. Zasięg GSM/3G w porównaniu z innymi telefonami także wychodzi dobrze.

Jakość wykonania jak na tą półkę bardzo dobra.

 

 

Drugą wadą jest samoistne przełączanie się internetu. Działa to w ten sposób, że jesteś w zasięgu LTE, ale w pewnym momencie albo samoistnie przełączy Ci do 2G, albo sam znajdziesz się w takim zasięgu. A problem jest z powrotem do najwyższego możliwego w danej lokalizacji poziomu sygnału. Ten problem bardzo przeszkadza w korzystaniu z internetu. Jednak, z tego, co mi wiadomo, to ten problem dotyczy tylko smartfonów z włożoną tylko jedną kartą SIM. W przypadku, gdy obydwa sloty są zajęte, taki problem ma nie występować. Ale żeby nie było tak szaro, to powiem coś na obronę - gdy internet działa dobrze, to korzysta się z niego naprawdę komfortowo.

Powyższego u mnie nie zauważyłem, kartę mam w sieci Plus. Może przyczyna jest po stronie BTS/operatora?

Może sprawdź ustawienia APN połączenia z internetem?

Edytowane przez Daniel Kucharski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeładowałem ostatecznie swojego na Xiaomi.eu, na razie widzę jeden problem - niestabilny transfer na kartę Micro SD - już kilka razy mi zerwało przesył przy przenoszeniu plików z komputera, a jest to męczące, bo mam sporo plików do wrzucenia (no i obawiam się o zapis, żeby coś się nie uszkodziło) - jeszcze nie wiem, czy to telefon, czy wina samej nowej karty, bo na czytniku prosto pod USB też jest problem, tylko inaczej się objawia - tyle, że to znowu może być wina czytnika, który jest taki sobie. Trudno dojść na razie, ale zobaczymy w trakcie korzystania. W razie czego mogę wrzucić kartę w Samsunga póki go jeszcze nie sprzedałem i sprawdzić na nim :)

 

U mnie problem jest taki, że jestem starym Samsungowcem, na Samsungach siedzę od lat z małymi przerwami, trudno pokonać przyzwyczajenia i to pewnie będzie mi najbardziej na początku dokuczać.

 

W każdym razie na razie wrażenia pozytywne, Mi Max jest szybki, duży ekran świetnie sprawdza się w sieci - dokładnie to na czym mi zależało, do rozmów najlepiej mieć słuchawki, bo taką cegłę przy uchu trzyma się niewygodnie. Stabilność softu bez zarzutów, domyślne aplikacje są całkiem rozwinięte, np. Notatki znacznie przebijają możliwościami to, co oferuje Samsung. Nie przebrnąłem jeszcze przez całą konfigurację, ale możliwości dostosowania telefonu pod swoje potrzeby jest ogrom :)

 

Bateria wstępnie trzyma jak powinna - 4850 mAh robi swoje, w ciągu doby przy standardowym korzystaniu z odrobiną przeglądania sieci, synchronizacją maili i pogody, ale wyłączonym GPS-em i Bluetooth - zjazd tylko o 10% - to by jednak było za piękne, bo tak to by mi wytrzymywał 10 dni na baterii, a to nierealne, okaże się po dłuższym czasie jak jest w praktyce - w sieci znalazłem informację o 108 godzinach na baterii przy zwykłym użytkowaniu - to by było nadal świetnie, praktycznie prawie 5 dni :)

 

Daję sobie kilka tygodni na ocenę i pokonanie Samsungowych przyzwyczajeń - jeśli jednak mi nie podpasuje, to pozostanie sprzedać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam Redmi Note 3 pro. Od kilku miesięcy mam oprogramowanie Global Beta. Beta ale stabilne oprogramowanie wg. mnie jest. Nie miałem ani razu z nim problemów. Nie ma też problemów z tłumaczeniem - jest w 99,9% po polsku. Ogólnie to każdemu bym polecił telefony Xiaomi głownie ze względu na MIUI - to jest chyba najlepsza nakładka na Androida wg. mnie z megamożliwościami i po tysiąckroć lepiej działająca niż taki TouchWiz od Samsunga (miałem S4).

Wady? Nie mam NFC.... no i słaby aparat w cienkim oświetleniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...