Skocz do zawartości

DVB-T w Warszawie


sadownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to dziwny strumien.

 

W jednym strumieniu nadawane jest kilka kanalow z separacja czasowa.

Powod jest dosyc oczywisty tuner w telefonie dziala przez np przez 1/8 czasu

to oszczedza zdecydowanie baterie. To jakbys na tasmie filmowej

odtwarzal z szybkoscia 100klatek/s ale co jedna klatke inny film

a klateki buforowal do wyswietlania .

Czyli odtwarzajac jeden film z szybkoscia 100kl/s odeseparowalbys bys 4 filmy z 25kl/s jedynie musialbys poinformowac OKO ze ma ogladac co 4 klatke filomową czyli trafial zawsze za swoj film. Telefon to potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

z powodu, że temat w sprawie kodowania AVC został zakniety piszę posta tutaj.

 

Po prawie 2 tygodniowym oczekiwaniu na CAM Viaccess Np4 dziś odebrałem go na Poczcie.

 

Niestety po załadowaniu w moim nowym TV SHARP 32RD2 nie działa. Nawet nie podejmuje się próby dekodowania programów w MPEG 4 z PKIN. Szkoda, bo miałem nadzieje, że obędzie się bez dodatkowego dekodera DVB-T/MPEG 4, których na dodatek na polskim rynku brak.

 

Czy któryś z uzytkowników forum miał takie doswiadczenia? Na innym forum czytałem, że ktoś posiadał mojego Sharpa i jemu na karcie NP4, zakupionej w Czechach wszystko grało...

 

Dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, nie działa MPEG 4 i nie będzie działał. Panowie w serwisie czekają na nowy soft ale ich zdaniem nie będzie to miało wpływu na działanie dekodera MPEG4. Sami testowali dwa moduły z Hollexu (viaccess i Viaccess extra) i nie działają. Teraz czekają na jakiś trzeci, może ten będzie działał.... zobaczymy... na szczęście Panowie są bardzo otwarci i chętnie podzielą się informacją, czy coś na sharpie działa... i jak! Zatem pozostaje mi czekać na testy, informacjami podzielę się z forumowiczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft wpływ może mieć, o ile będzie zawierać stosowną poprawkę. Tak było z odbiornikami Golden Interstar - moduły na początku nie działały. Producent zainteresował się sprawą - kilkanaście dni i już była poprawka dla Conax NP4 i Viaccess NP4. Nie działał Viaccess Extra NP4 - informacja od nas, kilka dni i kolejna poprawka. Chyba ze wszystkim uwinęli się w dwa tygodnie, jeśli dobrze pamiętam, więc dla chcącego nic trudnego :) W tym czasie GI zdążył także nawiązać kontakt z samym Neotionem i też uzyskali pomoc - tempo naprawdę ekspresowe.

 

Ew. próbuj namierzyć tą osobę, która potwierdzała działanie i podpytaj się, co ma załadowanego do TV (o ile gdzieś to w Sharpach jest wyświetlane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że np. w jednym Sharpie może ten port być podłaczony a w jakimś tańszym modelu może on być w ogóle pusty, albo nie podłaczony ewentualnie może mieć obcięte coś co wyklucza działanie takiego modułu a obodowa moze być taka sama czyli z tym złaczem....

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że np. w jednym Sharpie może ten port być podłaczony a w jakimś tańszym modelu może on być w ogóle pusty, albo nie podłaczony ewentualnie może mieć obcięte coś co wyklucza działanie takiego modułu a obodowa moze być taka sama czyli z tym złaczem....

 

Don_Mag

 

Nie prościej byłoby przeprowadzić test? Redakcja SK ma przecież takie możliwości. Wiadomo, wszystkich modeli nie mozna przestestować, ale wystarczyłby np. JEDEN z modeli Sharpa, aby w ogóle wiedzieć z czym sie to je, czyli czy warto w takie cudo (moduł CI) kupić. Ktoś wspominał o problemach z dźwiękiem przy transkodowaniu z MPEG4 na 2.

Przestałem kupować SK, bo wkurzało mnie dawkowanie tematów, czyli zostałem przykładowo zachęcony tematem DVB-T "Oglądamy kanały MPEG-4 na odbiorniku MPEG-2" (czcionki wielkie, niebieskie na głównej stronie) i... lipa w numerze (11/2007) w środku. Teraz w SK 12/2007 "Zamiana sygnału naziemnego i sat MPEG-4 na odbiorniku MPEG-2"!!! Nie można było tych tematów połączyć? Teraz zamiast kupować SK, przeglądam zawartość w 10 minut w Empiku :)

 

A więc takie gdybanie, może nowy soft coś zmieni, może moduł CI nie ten, a może port w tym Sharpie jest pusty... na niewiele się zda, bo pojedynczego klienta nie stać na eksperymenty z modułami.

Łatwiej wykonać choćby jeden test w redakcji SK, jednego TV, z kilkoma typami modułów CI. Jeśli test będzie zadowalający, to wtedy my klienci zdecydujemy, czy warto inwestować w zakup takiego cacka do swojego TV. Pewnie, mogą się pojawić problemy przy TV innym niż testowanym w redakcji SK, ale będziemy mieli pewność, czy w ogóle warto moduł do transkodowania zakupić.

W przeciwnym wypadku, takie dywagacje nic nie wnoszą w kwestii opłacalności zakupu, a jedynie redakcja SK zdobywa nowych czytelników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady, ale zdecydowałem się zwrócić już zakupiony moduł. Cały eksperyment kosztował mnie ok 20 zł (opłaty za przesyłkę). Mam nadzieję, że kwota za sam moduł zostanie mi wkrótce zwrócona... Być może zmiana oprogramowania by cos zmieniła jednak nie mam już cierpliwosci aby sam eksperymentować, pomimo, że otrzymałem już nowy soft do TV.

Postanowiłem poczekac aż wczesniej wspomniani przeze mnie panowie z serwisu Sharpa cos przetestują (wspominałem, że po swietach mają dostac kolejny moduł do testów) i jeżeli cos rzeczywiście bedzie działało to to cos kupić...

Co do kwestii technicznych to gniazdo CI mam napewno, bo moduł w menu zgłaszał sie prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie niewiele, to 20 złotych, nie wiedziałem że tak można. Też zastanawiałem się nad modułem do mojego Samsunga, ale szkoda mi czasu na zabawy oraz pieniędzy na coś, co może nie działać.

 

Rozumiem, że Hollex sprzedaje te moduły do innych zastosowań, ale takie testy można przeprowadzić wespół z redakcją SK niemal za darmo... ku radości czytelników SK i zysku dla firmy sprzedającej takowe moduły. Jak widać po Twoim poście nikomu nie zależy na sprzedaży transkoderów, choć zainteresowanie i zyski przy odpowiedniej reklamie byłyby spore, bo wiele osób posiada już telewizory z gniazdem CI.

 

W moim przypadku, odbierając sygnał z nadajnika ze Śremu, kanały Polsat, TV4, TVP Historia, TVP Sport (te dwa pierwsze jeszcze w MPEG2) byłyby darmowym uzupełnieniem oferty kanałów z N-ki.

 

Edycja pitter: wycięte zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu testowania jednego modelu telewizora, bo przecież poszczególne modele (ba, nawet egzemplarze) mogą i tak różnić się wsadami i na jednym może działać, a na innym nie. Nikt nie podeśle nam całej palety różnych modeli TV do zabawy ot tak. Właśnie dlatego moduły od nas wziął Sharp - oni mają dostęp do wszystkich swoich modeli, wiedzą co jest gdzie wgrane, znają powiązania pomiędzy wersjami oprogramowań w swoich produktach. Z pewnością będą chcieli przygotować swoje produkty na współpracę z modułami, bo inaczej poleci sprzedaż, więc:

 

- pozostaje uzbroić się w cierpliwość,

- co pewien okres zasięgać informacji u źródła (tj. u Sharpa, czy innego producenta TV)

 

Jeśli będziemy mieli jakiekolwiek pewne informacje - podzielimy się nimi zarówno na forum (o przykładowo poprawkach dla odbiorników Golden Interstar zawsze przekazywałem pełne informacje, do jakich miałem dostęp), jak i w wydaniu drukowanym SK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do dnia dzisiejszego (tzn. 10.02.2008) emitel nie wyłączył MPEG 2 w Warszawie :D Poza tym równolegle puszczają 3 programy polskiego radia, właśnie słucham 3-ki, która w porównaniu z eterem idzie całkiem nieźle.

Jednak dzisiaj zaobserwowałem podczas przeszukiwania pasma mój TV nie znalazł multipleksu POT-a... czyzby skończyło im się zezwolenie na testy, czy to tylko małą awarię mieli?

Panowie z serwisu sharpa po przetestowaniu modułow CI NP4 wysłali problem do centrali, bo żaden moduł nie działał poprawnie :(

 

Zatem pozostaje poczekać na gotowe tunery MPEG4 DVB-T, których nawet w hollexie nie ma :(

 

Może też któryś z forumowiczów napisze, czy komuś moduł CI NP4 dekoduje na sharpie Mpeg4 do mpeg2 ???

 

Przeczytałem newsa na mojehdtv.info, że to ostatni dzień MPEG2 w Warszawie :( zatem trudno.

Chcę tylko przestrzec innych forumowiczów, że powszechnie już reklamowane moduły CI NP4 firmy Neotion nie funkcjonują ze wszystkimi odbiornikami TV. Nawet jesli te odbiornki posiadają w pełni dobrze funkcjonujacy slot CI. Po prostu do tego modułu musi być przystosowane oprogramowanie TV. Na pewno z moim Sharpem 32RD2, zakupionym w połowie ub. roku z oprogramowaniem wersja 1.04 moduł NP4 nie działa, choć prawidłowo się loguję w odbiorniku.

 

Pozdrawiam wszystkich testerów i oczekuje na podaż odbiorników MPEG 4 DVB-T w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem (moim zdaniem, ale prawdopodobnie tak jest) polega na tym że standard DVB-CI nie zostały stworzony do transkodowania kompresji, tylko do odszyfrowywania danych, tunery DVB (nie tylko T) nie pytają się modułu o pomoc jeżeli nie mają informacji w SID danego kanału o tym że jest kodowany :P więc wszystko zależy od zachowania odbiornika na dane które nie rozumie w tym przypadku MPEG4 :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiadomości będą w MPEG2 a film już w MPEG4, żeby się ścieżka z DD 5.1 zmieściła ;-)

 

Zatem pozyjemy, zobaczymy, a było tak pięknie, TVN w MPEG 2 na audycjach na żywo leciał całkiem przyzwoicie...

 

Na marginesie, mój tuner DVB-T wczoraj nie wyszukał multipleksu POT w MPEG4 pomimo, że wczesniej to robił, czyżby POT zakończył testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mój TV tego nie łapie :-( i mozliwe, że nie można go do tego zmusić.

 

Ech nie zrozumiałeś :P NP4 jest urządzeniem nie zgodnym z specyfikacją. Oprogramowanie Sharpa po prostu takie jest, specyfikacja DVB-CA nie wymaga od producenta by programowało odbiornik by ten pytał się CAMa o pomoc jeżeli nie zrozumie danych ;> musieli by przeprogramować odbiornik (oczywiście programiści za to kasę będą chcieli :P) i go wgrać do telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wytłumaczenie :-) a z tym przełączaniem to był żarcik. Na razie MPEG 2 jeszcze działa ale trzeba sie liczyć z wyłączeniem :-( UKE ogłosiła, że ma pyć do końca roku jeden multipleks ze wszystkimi koncesjonowanymi nadawcami (tylko koncesje naziemne) Zatem TVP 1 2 i 3, TVN, Polsat, TV4, TV PULS zmieszczą sie w jednym multipleksie tylko w MPEG 4. Docelowo ma być nawet 7 multipleksów w Polsce ale dopiero w 2012-2014 :-(

 

Pozyjemy-zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają odpalić dwa multipleksy z kanałami aktualnie nadawanymi analogowo + nowości w eterze, nie wiedzą co, gdzie i kto będzie nadawał :>

Mówi się 7 bo tyle w Polsce jest przydzielonych kanałów naziemnych na jedno województwo, to dotyczy tez kanałów analogowych ;> że zostaną zagospodarowane nie pisze :P trzeba też pamiętać że powstaną też transpondery DVB-H które dubluje kanały :> oczywiście analog musi zniknąć po pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...